Czy istnieje sposób pokazania statusu indeksowania Spotlight / postępu w Yosemite?


34

W poprzednich wersjach systemu OS X można było kliknąć ikonę Spotlight na pasku menu, aby wyświetlić stan indeksowania Spotlight, a także oszacowanie („pozostało 6 godzin”) wraz z paskiem postępu.

Zaktualizowałem wczoraj Yosemite i zauważyłem, że Spotlight nie wyświetla oczekiwanych rezultatów, tj. Plików, o których wiem, że tam są, ale po prostu ich nie znajduje, jeśli wpisuję ich nazwę i typ pliku („kind: excel” wakacje").

Kiedy zaczynam pisać w oknie Spotlight Yosemite, pokazuje on mały pasek postępu pod polem wyszukiwania, ale nie ma szacunku.

Reflektor

Czy istnieje inny sposób pokazania postępów lub oszacowania, jak długo zajmie indeksowanie?


2
Tak, to nie pomaga, jeśli nie widzisz nic oprócz pola wyszukiwania. Bez baru, bez niczego.
uchuugaka

2
El Capitan działa tak samo jak Yosemite, FYI. Kliknij ikonę Spotlight, aby wyświetlić okno wprowadzania wyszukiwanego hasła, a następnie wpisz coś, cokolwiek. TheIndexing… pasek postępu. Zobacz moje zduplikowane pytanie, aby zobaczyć zrzuty ekranu.
Basil Bourque

Dlaczego potrzebujesz zobaczyć postęp indeksowania?
Khürt Williams

4
Czemu nie? Wiem, że pokazany czas nie był tak dokładny, ale dobrze było uzyskać jakieś wskazówki na temat postępów. Zwłaszcza podczas konfigurowania nowego komputera lub po aktualizacji systemu operacyjnego, ponieważ kopie zapasowe Time Machine rozpoczną się dopiero po zakończeniu indeksowania.
nwinkler

Odpowiedzi:2

wpisz „indeksowanie” w centrum uwagi, a pasek postępu pojawi się jako pierwszy wynik.


19
Możesz wpisać wszystko, co pokaże postęp indeksowania. Pytałem, czy istnieje inny sposób na pokazanie tych informacji. Tak jak powiedziałem, w poprzednich wersjach systemu OS X status indeksowania był wyświetlany jako część wyskakującego okienka Spotlight, bez konieczności wpisywania czegokolwiek.
nwinkler

13
Ta odpowiedź nie jest pomocna. To powiela oświadczenie złożone już w pytaniu.
Basil Bourque

W ogóle nie ma pomocy. Mówi tylko „indeksowanie” i nie daje żadnego postępu.
user2924019,

Odpowiada na pytanie: „jak mogę pokazać postęp w świetle reflektorów?”. Temat nie mówi nic o oszacowaniu. Działa od 10.14. Szukałem tego pytania i znalazłem tutaj swoją odpowiedź. Więc nie rozumiem, dlaczego ta odpowiedź nie jest pomocna, ponieważ pomogła mi. Jestem zmieszany. @ user2924019, daje postęp. Jest wyświetlany jako pasek postępu.
Johannes Bittner
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.