Jak mogę sprawdzić, która wtyczka QuickLook jest odpowiedzialna za typ danych?


10

Czasami QuickLook nie działa poprawnie z niektórymi typami plików, nawet jeśli powinno. Lub plik wygląda teraz inaczej w QuickLook niż kiedyś.

Jak dowiedzieć się, która wtyczka QuickLook lub .qlgenerator jest odpowiedzialna za typy i co z tym zrobić?

Odpowiedzi:


14

Otwórz terminal i wpisz następujące polecenie:

qlmanage -m plugins

To da ci dość długą listę wszystkich aktywnych wtyczek QuickLook:

Wymienione tam typy mogą wyglądać trochę dziwnie com.apple.safari.bookmark. Są to firmy Apple Uniform Type Identifierslub krótkie UTTypeidentyfikatory, a tam znajduje się lista tych domyślnych dostępnych od Apple tutaj . Jeśli szukasz określonego rozszerzenia pliku, dobrym pomysłem może być otwarcie tego linku i przeszukanie jego strony. Wyszukiwanie txtujawnia swój typ UTType public.plain-texti jest to typ, w którym można go znaleźć w wynikach qlmanage.

Jeśli więc dany typ pliku wygląda dziwnie w QuickLook, po prostu sprawdź jego ścieżkę tutaj, przejdź tam i wyłącz go (na przykład zmieniając nazwę rozszerzenia pliku na coś innego niż qlgenerator), a następnie wróć do Terminalu i zmuś QuickLook do przeładowania listy wtyczek, wpisując

qlmanage -r

Uruchom qlmanage -m pluginsponownie, aby upewnić się, że szkodliwy qlgenerator nie jest już ładowany. Ostrożnie: QuickLook załaduje je nawet, jeśli znajdują się w koszu, dlatego zmieniliśmy nazwę wtyczki powyżej zamiast ją usuwać.

Otwórz okno Findera, znajdź plik odpowiedniego typu i naciśnij spację, aby dwukrotnie sprawdzić.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.