Ponowne przypisanie klucza bez Karabinka


15

Poprzez „Preferencje systemowe -> Klawiatura -> Klawisze modyfikujące” miałem konfigurację: Caps Lock jako Ctl.

Następnie zainstalowałem nowy Karabiner (dawniej KeyRemapForMacBook), aby uzyskać następujący remap klucza:

  • Lewy Ctl = Fn
  • Fn = lewy Ctl

Ale skonfigurowanie Karabinera oznaczało, że utracono moje mapowanie klucza „Caps Lock to Ctl” wykonane za pomocą „Preferencji systemowych”. Teraz Karabiner wymaga zainstalowania kolejnej aplikacji ( SEIL ), aby zmienić przypisanie tylko klawisza Caps Lock. Myślę, że to niedorzeczne i nie chcę instalować kolejnej aplikacji tylko do ponownego przypisania jednego klucza.

Więc usunąłem Karabiner z mojego systemu, a następnie skonfigurowałem następujące mapowanie klawiszy poprzez „Preferencje systemowe -> Klawiatura -> Klawisze modyfikujące”:

  • Caps Lock = Ctl
  • Lewy Ctl = Brak ( brak przypisania klawisza => martwy klucz )
  • Fn pozostaje Fn ( UWAGA: nie przeszkadza mi to, ponieważ # 1: I tak nie używam zbyt często, a # 2: Jestem przyzwyczajony do stylu Thinkpad „Fn na skrajnie lewej stronie” ).

Zastanawiam się jednak, w jaki sposób Karabiner wykonuje swoją magię od wewnątrz. Rozumiem, że ostatecznie Karabiner musi przekazać konfigurację mapowania klawiszy do systemu operacyjnego, prawda? Czy też Karabiner wkłada się do systemu (tj. Jako moduł jądra) i obserwuje wszystkie klawisze wpisywane na klawiaturze, aby wykryć klawisze CTL i FN?

Co ważniejsze, czy jest w ogóle (podobnie do xmodmap w Linuksie), aby osiągnąć ten kluczowy remap bez Karabinera?


Minął rok, odkąd zadałeś to pytanie. Czy kiedykolwiek znalazłeś rozwiązanie?
ajdigregorio

@paintedcones i thatmaheshrs - jeśli naprawdę chcesz wiedzieć, w jaki sposób kod może uwięzić OS X - być może konieczne będzie zapytanie na stackoverflow.com . Koncentrujemy się na pytaniach na poziomie użytkownika, a nie na programowaniu API i kodu niższego poziomu. Być może zadanie nowego pytania w celu wyjaśnienia, jakie pożądane jest mapowanie klawiszy, może być łatwiej skoncentrować się na tym aspekcie, niż martwić się, czy programy A + B razem mogą zrobić to, co chcesz, do mapowania klawiatury OS X.
bmike

1
Twórcy „Karabinera” stworzyli od nowa nowy „Karabiner” ze względu na zmiany architektury jądra w systemie macOS Sierra, teraz nazywanym „Karabiner-Elements” . Więc teraz powinno działać dobrze na każdej wersji macOS od macOS Sierra . To jest ich oficjalna strona internetowa - pqrs.org/osx/karabiner . Możesz także dowiedzieć się więcej o złożonych modyfikacjach i zaimportować ustawienia niestandardowe tutaj - pqrs.org/osx/karabiner/complex_modifications .
Alexandr Skripkin

Jak zmienić przypisanie klucza w systemie macOS Sierra, np. Right Alt to Right Control? zawiera instrukcje, które działają bez zewnętrznego narzędzia w High Sierra (a nawet Sierra?) i nowszych.
tripleee

Odpowiedzi:


6

Niestety, w systemie MacOS Sierra Karabiner wpadł w dziwną przerwę, ale nie tak naprawdę, ponieważ kiedyś to naprawimy.

Co jest źle, ponieważ Karabiner był idealnym narzędziem do tego, czego potrzebowałem (dzięki czemu MacOS zachowywał się jak czterdziestoletni terminal UNIX, ponieważ moje głupie palce wciąż uderzają ^ W, aby usunąć słowo, a ja zabijam okno i mogę nie zatrzymuj się, nie, nie pomagaj mi, w końcu umrę, a wtedy mój problem zostanie rozwiązany).

Moim drugim głównym narzędziem jest Typinator dla skrótów - w dla with, h dla the, n dla i itd; te naprawdę się sumują.

Jak dotąd odkryłem, że BetterTouchTool jest realnym zamiennikiem Karabinera, jeszcze lepiej pod pewnymi względami. Ale gorzej u innych; powtórzenie klucza nie działa dla mnie, pomimo tego, że programista tak twierdzi. (Być może współpracuje z Typinatorem, ale wyłączenie tego ostatniego nie rozwiązuje problemu).

Napisałem całą powieść przy użyciu tych dwóch narzędzi (Typinator i BetterTouchTool), ale byłbym wdzięczny za to, że ktoś wtrąciłby się, gdyby znalazł coś lepszego.


Niedawno eksperymentowałem z Karabinerem (13.05.2019) z systemem OS 10.14.4 i systemem Karabiner 12.3.0. Nie mogę poręczyć za wszystkie elementy jego funkcjonalności, ale podstawowe zmiany klawiatury wydają się działać dobrze. Dokumenty twierdzą, że obsługują Mojave (OS 10.14).
Michael Ohlrogge,

2

Będę nieco sprzeczny i nie zgadzam się z sentymentem, że potrzebuję dwóch aplikacji do zrobienia tego, o co poprosisz.

Apple przyjął dziedzictwo UNIX jednego narzędzia do robienia jednej rzeczy, a Karabiner kontynuuje tę tradycję. Obie aplikacje są profesjonalnej jakości, utrzymywane, debugowane, dokumentowane i obsługiwane. Żadna z aplikacji nie kosztuje nic, na co można polegać. Obaj robią dokładnie to, co mówią.

Ostatnim razem, gdy sprawdzałem, Apple instaluje tysiące plików i ma setki uruchomionych, zanim jeszcze się zalogujesz. Instalowanie 2 programów w celu całkowitego odwzorowania wszystkich klawiszy wydaje mi się mniejszym problemem, ale jestem otwarty na to, że się mylę.

Powiedziałbym - zainstaluj Karabiner i SEIL i ciesz się z możliwości mapowania kluczy do woli, ale być może brakuje mi jakiegoś niedociągnięcia w tym, co próbujesz osiągnąć.


1
Oba są dostępne w Homebrew Cask , więc zainstaluj je: brew cask install karabineri brew cask install seil.
Dorian,

1

Wiem, że to późna odpowiedź, ale używam narzędzia Better Touch Tool . Zapewnia kilka funkcji:

  1. Ponowne mapowanie klawiszy: używam nowej klawiatury Bluetooth i potrzebuję klawiszy Home, End i Forward Delete, do których jestem przyzwyczajony na większej klawiaturze USB, więc zmapowałem klawisze ALT-RIGHT-STRZAŁKA i ALT-LEFT-STRZAŁKA End i Home oraz SHIFT-DELETE, by FORWARD-DELETE. Chociaż nie sądzę, że pozwala mi na zmianę mapowania czegoś w rodzaju „1” na „i” (tak, jakbym chciał), pozwala na zmianę mapowania klawiszy funkcyjnych i kontrolnych.
  2. Remapuj gesty Magic Mouse: Kiedyś Apple pozwalało nam mapować je w siatkę (3 w poprzek, 3 w dół) i nienawidziłem nowych pól. Mapuję przeciągnięcia myszką (i niektóre kombinacje klawiszy), dzięki czemu mogę przesuwać trzy pola jednocześnie w lewo lub w prawo. Mimo że wszystkie 9 pól jest ułożonych w jednej długiej linii, to tak, jakby moja stara siatka 3x3 działała dla mnie tak dobrze.
  3. Ponowne mapowanie gestów gładzika: Często używam gładzika i mogę mapować te same gesty, których używam na myszy, na gładzik, a nawet kilka innych, które działają dobrze na gładziku, który nie działa na myszy.
  4. Przypisz inne urządzenia: może także współpracować z normalnymi myszami, pilotem Siri lub Apple i innymi.

Zasadniczo pozwala na mapowanie prawie dowolnej formy danych wejściowych do dużej liczby opcji. Zacząłem używać BTT do mapowania tylko jednej lub dwóch funkcji, a potem myślałem: „Chciałbym to zrobić” i odkryłem, że mapuję coraz więcej.


Dziękuję za Twoją odpowiedź. Niedługo będę musiał wypróbować to narzędzie. Na razie ... Przyzwyczajam się do klawiatury Mac. :)
thatmaheshrs

1
BTT robi to, za czym tęskniłem, ponieważ Karabiner nie działa. I jest łatwiejszy do skonfigurowania. Dzięki za prowadzenie!
lauhub

1

Musiałem usunąć Karabiner z macOSX Sierra. Sprawiało to dziwne problemy z kluczowym powtórzeniem i działaniem, jakby ciągle następowała zmiana. Usunąłem program i problemy z klawiaturą zniknęły.

Ale polegałem na tym przy remapie mojego prawego klawisza opcji jako do usunięcia do przodu - bardzo przydatny do edycji.

Rozwiązałem problem za pomocą narzędzia Better Touch Tool - wybrałem opcję +? usuwanie do przodu (usuwanie systemu Windows) Chociaż nie jest to pojedynczy klucz, działa.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.