Mac OS X 10.6.8 nie uruchamia się po panice jądra


1

Wpadłem w panikę jądra.

Po ponownym uruchomieniu laptopa system utknął na ekranie ładowania (logo Apple i ładowanie gif), a fani wirowali, jakby jutro nie było.

Próbowałem uruchomić komputer w trybie awaryjnym (włącz komputer, trzymając Shift), ale bez zmian.

Czekałem już 1 godzinę w oknie ładowania - to nie jest normalne.

Odpowiedzi:


3

Próbowałem prawie wszystkiego, ale nic nie pomogło, dopóki nie odłączyłem wszystkich urządzeń peryferyjnych. Uruchomił się ponownie bez problemu, potem zacząłem podłączać jeden po drugim, w końcu to mysz (nie jabłko) była tą, która wywołała konflikt sprzętowy. Właśnie go wymieniłem i teraz wszystko działa płynnie.

Twoje zdrowie


3

Gdy komputer Mac stale zawiesi się na ekranie ładowania, który opisałeś (logo Apple z kołowrotkiem), najlepszą radą, jaką mogę wymyślić, jest ponowne uruchomienie w trybie pełnym.

Aby uruchomić w trybie pełnym:

Włącz komputer Mac i przytrzymaj +, Vaż zobaczysz czarny ekran z liniami tekstu.

Tryb Verbose wyświetla to, co dzieje się podczas uruchamiania komputera Mac, rzeczy zwykle ukryte za szarym ekranem z logo Apple i obracającym się sprzętem.

Spróbuj go wyłączyć (przytrzymaj przycisk zasilania przez 5–10 sekund), a następnie włącz go ponownie i przejdź do trybu pełnego przy użyciu metody opisanej powyżej. Daj mu chwilę i sprawdź, gdzie wisi. Może nie dać ci jednoznacznej odpowiedzi, ale z pewnością może dostarczyć pewnych wskazówek.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​często powraca to do awarii dysku twardego. Jest to często wzmacniane, gdy widzę wpisy dotyczące „Błąd odczytu / zapisu dysku we / wy” lub podobne w trybie szczegółowym.

Zakładając, że nie widzisz błędów We / Wy dysku, możesz również spróbować zresetować PRAM i / lub SMC.

Aby zresetować PRAM:

Włącz komputer Mac, przytrzymując + option+ P+, Raż usłyszysz dwukrotny dźwięk gongu Mac, a następnie zwolnij klawisze i pozwól, aby uruchomił się normalnie.

Reset SMC jest nieco zależny od modelu.

Komputery Mac z wyjmowaną baterią: wyjmij baterię i odłącz przewód zasilający, przytrzymaj przycisk zasilania przez 5 sekund, zainstaluj ponownie akumulator, podłącz ponownie przewód zasilający i włącz zasilanie.

W przypadku komputerów Mac bez wymiennej baterii:

Podłącz komputer Mac do adaptera MagSafe, po lewej stronie komputera Mac naciśnij i przytrzymaj Shift+ control+ optioni przycisk zasilania przez 1 sekundę, a następnie zwolnij wszystkie jednocześnie. Bez trzymania klawiszy naciśnij ponownie przycisk zasilania, aby włączyć komputer Mac.

Mam nadzieję, że to pomaga!


0

Jeśli masz dostęp do dysku twardego zawierającego system, sprawdź, czy nie został przypadkowo usunięty z mach_kernelkatalogu głównego.

Możesz to zrobić, uruchamiając urządzenie z zewnętrznego urządzenia USB i montując wewnętrzny dysk twardy.

Zdarzyło mi się to raz, po błędzie systemu system uruchomił się ponownie i nie mogłem ponownie uruchomić systemu.

W takim przypadku wyjaśnię, dlaczego tak się stało (w moim przypadku).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.