Uruchomienie Google Chrome prowadzi do zmiany kolorów wyświetlacza - dlaczego?


3

Kiedy uruchamiam Google Chrome (od 38.0.2125.111 do 42.0.2311.135 (64-bit)) na moim 15-calowym MBP z połowy 2010 r. (NVIDIA GeForce GT 330M) w systemie OS X Yosemite (od 10.10 do 10.10.3) często wyświetla się ( nie tylko wyświetlana przeglądarka) zmienia kolor na znacznie chłodniejszy, jak gdybym ustawił inny profil kolorów (profil kolorów w ustawieniach pozostał taki sam) Po wyłączeniu Chrome wszystko wygląda ponownie zgodnie z oczekiwaniami. Jaki jest powód i jak mogę temu zapobiec?

Aktualizacja: GFX pokazuje, że po uruchomieniu Chrome przełącza grafikę na dyskretną kartę graficzną. Kiedy to wyłączę, nic się już nie zmienia. Wyłączenie dyskretnej grafiki może obejść problem, ale nie jest to rozwiązanie.


Dodaj dokładną specyfikację modelu? Czy masz 13
calowe

@klanomath Dodałem kilka specyfikacji, dzięki za pomoc.
lejonet

Odpowiedzi:


2

Czy próbowałeś zresetować SMC ?

  1. Zamknij komputer Mac
  2. Podłącz kabel zasilający
  3. Naciśnij i przytrzymaj klawisze LEWO Alt+ Ctrl+Shift
  4. Trzymając nadal powyższe klawisze, naciśnij przycisk zasilania

Poza tym, czy możesz sprawdzić, jakie profile kolorów zostały zainstalowane i zgłosić? Usunięcie wadliwych profili i ponowne uruchomienie może również pomóc rozwiązać problem.

  1. otwarty Finder
  2. Naciśnij Cmd+ Shift+G
  3. Wpisz /Library/ColorSync/Profiles/Displaysi naciśnijGo

Aktualizacja: zainstalowanie narzędzia, które zapobiega zamianie kart graficznych, również może ci pomóc, choć zachowałbym to jako opcję awaryjną. GFX wykonuje w tym świetną robotę.


1
Dziękuję Ci. Jedyny profil kolorów wymieniony poniżej /Library/ColorSync/Profiles/Displaysnosi nazwę Kolorowy LCD . Zainstalowanie GFX pokazuje, że po uruchomieniu Chrome przełącza się na dyskretną kartę graficzną. Kiedy to wyłączę, nic się już nie zmienia. Pomaga to w obejściu, ale ma swoje wady.
lejonet

1
Nie mogę komentować resetowania SMC. Próbowałem i nie mam teraz żadnych problemów, ale ponieważ problem pojawia się nie zawsze, zajmie trochę czasu, aby sprawdzić, czy pomógł na stałe.
lejonet

1

To trochę zgadywanka, ponieważ nie mam do testowania podwójnej karty graficznej - ale działa to nawet na różnych komputerach korzystających z tego samego ekranu.

Trudność może polegać na przekonaniu systemu do zamiany profili w tym samym czasie, gdy zamienia GPU.

Najlepszym sposobem na to jest użycie kolorymetru sprzętowego, zaprojektowanego do testowania i równoważenia ekranu, a następnie zapisania nowego profilu niestandardowego.
„Szybki test”, aby sprawdzić, czy byłoby to opłacalne i czy zamiana profili może zostać zautomatyzowana, polegałaby na próbie ręcznego zrównoważenia kolorów dla każdej karty i przetestowaniu, czy zamiana profilu może być wykonana - automatycznie lub przynajmniej ręcznie bez zbyt wiele wysiłku.

Możesz użyć gfxCardStatus, aby zmusić GPU do przełączenia do testowania.

Następnie użyj Pref. Systemowych> Wyświetlacze> Kolor> Kalibruj ... i spróbuj ręcznie skalibrować dla każdej karty.
Jeśli możesz ustawić go wystarczająco blisko, aby dopasować ręcznie każdy GPU, wystarczy sprawdzić mechanizm przełączania - czy system przełączy się automatycznie z GPU.

Jeśli przełączenie jest automatyczne lub nawet dopuszczalne ręczne przełączanie, ale nie można dopasować 2 układów GPU wystarczająco blisko oka, wówczas kolorymetr sprzętowy byłby jedynym sposobem na zbliżenie się.
Nie są tanie - poziom początkowy to 80-100 dolarów za coś takiego jak ColorMunki Smile , następnie coś takiego jak Spyder
[Jeśli szukasz Go dla kolorymetrów, nie kupuj HueyPro, to już nie działa z Yosemite .]

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.