Dlaczego OS X wyświetla monit o zapomnienie hasła podczas próby uruchomienia ekranu lub budzenia?


44

Wyszło dziś coś, co mnie trochę zepsuło. Przed pójściem spać zostawiłem laptopa na zasilaniu bateryjnym. Podczas uruchamiania bateria była rozładowana. Podłączyłem go i oto, co się stało:

Pasek postępu uruchamiania pojawił się na chwilę, a potem pojawiło się pytanie o zapomniane hasło, z pytaniami takimi jak: „ustaw nowe hasło” + 2 inne opcje, których nie pamiętam (nie były istotne) oraz poprzednie i następne strzały.

Zdziwiony, nacisnąłem poprzedni i okno dialogowe zamarło. Ponownie uruchomiłem ponownie i skończyłem w tym samym oknie dialogowym, zresetowałem hasło do tego samego, co poprzednie i to było to.

Masz pojęcie, co mogło się stać?

Odpowiedzi:


59

Odpowiedź Briana była słuszna. Problem w moim przypadku dotyczył podświetlenia. Oto jak sobie z tym poradziłem:

  1. Gdy okno dialogowe hasła jest uruchomione, przesuń kursor myszy na górę ekranu, aż pojawi się menu jabłek.
  2. Wybierz „Uruchom ponownie” z menu Apple
  3. Użyj latarki, aby świecić światłem przez Apple z tyłu ekranu MacBooka. Powinieneś zobaczyć, że komputer jest włączony, ale podświetlenie nie.
  4. Użyj klawiszy strzałek w prawo i w lewo, aby przełączać się między kontami i naciśnij klawisz Enter, aby zalogować się na wybrane konto, używając latarki, aby zobaczyć, co robisz.
  5. Po zalogowaniu podświetlenie powinno działać normalnie.

Nie określiłem jeszcze przyczyny źródłowej.


8
Potraktuj to rozwiązanie jako POWAŻNE. Przyznaję, że na pierwszy rzut oka wierzę, że to żart, ale działa! Naprawiłem problem „czarnego ekranu” po aktualizacji do 10.10.3.
asksw0rder

3
Tak! Myślałem, że to też żart, ale potem prześwieciłem latarkę przez logo jabłka i nisko, a zobaczyłem ekran logowania do przechowalni plików! Znalezienie wskaźnika myszy zajęło mi kilka minut, ale kiedy dostałem go przez konto użytkownika, kliknąłem go, a następnie wpisałem hasło, które uruchomił komputer, a podświetlenie włączyło się i działało jak zwykle. Zwariowany!
greg

Nie mogę uwierzyć, że zadziałało, niesamowite! Byłem dość sceptycznie nastawiony do kroku 3 .. @ Steve-Robinson, jak w ogóle to wymyśliłeś?
Jeremy,

Właśnie spotkałem ten sam problem na Macbooku Pro 2010 i mogę potwierdzić, że to rozwiązanie zadziałało!
Fabiano Arruda,

1
Właśnie zaoszczędziłeś mi ponad tysiąc dolarów na nowym laptopie, już zacząłem robić zakupy! Dziękuję bardzo. MacBook Pro 9,1 z systemem Yosemite 10.10.5
Gilly

11

Chociaż nie zabrakło mi energii akumulatora, miałem ten sam problem dziś rano na moim 15-calowym MacBooku Pro z połowy 2012 roku z finałem Yosemite. To nie był ten sam laptop, którego użyłem do wersji beta, która została wczoraj uaktualniona do wersji ostatecznej i jeszcze nie zawiodła.

Odkrył problem. System pytał o moje hasło do FileVault, ale przy wyłączonym podświetleniu ekranu . Wygląda na to, że poprzez kilkakrotne naciśnięcie klawisza Enter w celu uzyskania odpowiedzi systemu uruchomiono tryb resetowania hasła uruchamiania.

Wpadłem na problem zeszłej nocy przy 95% żywotności baterii pozostałej, kiedy wykonałem twardy reset zasilania po zalogowaniu się po tym, jak ekran blokady przestał reagować. Myślałem, że widzę wytrwałość na ekranie LCD w warunkach oświetleniowych, z którymi pracowałem zeszłej nocy, i eksperymentalnie próbowałem nacisnąć strzałkę w prawo, aby wybrać konto „Gość”.

Jest to podobne do podświetlenia wyświetlacza MacBooka, które nie włącza się po przebudzeniu, z wyjątkiem tego, że zalogowanie się ponownie aktywuje podświetlenie / wyświetlacz.

Zresetowanie PRAM i SMC nie rozwiązało problemu, a ponieważ nie spotkałem się z tym problemem przed aktualizacją do Yosemite, uważam, że jest to oprogramowanie, a nie problem sprzętowy. Na razie mogę jedynie zalecić regulację kąta wyświetlania w świetle, aby zobaczyć, czy wyświetla się monit o hasło i zalogować się, aby odblokować FileVault.

AKTUALIZACJA: Dostałem 15-calowy Retina Macbook Pro z początku 2013 r. I wykonałem pełne przywracanie z kopii zapasowej. Nie widziałem problemu na tym laptopie, ani nie widziałem problemu na moim MacBooku Air pod koniec 2010 roku 11 ” . Wydaje się, że wpływa to tylko na określony sprzęt.


0

To przytrafiło mi się dziś rano. Mój laptop poszedł spać, z pełną baterią, a kiedy wróciłem do domu po pracy, system musiał się uruchomić i dostałem ten sam monit o zresetowanie hasła. Jednak w moich okolicznościach wydaje mi się, że mój młodszy brat próbował dostać się do mojego Macbooka i prawdopodobnie się zablokował, i to jest odpowiedź bezpieczeństwa systemu operacyjnego. Być może tak się stało i ktoś również próbował dostać się do twojego?


0

Pomogło mi (nie wiedząc o sztuczce z latarką) zresetowanie PRAM i NVRAM.

Przede wszystkim upewnij się, że komputer Mac jest wyłączony, naciskając klawisz Caps Lock i upewniając się, że światło się nie zapala. Jeśli tak, przytrzymaj przycisk zasilania przez kilka sekund, aż wyłączy się.

Po upewnieniu się, że jest wyłączony, naciśnij przycisk zasilania, aby włączyć go ponownie, a następnie natychmiast naciśnij command+ option+ p+ rrazem, aż usłyszysz drugi dzwonek rozruchowy.

Teraz ustawienie podświetlenia powinno zostać przywrócone do wartości domyślnych, a komputer Mac wyświetli ekran logowania.

Źródło: https://andschwa.com/post/skip-reset-password-for-os-x/


-1

Nie ma to nic wspólnego z podświetleniem.
Mam ten sam problem na moim komputerze iMac. Naprawdę dowiedziałem się, że to konto gościa ma problemy z zalogowaniem się (nie mam pojęcia, dlaczego). Po wybraniu „moje hasło nie działa z klawiaturą” i wprowadzeniu konta gościa pw odblokowało / odszyfrowało mój iMac.

Więc jeśli masz konto gościa, wypróbuj to.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.