Dobre oprogramowanie do oglądania filmów na Macu?


19

Chcę oglądać filmy na komputerze Mac, ale nie lubię QuickTime. Zastanawiałem się, co poleca społeczność.

W szczególności interesowała mnie pewna szczegółowa zdolność spowolnienia lub przyspieszenia wideo. Wydaje się, że QuickTime może jedynie podwoić prędkość. Chciałbym na przykład powiedzieć, że mogę zwiększyć prędkość do 1,5 lub 1,25 (jak YouTube). Czasami po prostu przesyłam go na YouTube i tam oglądam - co wydaje mi się trochę głupie.

Ponadto, jeśli ma jakąkolwiek dodatkową możliwość obracania filmów i zapisywania ich lub łączenia dwóch filmów i zapisywania wyniku; byłby to z pewnością plus, choć nie wymóg.

Odpowiedzi:


40

Ta odpowiedź będzie krótka: VLC . Ma wszystko, czego potrzebujesz oprócz rotacji . To odtwarzacz multimedialny, a nie edytor wideo.

Aby zmienić prędkość odtwarzania w VLC: Przejdź do PlaybackPlayback Speed. Możesz także zmienić prędkość odtwarzania za pomocą =i -.

Aby uzyskać obrót, jak zauważa użytkownik Idonotexist w komentarzach poniżej, możesz przejść do WindowVideo EffectsGeometryTransform.

Bonus: lista niektórych skrótów klawiaturowych VLC dla OS X.


7
@Charlie Parker Możesz nawet mieć obrócony widok:, Window -> Video Effectstab Geometry, pole wyboru, Transforma następnie wybierz obrót lub przerzuć. Odnosi się to przynajmniej z VLC 2.1.5. Nie wiem, czy można zapisać, że jednak.
Iwillnotexist Idonotexist

Można wszystko VLC może wyświetlać, można zapisać w wielu formatach.
Kroltan

Aby podkreślić VLC, muszę dodać, że istnieje wiele dodatków, które mogą poprawić / zmodyfikować funkcjonalność oprogramowania.
Pouya

7

Używam mplayera w jego kakaowej formie MplayerX, podobnie jak VLC, nie może edytować wideo, a jedynie go odtwarza. (Istnieje wersja w Mac App Store, ale jest stara, ponieważ Apple nie pozwala teraz na niektóre funkcje, które są potrzebne (chociaż nie miałem z tym problemów, dopóki nie zaktualizowałem do Yosemite)

Aby zwiększyć prędkość, przejdź do AVS-> Zwiększ prędkość (lub zmniejsz) lub ]lub [

Wolę interfejs niż VLC, wydaje mi się, że OS X jest dla mnie bardziej zintegrowany. Często używam przeskakiwania do przodu lub do tyłu i wydaje się to lepsze niż wersja VLC.


2
MPlayerX działa dla mnie znacznie lepiej niż VLC. Czasami dusi się przy większych plikach i / lub wielu ścieżkach audio, ale działa bardziej niezawodnie. VLC blokuje mój Mac i powoduje awarii całego systemu raz na jakiś czas, co wymaga ponownego uruchomienia komputera.

5

Używam Movist . To natywny odtwarzacz wideo, który kiedyś był darmowy, ale teraz jest sprzedawany w App Store. Stare wersje nadal można pobrać za darmo, ale używają starej wersji ffmpeg, która nawet nie obsługuje Hi10P, a aplikacja od tego czasu bardzo się zmieniła.

Zarówno Movist i MPlayerX mieć ładniejsze UI niż VLC moim zdaniem, i są one również na poszukiwanie i szybciej w plikach otwarcia. Zarówno Movist, jak i MPlayerX obsługują także przywracanie pozycji odtwarzania, ale VLC nie. Movist jest jednak nieco bardziej konfigurowalny niż MPlayerX: obsługuje na przykład centrowanie napisów w pionie i stosowanie niestandardowej implementacji dla okien pełnoekranowych.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.