Czy każdy może uzyskać dostęp do kopii zapasowych Time Machine ze skradzionego dysku twardego?


3

Mój dysk zewnętrzny ze wszystkimi kopiami zapasowymi Time Machine został skradziony. Czy ktoś może uzyskać dostęp do tych danych, czy będzie potrzebował mojego Apple ID i / lub hasła?


1
Który system jest zainstalowany i czy użyłeś zaszyfrowanego dysku kopii zapasowej?
klanomath

Odpowiednia odpowiedź będzie wymagała podania kluczowych informacji klanomath. [powrót] → Kate, dodaj ten szczegół do pytania.
dan

Odpowiedzi:


1

Krótka odpowiedź - załóż TAK i natychmiast zmień wszystkie dane konta, identyfikator Apple i e-mail, dostęp do chmury itp. Chciałbym również poinformować Twój bank, sklepy internetowe i wszystkich osób z Twojej książki adresowej (że mogą otrzymać fałszywe połączenie podające się za Ciebie) ).

Nawet z zaszyfrowanym dyskiem, oprogramowanie na poziomie sądowym i hacki (używane przez policję / wojsko i dostępne do pobrania) mogą obejść większość ochrony. Na przykład zacznę od umieszczenia dysku twardego na dowolnym komputerze Mac, przerwania rozruchu i próby zmiany szyfrowania / identyfikatora Apple ID na poziomie administratora. Spowoduje to obejście hasła do konta administratora / zapewni dostęp do pęku kluczy na komputerze Mac i może działać na dysku fizycznym, jeśli będę miał szczęście. Albo spróbowałbym wymienić płytkę drukowaną dysku twardego na identyczny model - jeśli szyfrowaniem zarządza się za pomocą pamięci na płytce, już jej nie ma.

Powiedziawszy to, przestępcy na ogół dzielą się na zbyt kategorie, głupie / niecierpliwe, w którym to przypadku nie zawracają sobie głowy zaszyfrowanym urządzeniem lub zdolne, w którym to przypadku prawdopodobnie znajdą się w danych w ciągu 24 godzin.

Kiedy usuwamy dysk (w pracy) z poufnymi danymi klienta, fizycznie niszczymy elementy wewnętrzne i rozkładamy je lub spalamy. Należy o tym pamiętać, jeśli sprzedajesz także swój komputer Mac. Przetarcie nie oznacza, że ​​nie można go odzyskać. Zawsze usuwaj dysk.


0

mogą na pewno uzyskać do niego dostęp (chyba że użyłeś zaszyfrowanych plików lub jakiejś niestandardowej ochrony).


0

To zależy od dwóch rzeczy.

1) Czy dysk jest szyfrowany zgodnie z projektem? tj. dyski Kingston SSDNow. (szyfrowanie sprzętowe) 2) Czy „filevault” został włączony? Jeśli nie, to kopie zapasowe w ogóle nie są szyfrowane.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.