Jak stwierdzić, czy Retina MacBook Pro poszedł spać, gdy pokrywa jest zamknięta?


9

Jak mogę powiedzieć, że kiedy zamknąłem pokrywę mojego komputera Retina MacBook Pro (2014)?

Na moim poprzednim MacBooku Pro (~ 2008) wentylatory były słyszalne, aw zatrzasku pokrywy pojawił się wskaźnik LED spania, który zmienił się z „włączonego” na „pulsujący”, gdy spał. Użyłem tego jako znaku „w porządku”, aby umieścić go w torbie na laptopa.

Czy w ogóle można stwierdzić, czy śpi nowszy MacBook Pro? Przez większość czasu nie słyszę wentylatora i nie widzę żadnych widocznych na zewnątrz lampek wskazujących jego status.

Martwię się, że jeśli nie zamknie prawidłowo pokrywy (czasami zdarza się to w przypadku mojego starego laptopa), przegrzeje się, gdy włożę ją do torby.

Odpowiedzi:


1

Nie tylko przegrzeje się w torbie, ale także szybko rozładuje baterię. Zawsze zamykam przycisk zasilania przez około 1 do 2 sekund przed zamknięciem pokrywy. Po zwolnieniu ekran zgaśnie. Jeśli przytrzymasz go zbyt długo, pojawi się okno dialogowe z pytaniem, czy chcesz spać, czy zamknąć. Wybierz mądrze.


0

Jednym z rozwiązań, które znalazłem, jest użycie Yubikey . Gdy laptop jest włączony, mały przycisk świeci. Po zamknięciu pokrywki wyłącza się po około 20 sekundach.

Wersja Nano również świeci z tego, co mogę powiedzieć, i jest wystarczająco mała, aby na stałe pozostawić w gnieździe USB.

(Edytowane w celu dodania): To może nie być najlepszy pomysł. Yubikey działa jako klawiatura systemu operacyjnego. Miałem ostatnio problem z zamknięciem pokrywy, ale musiałem dotknąć yubikey, który zachowując się jak klawiatura, obudził laptopa z zamkniętą pokrywą. Nie miałem czasu na testowanie, ale wydaje mi się, że gdybym go zostawił, pozostałbym przytomny.


0

Znalazłem dla nowszych MacBooków z USB-C to „adapter Nonda USB Type C na USB 3.0 ze wskaźnikiem LED” na Amazon (ASIN # B015Z7XE0A). Ma wskaźnik LED, który wyłącza się po przejściu urządzenia w tryb uśpienia.

Muszę zdecydowanie nie zgodzić się z Alphamanem co do jego odpowiedzi (przepraszam, że nie mogę tu jeszcze komentować ani głosować).

Zgubiłem mojego MacBooka Pro 2010 dokładnie w tym problemie. System nie poszedł spać i leżał w mojej teczce do śmierci. Następnego dnia test się nie powiódł i musiałem zabrać go do sklepu Apple. Ich diagnostyka wykazała, że ​​płyta główna uległa wyłączeniu termicznemu, ale procesor graficzny został trwale uszkodzony.


Peter, zdaję sobie sprawę, że nie możesz jeszcze komentować, ale to nie jest odpowiedź - to zdecydowanie komentarz.
Tony Williams

-4

Nie sądzę, że te laptopy są w stanie po prostu „nie iść spać” (to nie jest problem, o którym przynajmniej wcześniej czytałem). Jeśli pokrywka jest zamknięta, przejdzie do tego stanu i bezpiecznie będzie można ją włożyć do torby.

Jedną z rzeczy, które mogą być warte wypróbowania, jest polowanie na preferencje systemowe, aby sprawdzić, czy coś może wyprowadzić laptopa z trybu uśpienia, na przykład połączenie Bluetooth lub odbieranie niektórych danych. Wyłączenie go zatrzymałoby problem ze snem.

Wszędzie sprawdziłem laptopa i zniknęło absurdalnie przydatne światło. Przyszłość jest do bani.


Naprawdę myślę, że nie masz pojęcia, o czym mówisz: google.nl/…
iosifv

szkoda, że ​​nie mogę przegłosować :)
iosifv
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.