Nie można zastąpić istniejących plików w folderze w Yosemite


2

Mam problem z wyszukiwaniem, a dokładniej Kopiuj i Zamień i miałem nadzieję, że ktoś może mi pomóc w rozwiązaniu problemu. Jestem na Yosemite od tygodnia i właśnie zauważyłem ten problem kilka dni temu.

Problem: kiedy kopiuję plik do folderu, w którym istnieje inny plik o tej samej nazwie, nic się nie dzieje. Jestem w stanie bez problemów kopiować pliki, które nie istnieją w folderze.

Wydaje mi się, że dzieje się: uważam, że Finder próbuje uruchomić dowolną usługę odpowiedzialną za załadowanie okna dialogowego Kopiuj i zamień, ponieważ jeśli spróbuję ponownie uruchomić komputer po próbie zastąpienia istniejącego pliku, pojawia się komunikat o błędzie „ Finder nie może wyjść, ponieważ niektóre operacje są nadal w toku. ”

W tym momencie jedynym sposobem na ponowne uruchomienie komputera jest wymuszenie wyjścia z Findera. Przeładowanie Findera około 4-5 razy również rozwiązuje ten problem i jestem w stanie zastąpić istniejące pliki.

To, czego próbowałem „ Poszedłem do Monitora aktywności, aby dowiedzieć się, który proces jest odpowiedzialny za kopiowanie, i zawęziłem go do DesktopServicesHelper. Miałem nadzieję, że jeśli uda mi się go zastąpić znaną kopią roboczą, problem zostać rozwiązany. Skopiowałem ten plik z mojego Macbooka, ale problem nie został rozwiązany.

Ponownie zainstalowałem Yosemite na mojej istniejącej instalacji Yosemite i problem nadal występuje. Wreszcie wiele razy uruchomiłem Narzędzie dyskowe i naprawiłem uprawnienia.

Czy ktoś wie, co jeszcze mogę spróbować?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.