Darmowe rozwiązanie OS X do uzyskiwania zrzutów ekranu, przycinania ich i dodawania adnotacji


3

Szukam prostego / szybkiego, bezpłatnego rozwiązania, które pozwoli mi na uzyskiwanie zrzutów ekranu z różnych okien, interesujących mnie obszarów kadrowania i dodawania do nich komentarzy.

Jego głównym zastosowaniem byłoby śledzenie zmian interfejsu użytkownika w aplikacjach, więc dobrym pomysłem byłoby wspieranie warstw.

W systemie Windows korzystałem z Paint.NET, ale nie jest to dostępne w systemie OS X. Ponadto nie polecam GIMP, jest darmowy, ale nie prosty i ładuje się bardzo wolno.

Odpowiedzi:


11

Użyj wbudowanego oprogramowania Apple Grab.appdo przechwytywania zrzutów ekranu, wbudowanego oprogramowania Apple Preview.appdo przycinania oraz oprogramowania typu open source Inkscapedo opatrzenia notatek mapą bitową.


7
Możesz dodawać adnotacje bezpośrednio w Preview.app
jm666

W rzeczywistości możesz wykonać cały proces, a nie tylko dodawać adnotacje, bezpośrednio w podglądzie. Zobacz moją odpowiedź, aby poznać szczegóły.
user137369,

6

Jeśli wolisz kompleksowe rozwiązanie zamiast kombinacji Grab + Preview , wypróbuj Skitch .
Wersja Lite jest bezpłatna i powinna wystarczyć do twoich opisanych potrzeb.


1
Zdecydowanie lubię funkcje Skitcha (chociaż jego przepływ pracy / użyteczność jest ... frustrujący, przynajmniej dla mnie). Możliwość tworzenia wyraźnie żywych strzałek / linii, pól, kół lub tekstu w ciągu kilku sekund to świetna funkcja Skitch. Nacisk na WYRAŹNIE ŻYWE. Każdy neon (pastelowy?) W pośpiechu, z wyraźnymi rozmiarami i całkowicie czytelny.
Jason Salaz

5

Jeśli interesuje Cię część ekranu, spróbuj Cmd+ Shift+ 4, która zamienia kursor w celownik; możesz następnie wybrać część ekranu, która zostanie przechwycona na pulpicie. Nawiasem mówiąc, Cmd+ Shift+ 3przechwytuje cały ekran. Jeśli chodzi o adnotacje, możesz postępować zgodnie z sugestią jm666 i użyć Podglądu.


2

Używam jing od techsmith już od dłuższego czasu i bardzo mi się to podoba:

http://www.techsmith.com/jing/

możesz nawet nagrywać screencasty w darmowej wersji. i jest to platforma wieloplatformowa (Windows i OSX).


1

Możesz zrobić wszystko z aplikacji Preview OS X.

Poniżej Fileznajdziesz Take Screen Shot. Po jego zrobieniu obraz otworzy się bezpośrednio w podglądzie i możesz użyć Annotateopcji poniżej Toolsi innych, które pojawiają się od Show Edit Toolbardołu View.


1
Może to być lepsze jako edycja widocznej / zaakceptowanej odpowiedzi, zamiast być zakopanym na końcu listy. Twoje połączenie, oczywiście ...
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.