Zielony tekst „Profil” pojawia się przy logowaniu? (OSX Yosemite)


11

Za każdym razem, gdy loguję się do komputera, w lewym górnym rogu pojawia się zielony tekst z napisem „Profil”. Robi to od czasu OSX Mavericks.

Oto zrzut ekranu: wprowadź opis zdjęcia tutaj


Bardzo dziwne - nigdy wcześniej tego nie widziałem. To była jedyna rzecz, jaką mogłem znaleźć w Google: forums.macrumors.com/showthread.php?t=1511640
D Schlachter

Tak, widziałem to. Nie mogę zrozumieć, dlaczego ... Utworzę nowego pustego użytkownika i sprawdzę, czy tam się zdarzy. Może to coś, co zainstalowałem.
evolutionxbox

Utworzyłem nowego użytkownika i nie pojawia się. Oznacza to, że został uruchomiony przez program, który zainstalowałem. Jednak usunąłem wszystko z mojej listy startowej ...
evolutionxbox

Sprawdź także, czy nie ma w tym nic dziwnego ~/Library/LaunchAgentslub wszystko inne, spójrz na wszystkie swoje procesy zps -U `whoami`
D Schlachter,

masz mysz lub coś z brzytwy, prawda? :)

Odpowiedzi:3

Zdecydowanie oprogramowanie Razapse Synapse mówi ci, który profil jest aktualnie aktywny, gdy zaczyna się przy logowaniu, wyskakuje przy logowaniu. Wyświetla się także przy zmianach profilu, np. Gdy masz profile dla różnych aplikacji, pojawia się przy każdej zmianie tych aplikacji.
Bardzo irytujące zachowanie i chciałbym znaleźć sposób, aby wyłączyć to badziewie (może pusta nazwa działa, w przeciwnym razie zawsze jest kontroler)


To zdecydowanie było oprogramowanie Razera. Dzięki ich jakości wykonania nie mam teraz żadnych myszy Razer.
evolutionxbox

-1

Wygląda na to, że może pochodzić z twojego monitora, a nie z Mac OS. Możliwe, że po zalogowaniu się zmiana ustawień ekranu powoduje, że monitor zmienia „profile”.

Przejrzałbym ustawienia twojego monitora za pomocą przycisków na samym monitorze.


Nigdy bym o tym nie pomyślał. Aby rozwiązać mój problem, faktycznie ponownie zainstalowałem OSX (który działał). Chciałbym wiedzieć, gdyby to była przyczyna.
evolutionxbox

2
Nie sądzę, aby OSD monitora pojawiało się na zrzutach ekranu, jak załączono w OP. Zrzuty ekranu są zazwyczaj konwertowane z bufora ramki, który jest z komputera, zanim cokolwiek można nałożyć na bieżącą ramkę.
Terry,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.