Czy jest jakiś sposób na dostęp do dzienników konsoli na urządzeniu z systemem iOS 8 bez instalowania Xcode?


11

Tytuł mówi wszystko. Przed iOS 8 można było korzystać z iPhone Configuration Utility, ale to już nie działa. Czy istnieje inny sposób uzyskania dostępu do tych dzienników bez instalowania gigantycznego XCode? Czy istnieją narzędzia innych firm, które mogą to zrobić?


1
Istnieje darmowe narzędzie: lemonjar.com/iosconsole
odysseus

2
Cóż, wtedy trzeba powiedzieć, że konsola iOS jest jedynym narzędziem (oprócz XCode), które pozwala przeglądać logi konsoli na urządzeniach z systemem iOS 8.
odysseus

Bardzo ładne narzędzie i darmowe oprogramowanie. Dzięki za udostępnienie!
Leo Natan

Odpowiedzi:


9

Tak. Apple Configurator 2 ma narzędzie wiersza poleceń, które może ogonić i / lub zrzucić dzienniki konsoli i wykonać inne miłe operacje, takie jak parowanie, wyliczanie podłączonych urządzeń itp.

cfgutil syslog

To oficjalny sposób Apple i jest znacznie mniejszy niż Xcode do pobrania . Oba są bezpłatne, ale cfgutilsą znacznie wydajniejsze i mogą wykonywać takie czynności, jak usuwanie aplikacji, usuwanie, parowanie, a nawet uruchamianie skryptów po podłączeniu i odłączeniu urządzeń iOS na komputerze Mac.

Aby cfgutiludostępnić w wierszu poleceń, otwórz Configurator 2 i wybierz Configurator 2 -> Install Automation Tools ... z menu.

Możesz także spojrzeć na homebrew i zainstalować libimobiledevice - to oprogramowanie open source, a także bezpłatne i wydaje się być aktualizowane dość dobrze z czasem.

brew install libimobiledevice

cfgutil syslog działa bardzo dobrze z „grep - line-buffered”, aby zobaczyć tylko logi, na których ci zależy. Na przykład pokażą tylko dzienniki z MobileNotes: „cfgutil syslog | grep - buforowane przez wiersz MobileNotes”
David Airapetyan

cfgutilwygląda na to, że działa tylko w przypadku dziennika na żywo, a nie starego dziennika wyprodukowanego przez urządzenie bez połączenia z Apple Configurator 2
allenlinli

2

Istnieje narzędzie o nazwie iTools

Zapewnia dzienniki systemowe w czasie rzeczywistym, podobnie jak dziennik konsoli w iPCU lub xcode

  • Connect Your device do systemu.

  • Kliknij itools->Under iPhone->>Advanced->System logs1

Używam libimobiledevice ( link ). Jest to wieloplatformowa biblioteka protokołów oprogramowania i narzędzia do komunikacji z urządzeniami iOS® w sposób natywny.

Po ich zainstalowaniu możesz podłączyć sparowane urządzenie, odblokować je i użyć następującego polecenia, aby wyświetlić dzienniki na ekranie: idevicesyslog

Jest to podobne do wbijania ogona w urządzenie. Ponownie urządzenie musi zostać sparowane. Możesz użyć wiersza polecenia (np. Jeśli używasz tego w systemie Linux), aby wyświetlić dzienniki, ale jeśli nie zostaniesz sparowany, musisz sparować urządzenie: idevicepair pair Możesz także sparować:idevicepair unpair

Podczas parowania i rozłączania powinieneś zobaczyć odpowiednie wpisy w /var/db/lockdown.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.