Klawiatura utknęła u dołu iPada, niezależnie od orientacji


3

Gdy jestem na ekranie głównym, w trybie poziomym, i przesuń palcem w dół, aby wyświetlić wyszukiwanie reflektorów, klawiatura pokazuje się tak, jakbym była w trybie pionowym. Zobacz zrzut ekranu poniżej:

Zrzut ekranu iPada

Blokada orientacji nie stanowi problemu, ponieważ ekran się obraca. Klawiatura zawsze pojawia się na dole iPada, niezależnie od tego, w jakiej orientacji trzymam iPada. Jeśli trzymam iPada do góry nogami, klawiatura spadnie z góry. (Nie tylko sprawia, że ​​jest bardzo trudny w użyciu, ale całkowicie zasłania okno dialogowe wyszukiwania).

Nie dzieje się tak w żadnej aplikacji. W aplikacjach klawiatura zawsze pojawia się tam, gdzie powinna.

Wszelkie pomysły, jak to naprawić? Obecnie korzystam z iOS 8.1, ale działo się tak również z iOS 8.0. Nie jestem pewien, czy wcześniej miał ten problem.

Odpowiedzi:


2

Wygląda na jeden z wielu problemów z klawiaturą w iOS 8.

Może trzeba poczekać, aż Apple to naprawi.

Zobacz https://discussions.apple.com/thread/6581211 i wiele innych


W pewnym sensie tak samo myślałem, ale miałem nadzieję, że ktoś obejdzie to obejście. Ten wątek nie zawierał wielu użytecznych informacji, jedyną radą było ponowne uruchomienie (co próbowałem).
David Ogren,

To rozwiązało się w wersji 8.1.1, więc zaznaczę jako poprawną odpowiedź.
David Ogren,

FWIW, znów się zepsuło.
David Ogren

: 0 (nie sądzę, aby użytkownik mógł coś z tym zrobić, było wiele problemów z klawiaturą, odkąd Apple otworzył ją dla stron trzecich
Tetsujin


0

Apple prawdopodobnie nie ma o tym pojęcia. Mój iPad Air w wersji 8.1.2 i problem nadal występuje. Nie widziałem żadnego wzorca tego (jak w której aplikacji otworzyłem lub pracowałem wcześniej). Próbowałem nawet zabić wszystkie aplikacje i to nie usunęło tego błędu.

Jedynym sposobem na pozbycie się tego jest zresetowanie lub wyłączenie ipad iPada.


0

Zrobiłem następujące i problem zniknął - problem z obrotową klawiaturą zniknął

  • Zresetuj klawiaturę
  • Zresetuj układ ekranu głównego
  • Odznaczono opcję podzielonej klawiatury
  • Zasilanie cykliczne

Problem zniknął (ale dopiero po wykonaniu wszystkich powyższych kroków).

Uwaga - przedtem wiele razy włączałem zasilanie i problem nie zniknął. Szkoda, że ​​nie zrobiłem każdego z nich osobno, ale problem został rozwiązany po raz pierwszy od czasu aktualizacji systemu iOS 8, więc jestem szczęśliwy.


0

Jeśli zdarzy ci się to w iOS 10, istnieje rozwiązanie, które działało dla mnie w przeszłości ( uwaga: jeśli nie korzystasz z iOS 10, uaktualnij, aby się tam dostać ):

  1. Przejdź do SettingsGeneralResetReset Home Screen Layout(spowoduje to zresetowanie układu ikon ekranu głównego, ale nie utracisz żadnych innych danych).
  2. Wyłącz i włącz iPada.

To powinno rozwiązać problem i pozwolić, aby klawiatura iPada ponownie poprawnie się obracała. Zgodnie z rozwiązaniem @flowscape tutaj .


Wysłałem to dla użytkownika @flowscape, który opublikował tę odpowiedź jako pytanie zamiast odpowiedzi (ponieważ nie ma wystarczającej liczby przedstawicieli, aby odpowiedzieć na to zablokowane pytanie).
owlswipe
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.