Jak stworzyć infrastrukturę sieci Wi-Fi z Yosemite bez połączenia z Internetem? [duplikować]


12

Jak utworzyć hotspot Wi-Fi ( sieć infrastruktury , nie ad-hoc) na komputerze Mac bez połączenia z Internetem?

W systemie Windows możemy łatwo utworzyć infrastrukturę hotspotu Wi-Fi LAN za pomocą:

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=MyWifi key=12345678
netsh wlan start hostednetwork

Jest kompatybilny z większością urządzeń takich jak Android / Windows / Mac / iOS i nie wymaga dostępnego połączenia z Internetem.

Czy istnieje podobne rozwiązanie w systemie OS X 10.10 (Yosemite), które:

  • może utworzyć hotspot Wi-Fi;
  • kompatybilny z większością urządzeń;
  • nie wymaga połączenia z Internetem?

Brzmi jak sieć ad-hoc. Nie mam mojego MacBooka, aby udzielał ci dokładnych instrukcji, ale w oknie dialogowym połączeń sieciowych po wybraniu karty bezprzewodowej uważam, że jest przycisk, aby otworzyć konfigurację sieci ad-hoc.
Brian Duke

3
@ user3623501 Próbowałem opcji „Utwórz sieć” pod przyciskiem Wi-Fi na pasku stanu. Ale daje hotspot Ad-hoc o niskiej kompatybilności. Win 8 / 8.1 / Android nie jest obsługiwany. Chociaż powyższe polecenia tworzą hotspot infrastruktury o lepszej kompatybilności. Jaka jest różnica między trybem Ad-Hoc a trybem infrastruktury?
Eana Hufwe

Czy możesz to zrobić z poziomu systemu Windows uruchomionego na maszynie wirtualnej na komputerze Mac: P?
CousinCocaine

@CousinCocaine, wypróbowałem to na maszynie wirtualnej z systemem Windows działającej na Parallel i VMWare, żadna z nich nie może bezpośrednio korzystać z lotniska na moim Macbooku. Ale z zewnętrzną kartą WIFI może to być możliwe.
Eana Hufwe

Połączę to z wcześniejszym pytaniem, jak to zrobić. Ponieważ w komentarzach do odpowiedzi pojawia się wiele nowych wymagań, zachęcam do odpowiedzi na nowe pytanie lub dwa, aby odpowiedzieć na te pytania (tj. Jak ręcznie uruchomić demony do udostępniania Internetu i zalecenie oprogramowania dla trybu infrastruktury WPA, a teraz trybu WEP)
bmike

Odpowiedzi:


4

W Preferencjach systemowych przejdź do sieci i podłącz komputer Mac do sieci przewodowej. Firewire, piorun lub sieć Ethernet (z adapterem lub bez) jest potrzebne do fizycznego połączenia w stanie zielonym lub pomarańczowym. Potrzebujesz linku i niekoniecznie realnego połączenia z dowolną siecią.

Następnie przejdź do Udostępniania i włącz Udostępnianie Internetu, tam udostępnij połączenie czegoś, czego nie używasz (na przykład Ethernet Thunderbolt), a następnie inne komputery mogą się z nim połączyć, jakby to był hotspot Wi-Fi, a funkcje korzystające z sieci LAN będą działa idealnie dobrze. Jeśli ta sieć LAN ma trasę do Internetu, będzie działać

Ta metoda pozwala OS X działać jako router programowy i pozwala uniknąć tworzenia sieci bezprzewodowej w trybie ad-hoc z jej ograniczeniami.


Właśnie wypróbowałem to na moim Macbooku, OS X 10.10.3. Bez łączenia się z żadnym urządzeniem zewnętrznym system odmawia utworzenia punktu dostępu, mimo że udostępnianie Internetu jest włączone, niezależnie od wybranej opcji „Udostępnij swoje połączenie”.
Eana Hufwe

@EanaHufwe Musisz wybrać WiFi jako wyjście, nic więcej
Séb

Tak, zaznaczyłem tylko „Wi-Fi” w polu „Do komputerów używających”, ale to nie działa dla mnie.
Eana Hufwe

@EanaHufwe Z jakiego urządzenia korzystasz?
Séb

MacBook Pro (Retina, 13 cali, połowa 2014 r.) Z systemem OS X Yosemite 10.10.3. Skanowanie Wi-Fi przetestowane na
Samsungu

0

Ta funkcja wydaje się być ograniczona tylko do urządzeń Apple. Dlaczego? Chciałbym wyjaśnić, dlaczego Apple czasami robi to, co robi. W każdym razie istnieje narzędzie o nazwie „lotnisko”, do którego można uzyskać dostęp z terminala:

/System/Library/PrivateFrameworks/Apple80211.framework/Versions/Current/Resources/airport -h

(to polecenie wydrukuje stronę pomocy. Możesz też chcieć „potokować” do „więcej”, ponieważ jest dość długa)

airport -h | more

Kiedyś istniała opcja „-i” (małe litery „i”; wielkie litery nadal działają), która pozwalała na „tworzenie” sieci, ale wydaje się, że zniknęła. Użyłem go kilka lat temu do tworzenia sieci ad-hoc lata temu, ale odkryłem, że mogę mieć pod ręką mały Netgear lub Linksys, który obsługiwałby DHCP, bezpieczeństwo itp. Dla mnie znacznie łatwiej niż dla mnie konfiguracja ad- sieci hoc.


Do czego odnosi się „ta funkcja”? Być może AirDrop? Całkowicie się zgadzam i daje +1 za użycie taniego routera sprzętowego w tym przypadku. Wkrótce z BeagleBone, Intel Edison i niezwykle popularnym komputerem za 9 USD CHIP z niewielkim zasilanym baterią / USB serwerem UNIX będzie drugą naturą.
bmike

0

Z pytania: utworzyć sieć AirPort z wiersza poleceń?

Program skompilowany z kodu źródłowego na https://gist.github.com/wolever/4418079 do działa na 10.10 i tworzy AP infrastruktury. Ale pozwala tylko na hasło WEP, które nie jest uważane za bezpieczne. Tak więc pozostawiam to pytanie otwarte, aby uzyskać lepsze rozwiązanie.


Otwórzmy nowe pytanie z prośbą o rekomendację oprogramowania, jak zbudować czystą sieć WPA z oprogramowaniem. Posiadanie podstawowego rozwiązania z zaakceptowaną odpowiedzią pomoże wielu osobom.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.