Udostępniając kalendarze na iCloud, jak mogę pokazać innym osobom, że jestem zajęty, ale nie dlaczego?


10

Teraz, gdy będę mógł udostępniać kalendarze iCal (np. Na iCloud, MobileMe), w przypadku wydarzeń oznaczonych jako prywatne, czy istnieje sposób, aby inni ludzie zobaczyli tylko , że jestem zajęty w określonym czasie, ale nie dlaczego ? Czy mogę w jakiś sposób ustawić wydarzenie jako prywatne?

Jeśli nadal nie będzie to możliwe, jakie jest obecne obejście tego problemu? Jak mogę skonfigurować ten scenariusz?


(ponownie otwarty teraz, gdy Lion jest niedostępny)
Joel Spolsky

Kalendarz nie zmienił się i nadal jest MobileMe, który już od pewnego czasu udostępnia kalendarz. (Tak, wersja beta iCloud jest dostępna dla rzeczy niezwiązanych z kalendarzem - ale musimy poczekać do jesieni lub jakiegoś ogłoszenia, aby nawet spekulować, czy będzie to funkcja). Obecnie nie jest to funkcja MobileMe. Czy są jakieś zastrzeżenia, jeśli je edytuję, aby można było na nie odpowiedzieć tak jak dzisiaj w Mobile Me?
bmike

2
@bike Zgadzam się, że to pytanie powinno zostać zamknięte lub edytowane, ponieważ iCloud nie został jeszcze wydany.
Steve Moser

Zastanawiam się, czy możemy podać @bitbonk więcej informacji, aby uzyskać odpowiedź na jego pytanie?
bmike

Odpowiedzi:


1

Selektor dostępności w Lion (nawet jeśli działa) pokazuje tylko status binarny z zablokowanymi czasami zajętości.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Prośba CalDAV o wyświetlenie czasów zajętości pokazuje tylko, że jesteś zajęty, a nie dlaczego.

Jeśli nie udostępniasz prywatnych wydarzeń (lub nie zabezpieczasz ich hasłem do subskrypcji), twoje szczegóły wydarzenia są tak bezpieczne, jak wszystko na serwerze internetowym z kontrolą, zanim będziesz mógł odzyskać dane. (nie doskonałe bezpieczeństwo, ale nie szeroko otwarte dla każdego)


Nie miałem pojęcia, że ​​coś takiego jest w iCal (zakładając, że to iCal). Gdzie to jest?
LaC

Menu okna - panel dostępności. Najwyraźniej MobileMe nie planuje jeszcze planowania, ale jeśli zintegrujesz się z innymi CalDAV lub wymieniasz serwery obsługujące dostępność, to świetna poprawa.
bmike

0

Aby obejść ten problem, możesz przenieść prywatne wydarzenia do osobnego kalendarza, również opublikowanego, ale skonfigurowanego jak powyżej. Oczywiście Twoi subskrybenci będą musieli dodać go do swojej subskrypcji.


0

Podnoszony problem jest większy niż MobileMe lub iCloud. Ma to zasadnicze znaczenie dla tego, jak wszyscy dzisiaj pracujemy. Jeśli nie wszyscy korzystamy z tego samego konta dokumentów Google lub tej samej infrastruktury wymiany, musimy mieć możliwość udostępniania informacji z kalendarza.

Jest kilka dobrych rozwiązań, z których korzystałem i widziałem, jak ludzie używają w przeszłości.

  1. Użyj Kalendarza Google i zsynchronizuj iCal - udostępnij Kalendarz Google i włącz Udostępnianie, ale zaznacz „Udostępnij tylko moje informacje o stanie Wolny / Zajęty” To rozwiązanie działa na wszystkich platformach i jest bezpłatne.

  2. Użyj tungle.me. Synchronizuje się z iCal i zapewnia Twojemu ludowi ładny interfejs fioletowy-y

  3. Zmień nieco sposób kalendarza (brzmi dziwnie, ale znam kogoś, kto to zrobił). Utwórz osobny kalendarz, który będziesz udostępniać innym osobom, i w tym kalendarzu (ręcznie) zablokujesz swój wolny / zajęty czas. Zaletą tego jest to, że masz całkowitą kontrolę i nie ma dodatkowej synchronizacji.


2
Wywołanie CalDAV typu „wolny / zajęty” ma na celu rozwiązanie tego problemu - wyodrębnienie i skompilowanie wszystkich „zajętych” zobowiązań, które iCal (lub cokolwiek innego aktora zapisują w tym magazynie serwerów), wskazuje na dostępność zasobu. Działa dobrze w przypadku sprzętu, przestrzeni, a także ludzi.
bmike

0

Istnieje usługa o nazwie Tungle, która wydaje się przeznaczona do robienia tego, czego potrzebujesz. Synchronizuje się z kalendarzem, ale wyświetla tylko Twoją dostępność.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.