Czy możesz używać iMaca Retina 5K jako zewnętrznego monitora dla MacBooka Pro?


15

Pamiętam, kiedy pojawił się piorun, toczyło się wiele dyskusji na temat jego interesujących magicznych zdolności dwukierunkowych.

Czy to oznacza, że ​​istnieje sposób na użycie komputera iMac Retina 5K jako zewnętrznego monitora dodatkowego dla nowego MacBooka Pro?

Odpowiedzi:


20

Według Apple'a nie. IMac Retina 5K nie obsługuje trybu wyświetlania docelowego.

Pamiętaj, że iMac (Retina 5K, 27 cali, koniec 2014 r.) Nie obsługuje trybu wyświetlania docelowego.

Możesz to zobaczyć tutaj .


11
Obecna wersja Thunderbolt nie ma przepustowości niezbędnej do obsługi nieskompresowanego ekranu 5k, ponieważ jest oparty na DisplayPort 1.2. Spodziewaj się nowej wersji komputerów Mac z Thunderbolt 3, która zostanie ogłoszona (prawdopodobnie w przyszłym roku), wraz z kinem 5k.
Jacob Krall

7
Zaledwie miesiąc temu ogłoszono DisplayPort 1.3 . Obejmuje to obsługę wideo 5K. Firma Apple nie przyjęła jeszcze tego nowego DisplayPort.
Basil Bourque

4

Mam iMaca Retinę 5k i mogę potwierdzić, że nie obsługuje trybu wyświetlania docelowego. Nie ma jednak problemu z użyciem mostka piorunowego i udostępniania ekranu, tzn. „Tak samo, ale inaczej”;)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.