Jak mogę zmienić wersję z Yosemite 10.10 na Mavericks 10.9?


10

Mam nowy Yosemite. Jak przejść na starszą wersję?

Naprawdę mi się nie podoba. Zgubiłem komunikator Yahoo i wiele dodatków, które miałem na starym systemie operacyjnym.


Masz na myśli iOS lub Mac OS X? To duża różnica. iOS 8 zdecydowanie nie może zostać obniżony do iOS 7. Jeśli masz na myśli Mac OS X Yosemite, jest to możliwe. 1. Sprawdź pisownię i upewnij się, że twoje pytanie jest bardziej zrozumiałe, ponieważ jest dość trudne do odczytania ... 2. Ogólnie: Google jest twoim przyjacielem, to samo dotyczy YouTube, co w rzeczywistości jest w jakiś sposób takie samo ... 3. Sądzę, że może to być możliwe, jeśli wykonasz obniżenie wersji, tak jak uaktualnienie. Tak jak pobieranie .dmg instalacji z AppStore. Problem polega na tym, że Mavericks nie pojawia się w twoim Mac App Store, ponieważ masz nowszą
wersję

Masz na myśli iOS 8 (na iPhonie / iPadzie) lub OS X 10.10 / Yosemite (na Macu)? Zredagowałem twoje pytanie, zakładając OS X, w razie potrzeby napraw je.
nohillside

1
Słowo dla mądrych - może być dla ciebie za późno, ale zawsze czytaj tyle forów i kolumn z wiadomościami (i w tym przypadku stronę źródłową dowolnej aplikacji lub rozszerzenia, którą kochasz), aby zobaczyć, co jest obsługiwane i nie jest obsługiwane nowa wersja systemu operacyjnego. <- PRZED aktualizacją.
Carl Witthoft


Problem z Yosemite polega na tym, że NIE jest to aktualizacja (przynajmniej jeśli chodzi o interfejs użytkownika) ... przenosi interfejs Mac OS do tyłu ... do świata Windows. Po prostu wydaje się niesamowicie brzydki i niezdarny.
wilki

Odpowiedzi:


6

Twórz kopie zapasowe Mavericks za pomocą Time Machine (jeśli to możliwe)

Wykonaj następujące kroki, aby uzyskać kopię systemu Mac OS X Mavericks:

 1. Otwórz App Store.
 2. Wprowadź swój identyfikator Apple ID i hasło, a następnie kliknij Zaloguj się (jeśli zażąda tego App Store).
 3. Kliknij Zakupy.
 4. Przewiń w dół, aby znaleźć Mavericks.
 5. Kliknij Pobierz.

Po pobraniu pliku Mavericks znajdziesz go w aplikacjach. Powróć do Mavericks, tworząc dysk rozruchowy USB w systemie Mac OS X.

Jak zrobić bootowalny dysk instalacyjny Mavericks

Możesz użyć tego pliku, aby zamienić 8 GB pamięci flash USB w dysk rozruchowy systemu Mac OS X Mavericks. Za pomocą tego dysku rozruchowego USB możesz wyczyścić dysk twardy komputera Mac i zainstalować nową kopię systemu Mac OS X Mavericks. Jeśli masz kopię zapasową Mavericks Time Machine, można jej użyć do ponownej instalacji wszystkich plików i programów (w przeciwnym razie musisz skonfigurować komputer Mac od zera przy użyciu plików, których kopię zapasową utworzono na dysku zewnętrznym lub w magazynie w chmurze).

Używanie dysku rozruchowego Mac OS X Mavericks do przeprowadzenia nowej instalacji Mac OS X.

 1. Zamknij komputer Mac (wybierz Apple> Zamknij system).
 2. Włóż dysk flash USB Mavericks do komputera Mac.
 3. Uruchom komputer Mac, przytrzymując klawisz Alt.
 4. Wybierz głośność dysku flash USB.
 5. Wybierz Narzędzia> Narzędzie dyskowe w oknie Zainstaluj Mac OS X.
 6. Wybierz główny wolumin na pasku bocznym. Teraz kliknij Erase> Erase (ostrzeżenie, spowoduje to usunięcie wszystkiego z woluminu).
 7. Kliknij opcję Narzędzie dyskowe> Zamknij narzędzie dyskowe.
 8. Stuknij Kontynuuj w oknie Zainstaluj OS X.

Sprawdź ten artykuł MacWorld . Wyjaśnia szczegółowo każdy krok.

Uwaga: W niektórych rzadkich przypadkach może być konieczne sformatowanie partycji Macintosh HD przed zainstalowaniem Mavericks. ** Spowoduje to wymazanie całego dysku twardego **, więc wykonaj kopię zapasową wszystkich potrzebnych plików przed wybraniem tej trasy. Poniżej przedstawiam kroki, które należy wykonać:

1.) Uruchom komputer Mac z USB wykonanego zgodnie z powyższymi instrukcjami. 2.) Otwórz Narzędzie dyskowe i usuń dysk zatytułowany (Zwykle) „Macintosh HD”. Możesz zmienić nazwę, jak chcesz. 3.) Zainstaluj Mavericks.


3

Jeśli masz kopię zapasową Time Machine, możesz ją bardzo łatwo przywrócić: wybierz menu Apple> Uruchom ponownie, a następnie przytrzymaj klawisze Command (⌘) i R podczas ponownego uruchamiania komputera. Wybierz „Przywróć z kopii zapasowej Time Machine”, a następnie kliknij Kontynuuj. Wybierz dysk kopii zapasowej Time Machine. Wybierz kopię zapasową Time Machine, którą chcesz przywrócić. Aby przywrócić komputer do stanu, w jakim znajdował się przed zainstalowaniem nowej wersji systemu Mac OS X, wybierz najnowszą kopię zapasową. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Jeśli nie, jesteś o wiele trudniejszy. Polecam odwiedzić Bar Genius w Apple Store. Ale w zasadzie będziesz musiał skasować cały dysk twardy i ponownie zainstalować wybraną wersję OS X.


-1

Myślę, że wcześniej możesz to zrobić jeszcze zanim Apple usunie Mavericks z ich serwera. Nawiasem mówiąc, dzięki Bogu, jeśli masz kopię zapasową dysku rozruchowego Mavericks, ponieważ możesz ją obniżyć, wykonując poniższe kroki. Zmień wersję z Yosemite na Mavericks Guide w dowolnym momencie.


Cześć, Vega! Witamy, aby zapytać inaczej! Ogólnie staramy się unikać odpowiedzi tylko za pomocą linku. Jeśli link zostanie zmieniony z jakiegokolwiek powodu, twoja odpowiedź nagle przestaje być odpowiedzią. Dodaj niektóre szczegóły z linku, a nie rzeczywistą odpowiedź. Dzięki!
user24601,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.