Przechowujesz pliki w iCloud bez zapisywania kopii na moim komputerze Mac?


3

Czy można używać iCloud jako magazynu wyłącznie w chmurze, gdzie pliki nie są synchronizowane z moim komputerem Mac? Próbuję zachować kopię moich plików muzycznych i kilka innych rzeczy (nie chcę używać iTunes Match, chcę tylko pliki tam) i mam teraz dwie kopie całej mojej muzyki na komputerze Mac - wszystkie z tego 35 GB, czyli w sumie 70 GB!

Czy ktoś jeszcze się z tym zetknął?

[Więcej informacji edytuj]

Na szczęście istnieją inne sposoby uzyskiwania dostępu do dokumentów iCloud na komputerze Mac. Tak długo, jak masz zaznaczoną opcję Dokumenty i dane w panelu iCloud w Preferencjach systemowych, iCloud kopiuje wszystkie dokumenty przechowywane na koncie iCloud na komputer Mac, dzięki czemu możesz pracować z nimi offline. Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebował uzyskać dostęp do takich plików, możesz to zrobić na kilka sposobów.

^^^ stwierdził, że na MacWorld , i zasadniczo chciałbym zrobić odwrotność tego, ale jak wspomnieli w artykule, został napisany przed keynote WWDC, a opcja „Dokumenty i dane” nie wydaje się być tam więcej.


1
Czy możesz wyjaśnić, dlaczego potrzebujesz plików przechowywanych w lokalizacji innej niż iCloud? Na przykład muzykę, jeśli używasz iTunes, można przechowywać w dowolnym miejscu, w tym w folderze biblioteki iTunes. Wtedy nie potrzebujesz duplikatu.
Stuart H

Poprawiłem swoją odpowiedź, aby dodać nowy pomysł [poprawki nie są zgłaszane OP przez system, więc ten komentarz jest konieczny.
Tetsujin,

Odpowiedzi:


3

iCloud Drive służy do synchronizacji danych między komputerami, mniej więcej tak jak Dropbox itp.

Usuń plik z jednego komputera, nie ma go również z innych.

„Dokumenty i dane” było przestarzałe i jest usuwane po pierwszej konwersji pamięci iCloud (Mavericks / iOS 7) na dysk iCloud.

Alternatywne sugestie [niesprawdzone]

Co powiesz na to - ponieważ nie masz nic przeciwko posiadaniu jednej kopii lokalnie, a nie tylko dwóch, zmianie lokalizacji Biblioteki iTunes na folder w hierarchii iCloud?

Przenieś tam swój folder „Muzyka” i po prostu wskaż na niego iTunes

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Muszę zauważyć - dzięki Dropbox i GDrive możesz wykonywać „selektywną synchronizację” w preferencjach aplikacji komputerowej, która pozwala przechowywać pliki w chmurze bez konieczności posiadania ich lokalnie (tj. Odciążyć dysk twardy od plików, które chcesz przechowywać).
Dannie P

Widzę to na Dysku Google, ale nie w Dropbox
Tetsujin

Wystarczy przejść do preferencji aplikacji Dropbox OSX -> zakładka Konto -> Synchronizacja selektywna
Dannie P

ach, tak - znalazłem;)
Tetsujin

@DannieP - opublikowano nowy pomysł, ale meta mówi mi, że zmiany nie wysyłają powiadomień do zainteresowanych stron
Tetsujin

1

Aby rozwinąć komentarz Stuarta do twojego pytania, myślę, że pytanie, które chcesz zadać, brzmi „czy mogę przenieść moje media iTunes do mojego folderu iCloud?”

Apple ma dokument informujący, jak przenieść multimedia z iTunes . Ponieważ iCloud Drive jest wyświetlany jako zwykły folder, przenoszenie multimediów na niego nie powinno stanowić problemu.


Zdecydowanie istnieje sposób na przechowywanie niestandardowych plików na iCloud Drive; co powiesz na przechowywanie plików w chmurze bez lokalnej kopii? Np. Z zamiarem zrobienia miejsca na dysku MacBook SSD i nadal przechowywania plików w chmurze. Jak zewnętrzny dysk w chmurze.
Dannie P

Myślę, że nie jest to możliwe bez iTunes Match. Pytanie, na które odpowiadałem, dotyczyło braku dwóch kopii muzyki na lokalnym komputerze.
miken32
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.