Pomocnik Google Chrome (nie odpowiada)


10

Po uaktualnieniu do Yosemite zauważyłem, że Google Chrome Helper (not responding)po wznowieniu MacBooka ze stanu hibernacji (zamknięcie pokrywy MacBooka) jest całkiem sporo procesów.

Wydaje mi się, że zamknięcie i ponowne otwarcie Chrome wyczyści (Not Responding)procesy.

Jaki jest problem?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


7

Programiści z zespołu Google Chrome omawiają ten problem tutaj .

Jeśli czytam poprawnie, coś powoduje zmianę w sposobie rysowania rzeczy na ekranie. Proces WindowServer, który jest odpowiedzialny za rysowanie wszystkiego na ekranie, wydaje powiadomienie o zmianie w każdym procesie z GUI i oczekuje potwierdzenia powiadomienia. Te procesy Chrome nie odpowiadają, więc system operacyjny oznacza je jako „Nie odpowiada”.

Krótko mówiąc, uważają, że to tylko problem kosmetyczny, który wkrótce zostanie naprawiony. Wydaje się, że nie wpływa to na wydajność.

W przeszłości znaleźli i naprawili podobne problemy, na przykład 304860 . Myślę, że jest to efekt uboczny architektury wieloprocesowej używanej w Chrome.


1

Wygląda na to, że problem został rozwiązany w wersji Google Chrome 39.0.2171.65 (64-bit). Mój nie był aktualizowany automatycznie od wersji 38, więc

Po prostu odinstaluj i pobierz nowy, a następnie zainstaluj

Mam nadzieję że to pomoże.

Wiele rozszerzeń Chrome bez odpowiedzi


0

Wired.com ma tutaj zwięzły artykuł , który porusza kilka interesujących kwestii:

Krótka historia jest taka, że ​​Google Chrome Helper nie jest tak naprawdę problemem. Ma tendencję do szaleństwa, gdy istnieje nieuczciwe rozszerzenie lub gdy ustawienia wtyczek Google Chrome są skonfigurowane do domyślnego działania. ... ale większość użytkowników na forach Centrum pomocy wydaje się mieć problemy z pracą z treścią Flash.

„Google Chrome Helper” to ogólna nazwa osadzonych treści, które działają poza przeglądarką. Wtyczki do przeglądarek nie są funkcjami renderowanymi przez kod HTML; obejmują treści, które należy pobrać z innego miejsca. ...

Poprawka:

Wyłączenie autopomocy Helpera jest łatwe i nie uniemożliwi korzystania z wtyczek. Musisz tylko wybrać opcję wyświetlania zawartości wtyczek dla poszczególnych przypadków. ... Najpierw zamknij wszystkie okna Chrome bez wychodzenia z programu. W menu Chrome przejdź do „Preferencji”, przewiń w dół menu i kliknij „Pokaż ustawienia zaawansowane…” Pierwszą pozycją na rozwiniętej liście ustawień zaawansowanych będzie „Prywatność” i kliknij „Treść Ustawienia ”pod tym przyciskiem. Mniej więcej w połowie listy ustawień treści znajduje się pozycja „Wtyczki”, która prawdopodobnie zostanie ustawiona na „Uruchom automatycznie”. Zamiast tego wybierz „Kliknij, aby zagrać”.

Wiem, że to dużo kopiowania i wklejania, ale jest to bardzo interesująca informacja.


Ten artykuł jest naprawdę zły. Procesy Pomocnika Chrome to nie tylko wtyczki. Dla każdej otwartej karty, dla każdego zainstalowanego rozszerzenia, dla każdej aktualnie uruchomionej wtyczki i dla jednego procesora graficznego w systemie istnieje proces pomocy Google Chrome. To nie jest „ogólna nazwa dla treści osadzonych” i nie można „[zniszczyć] Google Chrome Helper”.
Alistair McMillan,

-1

przejdź do chrome: // flags

poszukaj czegoś z piaskownicą

kliknij wyłącz -> uruchom ponownie Chrome

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Którą flagę Chrome polecasz?
Graham Miln,

sprawdź moją zredagowaną odpowiedź
Radu Toader

Co powoduje wyłączenie tego problemu w przypadku wspomnianego przez PO problemu? Przeprowadziłem dodatkowe badania Twojej odpowiedzi na podstawie linku podanego przez Grahama Milna i tak naprawdę nie ma to nic wspólnego z Pomocnikami Google Chrome. Istnieją inne flagi piaskownicy, „--allow-no-sandbox-job”, które mogą stycznie mieć coś wspólnego z Pomocnikami Chrome, ale wątpię w to. Proszę przedstawić dowód swojego twierdzenia.
IconDaemon
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.