Usługi lokalizacyjne nie działają w systemie OS X 10.10 Yosemite


3

W mojej sieci Wi-Fi są dwa komputery Mac (MacBook, MacBook Pro) i dwa iPhone'y (iPhone4, iPhone 5).

MacBook Pro został zaktualizowany do wersji OS X 10.10 Yosemite. MacBooka nie można zaktualizować do systemu OS X 10.10 Yosemite.

Usługi lokalizacyjne działają dobrze na telefonach (ale w każdym przypadku mają GPS).

Na iCloud.com „Znajdź mój iPhone” znajduje wszystkie urządzenia i pobiera lokalizację dla iPhone'ów i MacBooków, ale nie dla MacBooka Pro. „Znajdź mój iPhone” może wysłać dźwięk ostrzegawczy do MacBooka Pro i to działa.

Również na MacBooku Pro nie można znaleźć lokalizacji w Pogodzie, Mapach ani Mapach Google w Safari.

Wydaje mi się, że usługi lokalizacyjne nie działają na MacBooku Pro.

Próbowałem włączać i wyłączać „Find my Mac” bez rezultatu.

Odpowiedzi:


5

Zaczęliśmy się od tego ponownie przyglądać, szukając trochę informacji w Internecie i telefonicznie z „starszym” doradcą ds. Jabłek.

To, co znalazłem na stronie WWW, to raporty com.apple.geod pokazujące „brak odpowiedzi” w monitorze aktywności. Ten proces jest wymagany w przypadku usług lokalizacyjnych, więc jeśli ulegnie awarii, usługi lokalizacyjne nie będą działać.

Wymuszenie zamknięcia procesu w monitorze aktywności zdawało się włączać usługi lokalizacyjne, ale po ponownym uruchomieniu komputera Mac com.apple.geod ponownie się zawiesił.

Tak więc (za radą Apple'a) usunąłem com.apple.GEO.plist z MacBooka Pro HD▸ Użytkownicy ▸ nazwa użytkownika ▸ Biblioteka ▸ Preferencje (z przytrzymanej opcji Finder> Idź> Biblioteka, a następnie wybierz Preferencje - jeśli nie przytrzymasz opcja, Biblioteka to ukryty folder). Następnie ponownie uruchomiłem komputer Mac. Tym razem wszystko wydawało się działać. Więc może to tylko uszkodzony plik .plist. W pasku menu pojawia się ikona „Lokalizacja”.


1

Włącz i wyłącz, a następnie z powrotem do preferowanych ustawień dla każdej opcji udostępniania w obszarze udostępniania w preferencjach systemowych, a następnie uruchom ponownie.


0

Miałem ten sam problem. W moim przypadku wystarczyło przełączenie udostępniania Internetu przez sieć bezprzewodową, aby rozwiązać ten problem. Teraz mój Imac bez problemu mnie zlokalizuje.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.