Nazwa komputera ciągle się zmienia OSX 10.10 (14A389)


60

Od czasu aktualizacji do Yosemite 10.10 (14A389) nazwa mojego komputera ciągle się zmienia, dodając (2) i (3) i tak dalej.

Wszelkie pomysły, jak to naprawić?


→ guillaumevincent: proszę podać 1) którą wersję Yosemiteuruchomisz, 2) pod  > System Preferences… > Networkiloma interfejsami jest zielony (tj. Włączony)?
dan

Odkryta poprawka, o której wspomniałem kilka razy poniżej, właśnie to zrobiłem (ręcznie edytowałem listę odtwarzania, ale ten sam efekt). Nie powstrzymuje to nieuczciwych żądań zmiany nazwy, ale powoduje, że komputer je ignoruje. jherran i grgarside mają najlepsze jak dotąd odpowiedzi.
Spyder

Również dobry wgląd na apple.stackexchange.com/questions/40734
bmike

Odpowiedzi:


27

Przejdź do Macintosh HD> Biblioteka> Preferencje> Konfiguracja systemu i usuń następujące pliki:

 • com.apple.airport.preferences.plist
 • NetworkInterfaces.plist
 • preferencje.plist

Następnie uruchom ponownie komputer Mac.

Nazwy hostów powinny zostać poprawnie odtworzone.

(Zgodnie z http://forums.imore.com/os-x-yosemite-10-10/304804-my-computer-name-ch-10-10-a.html są to instrukcje dostarczone przez technika Apple.)


1
To działało dla mnie, chociaż zapomniałeś wspomnieć o ponownym uruchomieniu.
Joshua Kolden

1
Nie jest to konieczne, chyba że nie zaktualizujesz do wersji 10.10.1 lub nowszej ...
bmike

2
Wydaje się to rozwiązaniem typu „armata do zabicia muchy”. : /
Noldorin

to nie zadziała na El Capitan lub później - nawet po wprowadzeniu hasła użytkownika. Kontroler integralności systemu zapobiega usuwaniu plików.
ortonomy

15

Aby to osiągnąć, uruchom następujące polecenia na terminalu:

sudo /usr/libexec/PlistBuddy -c "Add :ProgramArguments: string --no-namechange" /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.discoveryd.plist

sudo launchctl unload -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.discoveryd.plist

sudo launchctl load -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.discoveryd.plist

i

sudo scutil --set ComputerName <host-name-U-want>
sudo scutil --set HostName <host-name-U-want>
sudo scutil --set LocalHostName <host-name-U-want>
hostname -f

Cześć i dziękuję za udział w tej stronie. Czy mógłbyś wyjaśnić, co robią te polecenia?
Saaru Lindestøkke,

Sam odkryłem tę poprawkę, nie mogłem zrozumieć, co spowodowało zmianę nazwy. +1!
Spyder

2
W rzeczywistości okazuje się, że --no-namechange wyłącza kilka usług bonjour, gdy discoveryd otrzymuje żądanie zmiany nazwy i odrzuca je. Przeglądanie plików AFP w wyszukiwarce przestało działać, dopóki nie cofnąłem tej zmiany :(
Spyder

→ Spyder: proszę określić 1) którą wersję Yosemite używasz, 2) w > Preferencje systemowe…> Sieć, ile interfejsów jest zielonych (tj. W górę)?
dan

1
To także wyłącza Airdrop, 10.10.3 iMac
Gotschi

8

To rozwiązało dla mnie:

Przejdź do Preferencji systemowych -> Oszczędzanie energii. Wybierz „Zasilacz”, a następnie odznacz „Obudź, aby uzyskać dostęp do sieci”.

Odkąd to zrobiłem kilka dni temu nazwa mojego komputera pozostała taka sama.


9
Tak, ale co jeśli chcę się obudzić w celu uzyskania dostępu do sieci?
Uko

5
Potem jesteś wkręcony, dopóki błąd nie zostanie naprawiony.
Alan Shutko

Uważam, że odpowiedź @ SteveEisner jest lepsza. Nie psuje funkcji wymagających „Obudź się w celu uzyskania dostępu do sieci” (co może przy okazji uszkodzić Find My Mac).
Joshua Kolden

Pracuje dla mnie. Nie potrzebuję Wake-on-LAN, a to jest o wiele mniej inwazyjne niż inne sugestie.
unixtippse

1
Jest to spowodowane interakcją z wywoływanym demonem discoverydi serwerami proxy uśpienia obecnymi w Apple TV i na lotniskach. Apple TV i lotniska muszą zostać wyłączone przed dokonaniem tej zmiany, a następnie ponownie włączone (tak jak tutaj nakreśliłem ). Raporty 9to5Mac , które discoverydzostały porzucone w OS X 10.10.4 beta i zastąpione poprzednio wypartym mDNSResponderdemonem. Dlatego ten problem powinien zostać rozwiązany w OS X 10.10.4.
David

5

Jest to błąd w wersji 10.10 (wersja początkowa), który można naprawić, po prostu aktualizując do wersji 10.10.1 - kompilacja 14B25.

Otwórz App Store i zastosuj aktualizację 10.10.1 (lub nowszą). Powinieneś ją ustawić po zmianie nazwy komputerów, które przyjęły nazwy (2).

Nadal występują problemy, jeśli masz starsze urządzenie Apple TV, starsze komputery, na których zostaną zmienione nazwy i nazwy, ale komputer nie powinien zmieniać nazwy, jeśli jest to jedyne urządzenie w sieci.

Sądzę, że minie trochę czasu, zanim to się skończy i będzie obejmować zmiany routera na lotnisku, aktualizacje na lotnisku i Apple TV, a także aktualizacje iOS i Apple. W gospodarstwie domowym z około 20 urządzeniami nie wszystkie można zaktualizować do najnowszej wersji.

Główna przyczyna tego jest dwojaka:

 1. Z komputerami o adresach IPv4 i IPv6 można dosłownie skontaktować się na dwa sposoby, a bonjour / mDNS / discoveryd nie radzi sobie jeszcze dobrze z tą dualnością.
 2. Komputery, które śpią lub tracą kontakt z serwerem DHCP (zazwyczaj router), mogą mieć swój stary adres proxy lub buforowany - co jest obecnie obsługiwane przez dodanie (2) lub zwiększenie wartości w (x) o jeden, jeśli adres proxy / buforowany nie ma upłynął limit czasu po ponownym połączeniu z siecią lub wybudzeniu urządzenia z trybu uśpienia.

Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
bmike

4
 1. Otwórz /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.discoveryd.plist za pomocą Xcode.

 2. Dodaj ciąg znaków do tablicy ProgramArguments zawierającej --no-namechange.

 3. Zapisz i uruchom ponownie.


1
Na moim komputerze Mac ten plik jest zablokowany i nie można go edytować bezpośrednio. Używanie PlistBuddy do modyfikacji działało.
pupeno

2

Metoda Scagga naprawiła to dla mnie. Był to tylko problem, gdy Time Machine nie znalazł serwera kopii zapasowych w naszej sieci z powodu tej irytującej zmiany nazwy. Cofnięcie nazwy z powrotem do oryginału w Preferencjach systemowych natychmiast rozwiązało problem. Oczywiście wątpię, czy jest to trwałe rozwiązanie, ale jest to łatwe lekarstwo. Wielkie dzięki Scaggs.


1

Nienawidzę tego mówić, ale też tego doświadczam.

Jednym z rozwiązań, które znalazłem (nie wiadomo, czy jest trwałe), jest przejście do Preferencji systemowych na pasku wyszukiwania, możesz wpisać „Nazwa komputera” i wybrać go, a następnie zmienić z powrotem, usuwając (2) lub (3)


1
Próbowałem tego, ale to nie działa. Dzień lub dwa później i nazwa zostanie ponownie zmieniona.
drekka

FYI - każda zmiana nazwy może pomóc i trzymać rzeczy przez jakiś czas.
bmike

1

PlistBuddy to aplikacja do edycji plików plist (preferencji). / usr / libexec jest tam, gdzie się znajduje. Następnie skrypt używa tej aplikacji do edycji pliku plist dla nazwy komputera, dodając wiersz, który mówi, aby nie zmieniać nazwy.

Osobiście będę usuwał (2), dopóki go nie naprawią. Chociaż łatwo jest wejść i wymienić z powrotem plist, nieuchronnie zapomnę, a w pewnym momencie lat później będzie mnie to frustrowało i zdiagnozowanie zajmie wiele godzin ... ale to tylko ja.


Rzeczywiście - próba zapamiętania, że ​​tak często coś kodowałem, wydaje się powodować więcej problemów na drodze niż to, co próbowałem naprawić.
bmike

1

Nie wierzę, że problem jest lokalny dla twojego komputera. Zacząłem zauważać ten problem wraz z wprowadzeniem iOS 8. Mój AppleTv dodał (n) po nazwie. Kiedy uaktualniłem MacBooka do Yosemite, tak samo się stało.

Jeśli zalogujesz się na http://iCloud.com i przejdziesz do Ustawień, na liście pojawią się twoje urządzenia iOS8 i Yosemite. Nie znalazłem jeszcze wyjaśnienia, ale odradzam korzystanie z sugerowanych dotychczas rozwiązań, ponieważ mogą one uszkodzić niektóre funkcje. Pozdrawiam, John

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1

Jeśli masz stację bazową AirPort (Express, Extreme lub Time Capsule), otwórz Narzędzie AirPort i usuń wszystkie wpisy Apple ID dla Back to My Mac. Kliknij Zastosuj, aby ponownie uruchomić AirPort. Ponownie dodaj swój Apple ID Uruchom ponownie

To powinno to naprawić. Problem leży w starych ustawieniach AirPort.


Po 10.10 wyraźnie występują problemy, ponieważ widzę, jak zmienia się nazwa Apple TV i zwykle wyłącza wszystkie lotniska, naprawia wszystkie nazwy hostów, a następnie uruchamia sieć, przez pewien czas utrzymując rozsądek. Ogromna PITA do wyłączania wszystkich komputerów Mac, a następnie wszystkich urządzeń z systemem iOS, a następnie wszystkich routerów - więc staram się żyć z irytacją widząc (8) i tak dalej.
bmike

1

Szybkim rozwiązaniem, nieinwazyjnym i prawdopodobnie tymczasowym jest uruchomienie w terminalu:

sudo hostname HOSTNAME.local

To ustawia teraz nazwę hosta. Ten problem widzę tylko sporadycznie, więc na razie jest to wystarczająco dobre rozwiązanie. :-)


0

Spróbuj, wydaje się, że zadziałało to dla mnie, choć może to być zupełnie niezwiązane :

Domyślnie OS X nada Twojemu komputerowi nazwę Komputer [twoje imię] ”. Po usunięciu (2), (3), etc po raz 10., mam zirytowany z „s i usunął go. Kiedy to zrobiłem, nazwa była stabilna od tygodni.

Podejrzewam, jest jakaś niezgodność gdzieś w sieci z „s , a usunięcie go usuwa konflikt.


To dziwne, mam ten sam problem z imieniem Andromeda, które nie ma apostrofu.
Haroen Viaene

FYI - każda zmiana nazwy może pomóc i trzymać rzeczy przez jakiś czas. Warunek podstawowy nie musi powodować uszkodzenia.
bmike

0

Miałem ten sam problem, gdy zmieniłem nazwę komputera, albo powróciłby do tego, który Yosemite utworzył podczas instalacji, albo wygenerowałby nowy na podstawie konwencji nazewnictwa „Mac Mini”. Mogłem tylko zmienić nazwę, zmieniając adres IP wyszukiwania ipaddress dla mojego serwera dhcp. Gdy tylko kliknę, zastosuj nazwę, którą ustawiłem dla Mac mini, została ustawiona i pozostała.


0

Mam również problem ze zmianą nazwy komputera. Wydaje mi się, że to błąd OS X 10.10.

Odpowiedź z „innej” Rick jest dość tajemniczy, ale wygląda obiecująco . Być może przydatne byłoby wyjaśnienie, dlaczego to działa.

Być może rozwiąże to również inny problem, który mam - usługi lokalizacyjne działają tylko czasami.

Podczas rozmowy z „starszym” doradcą Apple w dniu dzisiejszym (8 listopada 2014 r.) Na temat mojego problemu z usługami lokalizacyjnymi zapytałem również o ten problem. Doradca potwierdził, że istnieje i pomyślał, że zostanie naprawiony w OS X 10.10.1 (obecnie wydany dla programistów).


to dobra wiadomość!
Andreas Norman,

0

Wcześniejszy post bmike o dualności discoveryddoprowadził mnie do wyłączenia IPv6 na moim połączeniu bezprzewodowym.

Teraz problem nazwy NETBios jest dla mnie naprawiony.

Zmieniam nazwę i zapisuje ją z powodzeniem.


-1
sudo /usr/libexec/PlistBuddy -c "Add :ProgramArguments: string --no-namechange" \
     /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.discoveryd.plist

tak naprawdę nie zawiera zbyt wielu szczegółów. Czy mógłbyś to trochę ulepszyć dla tych mniej doświadczonych w Terminalu?
Tetsujin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.