Czy zainstalować Java JRE 6 (obok JRE 7) na OS X 10.10 Yosemite?


18

Muszę przetestować aplikację internetową w środowisku JRE 6. Korzystam z komputera Mac z systemem OS X 10.10 i Javą 7 do programowania. Jak mogę zainstalować JRE 6 obok Java 7 na tym komputerze Mac?

Ta poprzednia odpowiedź nie uwzględnia jeszcze faktu (wspomnianego również w komentarzu), że link do pobrania firmy Apple wskazuje teraz na plik .pkg( Java dla OS X 2014-001 ). Bez dalszej wiedzy spieszę się, aby go zainstalować, ponieważ może on zastąpić moją obecną konfigurację Java 7 (i może przede wszystkim nie zawierać JRE 6).


7
Link Apple jest obecnie niedostępny, ale jest to bezpośredni link do pliku DMG: support.apple.com/downloads/DL1572/en_US/JavaForOSX2014-001.dmg
algal

1
Ten link jest teraz zepsuty.
Florian F

Odpowiedzi:


10

JavaForOSX2014-001.dmgzawiera Javę dla Mac OS X (1.6.0_65-b14-462). Zostanie on zainstalowany w / System / Library / Java i / System / Library / Frameworks, podczas gdy Oracle Java znajduje się w / Library / Java. Żaden plik nie zostanie zastąpiony.
Aby uniknąć problemów (szczególnie z $ JAVA_HOME / $ PATH), rozważ skonfigurowanie maszyny wirtualnej Mac OS X w VMWare, Parallels lub VirtualBox tylko z JRE6.


8

Jak zauważył @klanomath „Żaden plik nie zostanie zastąpiony”: Możesz mieć zainstalowanych wiele JDK, ale tylko jeden JRE. Ale każdy pakiet JDK jest również wyposażony w środowisko JRE.

Integracja Apple Java z OS X zapewnia, /usr/libexec/java_homeże możesz utrzymać prostą sytuację JDK. To wybiera spośród JDK i powiązanych JRE znalezionych w /Library/Java/JavaVirtualMachines. Zobacz stronę man java_home.

Jednak nie ma równoważnej możliwości wyboru między wersjami środowiska JRE, do którego można uzyskać dostęp za pośrednictwem strony /Library/Internet Plug-ins/ http://support.apple.com/en-us/HT202643, stanowi jedyny „oficjalny” sposób wybierania spośród tych, który wymaga terminologii znanej z sudo i symbolicznej spinki do mankietów. Ponieważ jesteś programistą testującym aplikacje internetowe, zakłada się, że to wystarczy, ale nie jest to coś, z czym zwykli śmiertelnicy chcą się bawić.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.