UI Lag OSX Yosemite (10.10) na Retina MacBook Pro pod koniec 2013 roku


43

Mam pod koniec 2013 rMBP, 13 "z następującymi specyfikacjami:

  • Procesor: 2,6 GHz Intel Core i5
  • RAM: 16 GB pamięci DDR3 1600 MHz
  • Wideo: Intel Iris 1536 MB (zintegrowany)

Przed uaktualnieniem do Yosemite Mavericks działał dobrze (wszystko było szybkie i szybkie). Zrobiłem czystą instalację Yosemite (jednak podjąłem trochę dziwną ścieżkę: ponownie zainstalowałem Mavericks, a następnie uaktualniłem do Yosemite za pośrednictwem App Store).

Mój problem polega na tym, że interfejs użytkownika jest opóźniony. Nie od razu, ale po pewnym czasie (albo korzystasz z laptopa, albo masz go w trybie uśpienia, a potem go używasz) interfejs użytkownika staje się opóźniony. Yosemite zjada całą moją pamięć RAM i tak naprawdę nie mam zbyt wielu otwartych aplikacji. Dzisiaj miałem podgląd 3 plików PDF w przeglądarce i korzystałem z Safari. Kontrola misji i Expose były bardzo powolne i opóźnione.

Próbowałem już zresetować PRAM, nic nie rozwiązałem. Zmniejszyłem także przezroczystość i nie działałem. Podczas czytania forów wydaje się, że Yosemite ma problem z ilością pikseli ekranu siatkówki. Mój przyjaciel ma MacBooka Air 11 "z 2014 roku (model podstawowy), który działa dobrze z Yosemite.

Co polecasz, czy powinienem ponownie wykonać czystą instalację Yosemite (tym razem przy użyciu rozruchowego obrazu Yosemite)? A może lepiej poczekać, aż Apple naprawi to za pomocą aktualizacji?

Zależy mi na twoich przemyśleniach na ten temat.

AKTUALIZACJA 19-11-2014 : Od czasu aktualizacji 10.10.1 ogólna stabilność Yosemite wydaje się poprawiona i nie spotkałem się jeszcze z żadnym opóźnieniem. Czy to jest rozwiązane ....?

AKTUALIZACJA 21-11-2014 : Nadal występuje opóźnienie interfejsu użytkownika (po czystej ponownej instalacji Yosemite), choć zdarza się to rzadziej w przypadku 10.10.1. Podgląd działa również nieco lepiej, a także Kontrola misji i Exposé.

AKTUALIZACJA 03-12-2014 : Opóźnienie interfejsu użytkownika jest nadal obecne i, jak powiedziano, występuje rzadziej. Dziwne jest jednak to, że rzeczywista wydajność maszyny nie wydaje się obniżać z opóźnieniem.


Nie byłoby „odpowiedzi” na ten problem, więc pozwól mi skomentować tutaj. Mam taką samą konfigurację jak twój Mac, ale dla 8 GB pamięci RAM. Zwykle nie wyłączam urządzenia na kilka miesięcy, zwykle przechodzi w tryb uśpienia / hibernacji. Wczoraj wyłączyłem maszynę i dziś interfejs wydaje się responsywny. Opóźnienie zniknęło. Pamiętaj jednak, że po instalacji Yosemite uruchomił się ponownie, a problem pojawił się później. To znaczy, że można uniknąć czystej instalacji. Nawiasem mówiąc, wydaje się, że na maszynie mojej żony nie było tego problemu od czasu aktualizacji. Jej jest identyczną maszyną.
Sauparna Palchowdhury

1
Ten sam problem dla mnie. Mam model z początku 2013 roku. Ale problem utrzymuje się nawet w wersji 10.10.1. aktualizacja.
Gunnar,

1
Mam dokładnie taką samą konfigurację jak Ty Robin i dokładnie te same problemy. Moja pamięć RAM jest OK, ale interfejs użytkownika ma straszne opóźnienia, naprawdę zacina się. Wyłączyłem przezroczystość i pomogło to tylko trochę. Czekam kolejny miesiąc, aby dać Apple zmianę, aby naprawić rzeczy, zanim wrócę do Mavericks, co działało idealnie dla mnie.
zerohedge

2
Jednym ze sposobów zmniejszenia tego opóźnienia jest usunięcie efektu animacji Yosemite podczas otwierania kontroli misji. W typie terminala: defaults write com.apple.dock expose-animation-duration -float 0naciśnij enter, następnie wpisz killall Docki naciśnij enter. Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał cofnąć zmianę, przechodząc do pisania na terminalu, defaults delete com.apple.dock expose-animation-durationa następnie uruchom killall Dockponownie.
DrewT,

1
Byłem w stanie dostosować moje ustawienia, jak wspomniano @DrewT, i muszę powiedzieć, że to pomogło. To nie jest idealny i zdecydowanie błąd OSX 10.10.
Chris Hough,

Odpowiedzi:


14

Po pewnym czasie odczuwam spowolnienie, nawet na moim MBA. Dokładnie tak to opisałeś. Jest idealnie płynny po uruchomieniu komputera, ale ostatecznie, po użyciu go przez około jeden dzień, animacje (zwłaszcza uruchomienie Mission Control, przełączanie między spacjami i aplikacjami pełnoekranowymi) stają się zauważalnie przerywane. Nie sądzę, aby można było teraz coś z tym zrobić, wykonałem czystą instalację, a nawet wykonałem automatyzację Onyx, ale problem nadal występuje. Jest to z pewnością problem optymalizacji w Yosemite i mam nadzieję, że poprawi się wraz z przyszłymi aktualizacjami.


1
Szkoda, że ​​nie możemy nic z tym zrobić. Mam nadzieję, że Apple otrzyma wystarczającą liczbę skarg na ten problem. Może każdy, kto napotka ten problem, powinien zgłosić go Apple: apple.com/feedback/macosx.html . Na razie myślę, że wrócę do Mavericks. Naprawdę potrzebuję niezawodnej maszyny. Dziękujemy za poinformowanie, że również masz problem!
Robin Trietsch

Dla przypomnienia, jeśli chodzi o niezawodność, sam system był całkiem solidny po czystej instalacji, nie doświadczam żadnych nagłych „piłek plażowych” ani zawieszeń (choć doświadczyłem niektórych z nich w Mavericks ...). Operacje (np. Uruchamianie aplikacji, kopiowanie plików itp.) Są szybkie, system operacyjny jest solidny, tylko animacje GUI stają się z czasem niepewne. To zdecydowanie frustruje, ale nie przeszkadza mi w pracy. Zdecydowanie więc sugeruję, abyś spróbował czystej instalacji i zobaczył, co się stanie.
Pan Byu

Dzięki za odpowiedź. Zdecydowanie wypróbuję czystą instalację Yosemite przed powrotem do Mavericks. Opublikuję tutaj swoją opinię po czystej instalacji.
Robin Trietsch

1
Mam ten sam problem na 2012 MBA, ale wylogowanie i tymczasowe rozwiązanie problemu. Najwyraźniej jest to wyłącznie problem z GUI. Nawiasem mówiąc, uruchomienie ciężkiej aplikacji QT, takiej jak LyX, wywołuje ten problem natychmiast.
poziom1807

@ level1807, mogę potwierdzić, że chyba zacząłem to widzieć po zainstalowaniu pakietu Qt SDK i uruchomieniu aplikacji Qt Creator przez pewien czas.
Paul-Sebastian Manole

11

Próbowałem następujących kroków tutaj :

  1. Usuń /Library/Preferences/com.apple.windowserver.plist
  2. Usuń ~ / Library / Preferences / ByHost / com.apple.windowserver * .plist
  3. Zamknij OSX
  4. Podczas uruchamiania natychmiast naciśnij i przytrzymaj klawisze P i R, przytrzymując jednocześnie klawisze opcji (⌥) i poleceń (⌘), zanim pojawi się szary ekran rozruchowy, który resetuje pamięć NVRAM
  5. Po zalogowaniu może być konieczne zresetowanie preferencji wyświetlania (rozdzielczości)

1

Wykonaj kopię zapasową wszystkiego i wykonaj czystą instalację. Miałem bardzo podobny problem ... Balling plażowy przez 30 sekund po przełączeniu aplikacji .. Czysta instalacja naprawiła to.


Może spróbuję też czystej instalacji. Jeśli problem nadal występuje, wrócę do Mavericks. Po instalacji (i skonfigurowaniu wszystkiego na komputerze Mac, takich jak konta, poczta, kalendarz, często używane aplikacje i programy) nadal nie występują problemy z wydajnością?
Robin Trietsch

Zrobiłem czystą instalację i doświadczam czegoś podobnego. Kontrola misji staje się tak wolna, że ​​nawet nie jest już animowana.
Adam Lassek

Wypróbowałem czystą instalację i przetestowałem wydajność bez dodatkowych zainstalowanych programów. Wydaje się, że w podglądzie nadal występuje opóźnienie. Za wcześnie, by mówić o kontroli misji i exposé.
Robin Trietsch,

1
Będziemy musieli poczekać na OSX 10.10.2. .1 naprawia problemy z Wi-Fi, ale nie opóźnienie interfejsu użytkownika.
Robin Trietsch,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.