Czy można mieszać moduły DIMMS 2 GB i 4 GB w komputerze iMac (połowa 2011 r.)?


9

Powiedziano mi, że podczas instalowania pamięci należy używać pasujących modułów DIMM, aby skorzystać z 128-bitowej przepustowości. Chcę kupić nowy 27-calowy iMac (połowa 2011 r.), Który ma 4 gniazda pamięci. Jeśli ustawię dopasowanie 2x2 GB w 2 gniazdach i dopasowanie 2x4 GB w pozostałych dwóch gniazdach, czy zmniejszy to jego przepustowość lub spowoduje jakieś problemy?

Czy wszystkie 4 muszą pasować, czy też każdy zestaw 2 musi pasować?


Jaką markę 2x4GB kupiłeś?

Odpowiedzi:


4

Kenny,

Tak, na pierwsze pytanie możesz mieszać rozmiary pamięci.

Na twoje drugie pytanie, 4 GB pasującej pamięci będzie szybsze niż niedopasowana pamięć, ale 8 GB niedopasowanej pamięci będzie szybsze niż 4 GB dopasowanej pamięci. W pewnym momencie przestajesz uzyskiwać zyski z większej ilości pamięci, ale to zależy od tego, co robisz.


4

Tak - mieszanie jest w porządku. Im więcej masz pamięci RAM, tym więcej plików można buforować w czasie, a więcej procesów może rezydować w pamięci RAM, aby szybciej przełączać się między zadaniami uruchomionymi w tym samym czasie.

Nie przeczytałem uwagi technicznej na temat najnowszych komputerów iMac, ale generalnie nigdy nie widziałem testu porównawczego, który pokazuje, że komputer Mac działałby wolniej z większą pamięcią. (nawet początkowe zintegrowane MacBooki GMA firmy Intel, w których niepasująca pamięć RAM, w której były tylko dwa gniazda, zauważalnie spowolniła wydajność grafiki). Wszystkie komputery iMac z ostatnich kilku lat potrzebują wysokiej jakości siłownika, który dokładnie odpowiada ich specyfikacjom - ale działa dobrze z każdym zainstalowanym zestawem dobrych siłowników.

Jeśli to robi różnicę, uwaga techniczna i instrukcja instalacji dla konsumenta podadzą, w jakiej kolejności zainstalować pamięć RAM, i zawołają, gdy pasujące pary będą miały sens ze względu na architekturę tego komputera. Ponownie, więcej pamięci RAM jest zawsze szybsze.

Ponadto - przy zakupie nowego komputera Mac - często sprzedawca przypisuje wartość wstępnie zainstalowanej pamięci RAM jako nową pamięć, jeśli chcesz kupić, aby mieć większe układy (2 x 4 GB), a następnie możesz dodać drugi w razie potrzeby.


Rozumiem, że więcej pamięci RAM będzie szybsze, ale chcę się upewnić, że dostaję huk za moją pamięć RAM. Tak, tak, 12 GB jest szybsze niż 4 GB, ale czy 4 GB pasującej pamięci RAM jest szybsze niż 4 GB niepasującej pamięci RAM?
Kenny Wyland,

Zamierzam kupować maszynę za pośrednictwem Amazon, więc nie mam opcji wymiany pamięci RAM przy zakupie, tak jakbym mógł kupować bezpośrednio od Apple.
Kenny Wyland

Nie widziałem żadnych testów porównawczych ani doświadczenia w świecie rzeczywistym, w którym prowadzenie pary układów 2G spowolniło parę układów 4G. Te maszyny będą krzyczeć z 8G, a ty będziesz pracował na 12. Chipy i5 i i7 potrzebują wysokiej jakości szybkiego ram - ale dopóki dodany ram będzie mieć odpowiednią prędkość / taktowanie / napięcie itp ... dostaniesz najlepszy huk / buck za pomocą 4G dostarczonego z komputerem Mac. Nie usuwaj 2x2, dopóki nie będziesz potrzebować więcej pamięci RAM, niż możesz sobie pozwolić, gdy jest nadal zainstalowany.
bmike

3

Wystarczy dodać do spokoju, mój 21" iMac (poprzednia wersja) jest pięknie pracuje na 2x2 i 2x4 (12 łącznie) GiB. Droga szybciej niż dotychczas (4GiB naprawdę nie jest wystarczająca do tego, co robię), a ja don nie widzę żadnych dziwnych spowolnień.

Mam pamięć dobrej jakości, która pasowała do MHz (1333) istniejącej pamięci. Działa jak marzenie.

To powiedziawszy, nie próbowałem przejść do 16 GiB, więc nie mogę ręczyć, że 16GiB nie jest szybsze niż 12, ale dla mnie 12 jest w tej chwili więcej niż wystarczające. Kiedy nadejdzie czas, wymienię starsze drążki 2x2, ale nie widzę, aby to znacznie poprawiło.


2

Tak, całkowicie w porządku. Wszystkie komputery Mac z procesorami Intel obsługują pamięć dwukanałową, więc w skrócie: uzyskasz najlepszą wydajność dzięki pamięci RAM o jednakowej wielkości, ale nie zabije jej, jeśli tego nie zrobisz. Na szczęście obecnie większość pamięci RAM jest sprzedawana w parach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.