Jak wyłączyć powiadomienie „Wypróbuj nowe Safari”?


38

W systemach OS X Yosemite i OS X El Capitan po uruchomieniu przeglądarki Google Chrome lub Mozilla Firefox pojawia się inwazyjne, denerwujące i trwałe powiadomienie zatytułowane „Wypróbuj nowego Safari”.

W powiadomieniu są tylko dwie opcje.

Kliknięcie przycisku „Później” spowoduje, że następnym razem pojawi się to samo powiadomienie, i „Spróbuj teraz”… cóż, nie lubię zmuszania się do robienia rzeczy na własnym komputerze.

To powiadomienie przypomina mi irytujące wyskakujące okienka w innym znanym systemie operacyjnym, Microsoft Windows, i jest to jeden z wielu powodów, dla których już go nie używam.

  • Irytujące powiadomienie

Czy jest jakiś sposób, aby powiadomienie przestało się wyświetlać bez wypróbowania Safari firmy Apple?


4
... możesz raz spróbować.
Tetsujin

1
Dla osób zainteresowanych edycją listy: Wypróbuj support.apple.com/en-au/HT202292 w „Edycja list właściwości”
Steven R.

2
To spowodowało poważny problem dla mojej dziewczyny i jej niepiśmiennej matki. Kiedyś używaliśmy zdalnego pulpitu Chrome, aby pomóc jej w problemach, teraz przypadkowo przełączyła się na safari za pośrednictwem tego irytującego okna podręcznego.
kowal

@Ironman dobrze pytanie pyta, jak wyłączyć powiadomienie bez korzystania z safari ...
Pierścień Ø

1
@Tetsujin Już próbowałem i postanowiłem nie używać.
J.Money

Odpowiedzi:


34

Możesz się go pozbyć, nie poddając się pragnieniu Apple, by „Wypróbuj teraz”. Nawet jeśli klikniesz przycisk, poprosi Cię o zmianę ustawień domyślnych i może poprosić o to ponownie później. Wyjaśniłem to znacznie bardziej szczegółowo na moim blogu, ale jego sednem są trzy następujące polecenia:

defaults write com.apple.coreservices.uiagent CSUIHasSafariBeenLaunched -bool YES
defaults write com.apple.coreservices.uiagent CSUIRecommendSafariNextNotificationDate -date 2050-01-01T00:00:00Z
defaults write com.apple.coreservices.uiagent CSUILastOSVersionWhereSafariRecommendationWasMade -float 10.99

Musisz się wylogować i zalogować ponownie, aby zastosować zmianę. Powinieneś to zrobić natychmiast, aby zapobiec cofnięciu zmian przez system.

Omawiam również, jak powstrzymać Safari przed monitowaniem o stanie się domyślnym co kilka dni. ( epimorficzny skrót na ten temat krótko). Ciekawe, jeśli potrzebujesz czasem używać Safari w celu kompatybilności strony, testowania lub jakiegokolwiek innego powodu. (Co dziwne, nie słyszałem jeszcze narzekań na to autorzy zestawu testów automatycznych).


5
Dzięki. Niesamowite, że musimy osiągnąć ten poziom złożoności, aby usunąć tę irytację. Czy OS X wybiera trasę Windows? Świetny blog btw.
Pierścień Ø

4
Czy ustawienie CSUIHasSafariBeenLaunchedjest YESkonieczne dla twojej metody? Nazywajcie mnie małostkowym, ale być może moglibyśmy odmówić Appleowi nawet tego drobnego zwycięstwa: P
epimorficzny

1
@epimorphic w rzeczywistości nie jest ściśle wymagane. Jest to tylko dodatkowy środek, aby powstrzymać to od ponownego pojawienia się w późniejszym czasie.
Aeyoun,

5
@Aeyoun Skontaktowałem się z pomocą techniczną Apple w tej sprawie, ponieważ pomyślałem, że jeśli będą mnie męczyć z czymś takim, przynajmniej przeszkadzam im tak długo, jak to możliwe, a może nawet wymyślą rozwiązanie. Którego nie zrobili! Na początku facet zaproponował wypróbowanie nowego Safari. Kiedy pytam, co powiesz na odinstalowanie, powiedział, że nie poleciłby tego. Po dalszym zapytaniu stwierdził, że „ponieważ Safari jest wbudowane w system i jest powiązane ze wszystkim, zdecydowanie zaleca się, aby go nie odinstalowywać”.
atripes

1
@atrioom, to samo ostrzeżenie podczas próby odinstalowania Chess.app. Wątpię, żeby to się przeplatało. ;-) Podane przez ciebie argumenty brzmią podobnie do argumentów Microsoftu, gdy Komisja Europejska poprosiła o uwolnienie Internet Explorera z systemu Windows.
Aeyoun,

-1

Mogłem znaleźć rozwiązanie. Przejdź do Preferencji systemowych, a następnie powiadomień (pierwszy wiersz), przewiń w dół do Safari i wyłącz „Styl ostrzeżeń Safari”. Odkąd to zrobiłem, przestało wyskakiwać ... (przynajmniej jak dotąd). Mam nadzieję, że ci pomoże.


2
Po raz pierwszy dostałem alert po ponownym uruchomieniu Chrome. Poszedłem i sprawdziłem ustawienie, które zasugerowałeś, ale jest już ustawione na „Brak”, a wszystkie inne ustawienia też są wyłączone. Safari znajduje się już w dolnej części pod „Not In Notification Center”.
alimbada,

1
Powiadomienie pochodzi z usługi UIAgent (niewymienionej w Centrum powiadomień), a nie z samego Safari. To nie zadziała.
Aeyoun,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.