Skróty klawiaturowe nie działają w przeglądarkach Safari i Firefox po aktualizacji do Yosemite


9

Po zaktualizowaniu dwóch różnych komputerów Mac (MacBook Air i Mac Mini, oba używające tego samego konta iCloud) z Mavericks do Yosemite, zauważyłem następujący dziwny błąd: Wszystkie skróty klawiaturowe w Safari i Firefox (nie w Chrome ani w żadnej innej aplikacji Próbowałem) przestałem działać. Podczas korzystania ze skrótu w przeglądarce Firefox odpowiednie miejsce na pasku menu jest krótko podświetlone (na przykład ⌘T miga plik), ale nic innego się nie dzieje; w Safari nie pojawia się nawet to flashowanie paska menu.

Najdziwniejsze ze wszystkich: w obu przeglądarkach, jeśli najpierw otworzę menu, klikając pasek menu, wówczas dowolny skrót działa (gdy menu jest otwarte).

Pytanie: Czy ktoś napotkał ten błąd? Co byś polecił? Czy powinienem jakoś powiadomić Apple?


1
Mam również ten problem. Wydaje się, że jest to związane z czymś w danych mojego konta użytkownika, ponieważ próbowałem ponownie zainstalować Yosemite, ale to nie naprawiło tego, ale kiedy próbowałem utworzyć nowe konto użytkownika, problem zniknął. W połowie zastanawiam się nad założeniem nowego konta, ale jest w tym tyle pracy, więc mam nadzieję, że będę w stanie dowiedzieć się, co to powoduje.
mikl

Odpowiedzi:


8

Miałem dokładnie ten problem od tygodni i doprowadzało mnie to do szału, ale w końcu znalazłem rozwiązanie. Znalazłem ten wątek w Społecznościach wsparcia Apple , gdzie „stevendeluxe” mówi:

Problem rozwiązany! Porównałem preferencje systemowe dla każdego użytkownika i odkryłem, że w ustawieniach języka / regionu aktywowałem kilka języków. Usunąłem więc język, dodając opcję „porządek sortowania listy”. Ta opcja nie została aktywowana na moim koncie testowym.

Musisz wypróbować, który język jest „zły” w twoim systemie (w moim przypadku był to „niemiecki” ... haha) i usunąć go. AKTUALIZACJA: Próbowałem ponownie dodać usunięty język i nadal safari działa dobrze.

Zrobiłem to samo, poszedłem do „Język i region” w Preferencjach systemowych OS X (znajduje się w menu Apple w lewym górnym rogu ekranu) i usunąłem dwa języki, które dodałem jako skowronek (szwajcarski niemiecki i Klingon, do bądź precyzyjny), a po ponownym uruchomieniu komputera (którego wymaga system OS X, jeśli usuniesz język podstawowy), wszystkie moje skróty klawiaturowe znów działają. Radość i radość.

Mam nadzieję, że to również dla ciebie zadziała.


Dziękuję bardzo! Nie musiałem nawet usuwać „zabawnego” języka; przeniesienie go w dół w hierarchii, aby nie był to podstawowy język systemu, załatwiło sprawę. Nadal uważam, że to poważny błąd - nie ma powodu, dla którego ustawienia językowe powinny zakłócać skróty klawiaturowe - ale przynajmniej jest to możliwe do rozwiązania w moim przypadku.
fudo

Zastanawiam się, dlaczego sam nie mogłem znaleźć tego wątku. Sprawdziłem na forach Apple przed opublikowaniem tutaj, ale nic nie znalazłem, ale najwyraźniej ten wątek już tam był 20 października. Chyba muszę być lepszy w googlowaniu.
fudo

Ponad rok później błąd jest nadal obecny, a Twoje rozwiązanie nadal obowiązuje ... Dziękujemy!
François POYER

Błąd jest nadal aktywny (w Sierra), a twoje rozwiązanie nadal działa! Wielkie dzięki
Pit

1

Moim problemem było Command- Shift- Option- V(Wklej i dopasuj styl), które po prostu dałyby mi podwójny znak cudzysłowu („» ”).

Z mojego doświadczenia mogą wynikać co najmniej trzy rzeczy, które mogą mieć coś wspólnego z tym widocznym błędem (Wczesna MBP z dyskiem SSD w 2011 r. I przy okazji zrobiła czystą instalację Yosemite, jeśli ktoś się zastanawia).

  1. Wybrano tylko jeden język systemowy (w moim przypadku mniejszy język, np. Fiński).
  2. Utworzyłeś tylko jedno konto użytkownika.
  3. Logujesz się automatycznie.

Samo dodanie i ustawienie angielskiego jako podstawowego języka systemowego nie rozwiązało tego problemu.

Wygląda na to, że dopiero po utworzeniu nowego tymczasowego konta użytkownika, zalogowaniu się za pomocą tego użytkownika ORAZ / LUB wylogowało się automatycznie, wszystko w końcu wróciło do normy.

Błąd nie powrócił po usunięciu angielskiego języka systemowego i przełączeniu się z powrotem na fiński. Ani kiedy usunąłem tymczasowe nowe konto użytkownika. Lub gdy wróciłem do automatycznego logowania.

Na wszelki wypadek myślę, że rozsądną decyzją może być utrzymanie angielskiego języka systemowego (nawet jeśli go nigdy nie użyjesz) ...


Pomyślałem tylko o dodaniu, że wszystko wróciło do normy, z wyjątkiem jednego wyjątku: wciąż próbuję wkleić i dopasować styl (klawisz »Command-Shift-Option-V), ale tylko TYLKO jeśli Używam przeglądarki Safari z dokumentami Dysku Google. Ta kombinacja klawiszy działa zgodnie z przeznaczeniem, jeśli zamiast tego korzystam z przeglądarki Chrome. Dla mnie jest to naprawdę proste: to Apple celowo paraliżuje przepływ pracy, aby zniechęcić ludzi korzystających z produktów Google w przeglądarce Safari zaprojektowanej przez Apple. Oczywiście chciałbym udowodnić, że się mylę ...
głupi

0

Tak, mam ten sam problem. Dotyczy to nie wszystkich skrótów, ale najbardziej przydatne i zwykłe (na przykład wycinanie i wklejanie). Naprawdę irytujące, ponieważ wolę używać skrótów klawiaturowych


3
W rzeczywistości zapytał, czy ktoś napotkał błąd. To odpowiada na to.
Daniel

Tak, zgadzam się, że technicznie odpowiada to moje pytanie; przynajmniej teraz wiem, że nie jestem szalona ani przeklęta…
fudo

0

Widzę ten problem z Firefoksem w wersji 34.0.5 na Snow Leopard. Dla mnie niedziałającą funkcją jest „Link e-mail ...” w menu Plik. Utworzyłem skrót klawiaturowy dla tego elementu. Po naciśnięciu skrótu menu Plik miga, ale żądana funkcja nie jest uruchamiana. Jednak po kliknięciu, aby najpierw otworzyć menu Plik, a następnie nacisnąć kombinację skrótów, element jest aktywowany.

Sugerowane wcześniej poprawki dotyczące języka nie działają w tym przypadku.


-2

Preferencje systemowe -> Język i region -> Preferencje klawiatury -> Klawiatura -> wybierz opcję „Użyj wszystkich F1, F2 itd. ...” Przełącza między normalną a specjalną funkcją klawiszy funkcyjnych.


1
To naprawdę nie jest odpowiedź na zadane pytanie.
Tetsujin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.