Steam wciąż pyta o funkcje ułatwień dostępu, mimo że ma dostęp?


13

Zdarza mi się to tylko na Yosemite. Dałem dostęp do Steam zgodnie z moim poprzednim pytaniem . Steam działał dobrze do momentu aktualizacji do Yosemite. Co mogło się zmienić i czy ktoś ma pomysł, jak to naprawić bez odinstalowywania kilku terabajtów gier wideo?


Czy Steam jest dozwolony w twojej zaporze ogniowej?
Ruskes

@Buscar 웃 faktycznie, FireWall jest wyłączony.
Kheldar

Nie powinno być wyłączone z innych powodów! Otwórz i dodaj Steam do dozwolonego!
Ruskes

1
@Buscar 웃 urządzenie znajduje się za dedykowaną zaporą ogniową i systemem IDS. To nie powinno stanowić problemu. Jestem bardziej ciekawy powodów, dla których uważasz, że FW może być zaangażowana w żądanie funkcji ułatwień dostępu?
Kheldar

1
Steam też to dla mnie robi. Zakładam, że Steam potrzebuje tylko aktualizacji Yosemite.
Chris A

Odpowiedzi:


12

Tymczasowa poprawka (wymaga terminala):

  1. sudo sqlite3 /Library/Application\ Support/com.apple.TCC/Tcc.db 'delete from access where client like "%Steam%"'

  2. Uruchom ponownie Steam

  3. Zezwól na dostęp pary w dostępie za pośrednictwem interfejsu użytkownika lub czegoś takiego: sudo sqlite3 /Library/Application\ Support/com.apple.TCC/TCC.db "INSERT OR REPLACE INTO access values ('kTCCServiceAccessibility','com.valvesoftware.steam',0,1,0,NULL);"


1
Dziękujemy za to, bardzo ciekawy wgląd w to, jak baza danych prywatności faktycznie działa pod maską. Najwyraźniej istnieje również narzędzie o nazwie tccutil, ale nie przyjrzałem się temu.
Kheldar

dlaczego jest to tymczasowa poprawka?
tedder42

Nie jestem do końca pewien, ale wiele zmian w konfiguracji dokonanych przez niektóre aplikacje (szczególnie tanium, które są używane do monitorowania komputerów wydanych przez firmę) spowoduje częste zmiany tych ustawień i robią to poprzez bezpośrednią modyfikację tej bazy danych ... zawsze rób to poprawnie. Możliwe, że masz na swoim laptopie coś, co edytuje to w taki czy inny sposób, i jest to kwestia czasu, zanim będziesz musiał ponownie uruchomić polecenia. Lepszym rozwiązaniem jest przejście przez API i uzyskanie wszystkich odpowiednich parametrów ... Nie wiem jednak, jak to zrobić, a ten szybki i brudny hack działa.
Randall Hunt

Musisz jednak głosować za tym hackem: P, musisz czerpać tę karmę.
Randall Hunt,

+1 - wydaje się, że jest to ogólne rozwiązanie problemów z dostępem do funkcji ułatwień dostępu. Pracował również dla oprogramowania Logitech.
andrewb

3

To wydaje się być znanym błędem dla Yosemite.

Steam musi zostać zaktualizowany, aby działał w 100% ze zgodnością z Yosemite. Poczekaj, aż to naprawią.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.