Martwy chip Yosemite WiFi


11

Zauważyłem dziwny błąd WiFi w systemie OS X Yosemite. Tak się nigdy nie stało w żadnym poprzednim systemie OS X, z którego korzystałem. Mam MacBooka Pro z początku 2013 r. Z wyświetlaczem Retina 13 i zaktualizowałem go do Yosemite dzień po premierze. Zwykle nie wyłączam laptopa i po prostu go śpię. Po aktualizacji, czasami gdy laptop budzi się ze snu, Wi-Fi jest całkowicie wyłączone. Próbując go włączyć, w konsoli pojawia się następujący komunikat:

22/10/14 1:41:11.000 pm kernel[0]: ARPT: 1911.087562: wl0: _wlc_ioctl: dead chip, off[0] bar0[0xffffffff]

Po ponownym uruchomieniu ikona WiFI staje się szarą ikoną ze znakiem krzyżyka i mówi „Nie zainstalowano sprzętu” lub „Nie skonfigurowano Wi-Fi”.

Jedynym rozwiązaniem, które znalazłem do tej pory, jest reset SMC. Ale częstotliwość tego zjawiska jest dość wysoka i frustrujące jest zawsze wyłączanie i resetowanie SMC. Czy ktoś jeszcze ma podobne problemy? I czy ktoś wie o poprawce bez ponownego uruchomienia?


Od czasu do czasu mam ten problem . Do tej pory nie znalazłem żadnej poprawki bez ponownego uruchomienia. Czekam na odpowiedź od działu wsparcia Apple w zgłoszonym przeze mnie błędzie.
TrinitronX

Odpowiedzi:


1

Możesz mieć sprzęt, który jest na dobrej drodze do bycia naprawdę martwym. Temperatura brzeżnego chipa może czasami sprawiać, że będzie funkcjonować, a innym razem nie działać. Po wznowieniu pracy ze stanu uśpienia spróbuj rozgrzać komputer, a następnie spróbuj włączyć Wi-Fi. Chip może wymagać rozgrzania, a następnie pracy. To oczywiście nie jest dobre rozwiązanie długoterminowe, ale jeśli działa, oznacza to, że układ scalony (lub połączenie z płytką) jest płatkowy.


1
Z pewnością jest to problem z oprogramowaniem, ponieważ nie wyjaśnia układu działającego zaraz po resecie NVRAM i SMC. Wydaje się, że problem został rozwiązany w wersji 10.11, a moja karta działa do tej pory ponad rok, odkąd postawiłem to pytanie
2959757

Mam ten problem w El Capitan. Właśnie zaczęło się dziać.
Ben

0

Wydaje się, że ten problem został rozwiązany w systemie OS X 10.11 El Capitan, jak wspomniano w komentarzu .


Mam ten problem w El Capitan. Właśnie zaczęło się dziać.
Ben
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.