Magiczna Mysz nigdy nie może ponownie połączyć się z Yosemite


72

Od czasu aktualizacji do Yosemite (wyczyściłem HD przed instalacją, więc nie ma ustawień z Mavericks), mogę podłączyć moją Magic Mouse tylko raz na rozruch.

Zwykle można podłączyć mysz, uśpić komputer, ponownie podłączyć mysz, jednak po uśpieniu muszę ponownie uruchomić MacBooka Pro, jeśli chcę, aby Magic Mouse znów działała.

Widzę urządzenie zarówno w okienku preferencji Bluetooth, jak i menu rozwijanym ikony paska menu Bluetooth, ale kliknięcie połącz w jednym z nich nic nie robi. wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

Czasami usuwanie parowania i ponownego parowania za pomocą myszy działa, ale przez większość czasu nie.

Próbowałem zresetować moją nvram i usunąć /Library/Preferences/com.apple.Bluetooth.plist, ale bez powodzenia.

Podczas korzystania z Mavericks i niższych nigdy nie miałem żadnych problemów z moją Magic Mouse, a problem nadal występuje, gdy używam innej Magic Mouse na Yosemite.

Wszelkie sugestie, jak to naprawić, bez zmiany na Mavericks?


Czy próbowałeś już wykonać reset SMC?
ProfFrnswrth,

Spróbowałbym ponownie zainstalować system operacyjny za pomocą partycji odzyskiwania. To nie usunie twoich danych osobowych, ale po prostu ponownie zainstaluj podstawowe pliki systemowe.
ProfFrnswrth,

@ProfFrnswrth reinstalacja OS X nie rozwiązała problemu.
Tyilo,

Podobne pytanie z niektórymi dziennikami konsoli to apple.stackexchange.com/questions/156863
bmike

1
Spróbuj przytrzymać przycisk myszy przez 2 sekundy po przebudzeniu komputera Mac. My MagicMouse łączy się po tym. Może być efektem ubocznym zamierzonego projektu, aby oszczędzać baterię podczas bezczynności lub coś w tym rodzaju.
Yaroslav Admin

Odpowiedzi:


132

Znalazłem rozwiązanie z tego komentarza na reddit :

 1. Wyłącz Wi-Fi
 2. Ponownie podłącz Magic Mouse
 3. Włącz ponownie Wi-Fi

Właśnie zauważyłem, że powyższe czasami nie działa i zamiast tego musisz ponownie podłączyć mysz po ponownym włączeniu Wi-Fi:

 1. Wyłącz Wi-Fi
 2. Włącz ponownie Wi-Fi
 3. Ponownie podłącz Magic Mouse

50
Poważnie Apple?
n1000

2
Naprawiłem również ten problem z Yosemite na Macbooku z połowy 2012 roku. Chciałbym dołączyć do „Seriously Apple ??” chór.
sdanzig

3
Potwierdza, że ​​tymczasowe wyłączenie Wi-Fi powoduje dla mnie parowanie. Wygląda jak błąd w oprogramowaniu pośrednim sieci ... Oczekuję od Apple lepszego.
Chris Hatton,

7
Święta krowa, to zadziałało. Szukałem tego od miesięcy. Dzięki!
Dries Vints

2
Doświadczyłem tego problemu po raz pierwszy dziś rano. Próbowałem zwykłych rzeczy i naprawiłem to tylko przez WiFi. Używam El Cap za to, co jest warte.
Thomas Paine

18

Mam problemy z ponownym podłączeniem klawiatury i gładzika Bluetooth od czasu aktualizacji do Yosimite. Uruchamiam ten skrypt za pomocą niestandardowej aplikacji Automator:

 1. Wyszukaj (Wyszukiwanie Spotlight) i uruchom Automator
 2. Wybierz „Aplikacja” dla nowego typu pliku
 3. Kliknij „Narzędzia” z listy
 4. Kliknij dwukrotnie „Uruchom AppleScript”
 5. Zamień (* Twój skrypt idzie tutaj *) na:

  do shell script "kextunload -b com.apple.iokit.BroadcomBluetoothHostControllerUSBTransport; 
  kextload -b com.apple.iokit.BroadcomBluetoothHostControllerUSBTransport" with administrator privileges
  
 6. Naciśnij play, aby przetestować (poprosi o hasło)
 7. Plik-> Zapisz na pulpicie lub w dowolnym miejscu

Uruchom aplikację Automator, ilekroć urządzenia Bluetooth się nie połączą


1
To działa. Stworzyłem skrypt, aby zainstalować Sleepwatchera i uruchamiać je dla poleceń za każdym razem, gdy komputer budzi się ze snu, co całkowicie mnie wyeliminowało: gist.github.com/Tyilo/c92684d277acb62272b5
Tyilo

@Tyilo To doskonała sugestia! Jedyny raz, kiedy mam problemy z Bluetooth, to właśnie po wybudzeniu MacBooka ze snu. Dzięki!
Jagtesh Chadha

Otrzymywałem składnię i przez chwilę nie znałem skryptu Apple, aby zdać sobie sprawę, że powyższe podziały linii są nieprawidłowe, a com.apple .... musi nastąpić zaraz po -b dla obu. W przeciwnym razie brakuje ci błędów argumentu. (też to nie rozwiązało problemu :() A ten okropny hack jest wciąż jedynym sposobem, aby suce apple.stackexchange.com/questions/157357/...
Eddie

@Eddie, przepraszam za to, masz rację, formatowanie się popsuło, powodując błąd składniowy, zaktualizowałem to, ale tak, to działa tylko w niektórych przypadkach
webaholik

Wreszcie! To powinna być wybrana odpowiedź.
reinaldoluckman

6

Dla wielu jest to spowodowane konfliktem WiFi / Bluetooth .

 1. Przejdź do menu Apple i wybierz Preferencje systemowe
 2. Przejdź do panelu sterowania sieciowego
 3. Wybierz „Bluetooth PAN” z listy interfejsów sieciowych w menu po lewej stronie
 4. Naciśnij klawisz Delete lub przycisk [-] minus, aby usunąć interfejs Bluetooth PAN

Uwaga: Bluetooth PAN służy do łączenia się z iPhonem w celu uzyskania czegoś takiego jak „Instant Hotspot” i można go łatwo dodać ponownie za pomocą [+] na tym samym ekranie, jeśli będzie potrzebny później.


1
To zadziałało! +1 za wyłączenie funkcji, których i tak nie używam.
shadowtalker,

1
Mysz uparcie odmawiała połączenia, nawet przy nowych bateriach, dopóki nie usunąłem Bluetooth PAN. Następnie nawiązało połączenie natychmiast po wyłączeniu i włączeniu Bluetooth. Zobaczymy jak to działa.
Bob Wakefield

2

To zabrzmi szalenie i przyznaję, ale z jakiegoś powodu to zadziałało.

Jeśli użyłem przedłużacza USB z klawiaturą USB, opcja pary magicznie pojawiła się ponownie w bluetooth. Mogę tylko założyć, że ma to związek z uziemieniem, ale warto 2 sekundy, aby dowiedzieć się, czy to może Ci pomóc.

przedłużacz USB


Mogę potwierdzić, że to również działało dla mnie. Jest to jednak szalone i odeślę mysz.
michid

1

Miałem ten sam problem i chyba zauważyłem możliwą przyczynę problemu. Moja mysz nazywała się „My Name's mouse” z apostrofem, może to powodowało błędy.

Zmieniłem nazwę, aby uniknąć używania spacji i znaków specjalnych, teraz nazywa się to po prostu „myszką” i nie mam już problemu.


Myślę, że twoje rozwiązanie działa. Przetestuję kilka dni, aby zobaczyć, czy to działa.
Tyilo

Przepraszam, to i tak nie działa.
Tyilo,

0

@ Sugestia Tyilo działa. Pobierz ten skrypt: https://gist.github.com/Tyilo/c92684d277acb62272b5

Pamiętaj tylko, aby najpierw chmodplik .sh był wykonywalny. Na przykład:

$ cd your_scripts_dir
$ chmod u+x yosemite-bluetooth-fix.sh

możesz uruchomić go jako:

$ ./yosemite-bluetooth-fix.sh

Następnie po prostu zamknij pokrywę lub spraw, aby komputer Mac poszedł spać. Po przebudzeniu ikona Bluetooth będzie wyglądać dziwnie i zostanie ustawiona jako „niedostępna”, ale kilka sekund później Twoja mysz Magic powróci.


Chociaż działa to czasami, ma tylko wskaźnik skuteczności około 80%, podczas gdy wyłączenie i włączenie Wi-Fi wydaje się działać za każdym razem.
Tyilo,

0

Nie mogłem zmusić mojej magicznej myszy do ponownego połączenia po wymianie baterii. Wszystko, co musiałem zrobić, to wyłączyć Wi-Fi i natychmiast rozpoznałem mysz Bluetooth. Nie mam pojęcia, dlaczego to działa, ale się udało.
Używam 15 "Retina MB pro z Yosemite.


0

Wyłączenie, a następnie ponowne włączenie Bluetooth działało dla mnie.

Ustawienia -> Bluetooth -> Wyłącz / Włącz


0

Podczas próby podłączenia Magic Mouse 2 (wersja ze złączem Lightning) miałem kabel Lightning do USB podłączony do wyświetlacza Thunderbolt. Mysz nie wyświetla się w okienku Bluetooth lub okienku myszy w Preferencjach systemowych. Pod wpływem kaprysu próbowałem podłączyć końcówkę USB bezpośrednio do MacBooka. Natychmiast sparował mysz. Próba połączenia przez wyświetlacz Thunderbolt zdawała się uniemożliwiać początkowe parowanie. Inne koncentratory mogą temu zapobiec.

tl / dr: Podłącz mysz BEZPOŚREDNIO do laptopa.


-1

Wyłączenie Wi-Fi naprawiło problem.

 1. Wyłącz Wi-Fi.
 2. Mysz zostanie odkryta automatycznie.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.