Aktualizacja OS X Yosemite Xcode utknęła na „Oczekiwaniu”


81

Niedawno pobrałem Yosemite i próbuję zaktualizować swój Xcode. Nacisnąłem „Aktualizuj” w App Store, ale utknęło w „Oczekiwaniu” przez ostatnie 30 minut.

Jak widać w Launchpad

Jak widać w App Store

Co mogę zrobić, aby to naprawić?

Odpowiedzi:


107

Tak, wiele osób boryka się z tym problemem. Najpierw anuluj aktualizację . (W oknie aktualizacji AppStore przytrzymaj, Optionaby wyświetlić przycisk Anuluj).

Teraz możesz zrobić dwie rzeczy:

  1. Pobierz i zainstaluj Xcode DMG stąd (jeśli masz konto Apple Developer)

  2. Lub spróbuj wyczyścić pamięć podręczną i ponownie uruchom pobieranie ze sklepu z aplikacjami. Możesz użyć aplikacji innych firm lub wpisać to polecenie w swoim terminalu:

    rm -rf "$(getconf DARWIN_USER_CACHE_DIR)/com.apple.appstore"


Po pobraniu kodu DMG Xcode uruchomienie może potrwać długo, ponieważ Wydaje się, że Gatekeeper przez jakiś czas sprawdza aplikację, tak właśnie się ze mną stało. źródło: iphonedev.tv/blog/2014/9/8/…
elhombre

5
Ciągle zapominam, że potrzebujesz <kbd> opcji </kbd>, aby wyświetlić bardzo przydatne narzędzia. W moim przypadku wystarczyło anulować instalację i uruchomić ją ponownie.
Justus Romijn

@elhombre - dzięki za ostrzeżenie - ponowne zainstalowanie xcode 7.2 zajęło godziny (dosłownie) przy użyciu .dmg - aby pobrać, a następnie zainstalować. A potem trzeba ponownie zainstalować wtyczki, nową dokumentację itp. Nie jest to świetne doświadczenie dla użytkowników / programistów w porównaniu z powiedzmy produktami JetBrains IDE, których aktualizacje są zasadniczo bezproblemowe.
arcseldon,

4
Polecam również korzystanie z softwareupdatenarzędzia wiersza polecenia zamiast korzystania z App Store. softwareupdate --install --all --verbose
tylko

2
@onlynone Wiersz poleceń nie działał, aby zainstalować Xcode. :(
Otávio

17

Po prostu poczekaj. Jeśli próbujesz rozwiązać problem wymieniony w innej odpowiedzi tutaj, zamknij wszystkie aplikacje, uruchom ponownie komputer, a po ponownym uruchomieniu uruchom sklep z aplikacjami na stronie aktualizacji, kliknij przycisk aktualizacji i zapomnij o tym. Rozpoczęcie i wyjście z „czekania” zajęło mi około 20 minut. Czytam raporty, że dla niektórych osób uruchomienie zajęło około godziny.

Próbowałem już wszystkiego innego i byłem gotowy na pełną ponowną instalację Xcode. Nic nie działało, tylko żebym po prostu czekał.


2
Chciałem tylko wejść i powiedzieć, że to „zadziałało” dla mnie. Myślę, że poprawną odpowiedzią tutaj jednym słowem jest „cierpliwość”.
CoBrA2168

1
Jeśli to jest rozwiązanie (wciąż czekam na odpowiedź), to brak jakichkolwiek oznak postępu jest częścią problemu.
sdenham

2
Wskazówka Pro, jeśli jesteś niecierpliwy i chcesz zobaczyć postęp: Otwórz aplikację „Console” i odfiltruj komunikaty dla Xcode, tam zapisanych jest wiele zdarzeń dziennika dotyczących aktualizacji.
Robin Andersson,

czekanie to zadziałało dla mnie. Najpierw wylogowałem się z mojego konta w sklepie z aplikacjami, następnie ponownie uruchomiłem komputer Mac, a następnie zalogowałem się ponownie po wybraniu opcji „aktualizacja”. Odczekałem około 5 minut, a następnie zmieniło się z „czekania” na „instalowanie”
Lucky Mike

@ sdenham - w rzeczywistości nie robi żadnych postępów, gdy wyświetlany jest komunikat „Waiting ...”. Gdyby robił postępy, pokazywałby pasek postępu pobierania. Cokolwiek czeka, to się nie dzieje. Dla niektórych osób nigdy się nie zdarza. Można więc powiedzieć, że problem polega na tym, że ekspert nie może zapytać, na co czeka - co może pomóc nam zdecydować, co z tym zrobić.
ToolmakerSteve,

12

Rozwiązałem problem, przenosząc Xcode z mojego folderu Aplikacje do kosza. Nie miałem opcji anulowania aktualizacji (wszystkie przyciski w sekcji Aktualizacja w App Store były dla mnie wyszarzone).

Po wpisaniu hasła w celu potwierdzenia przeniesienia App Store poprosił mnie o anulowanie aktualizacji lub usunięcie aplikacji. Zdecydowanie o usunięciu aplikacji spowodowało natychmiastowe rozpoczęcie aktualizacji.


1
To wydaje się być najprostszym rozwiązaniem i zadziałało dla mnie po wypróbowaniu wielu bardziej wymyślnych sposobów.
alpsystems.com,

3

To proste podejście zadziałało dla mnie:
niczego nie anulowałem, otworzyłem AppStore i zainicjowałem aktualizację (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś); następnie kliknij „Sklep” w menu w lewym górnym rogu i wybierz następującą opcję - „Sprawdź, czy pobieranie nie zostało ukończone ...”. Wprowadź swój Apple ID i hasło, a wszystko będzie działać.

Powodem jest to, że XCode wymaga dodatkowego potwierdzenia przed pobraniem.

Mam nadzieję, że to pomaga.


3
To mi nie zadziałało. To może działać dla innych, więc nie głosowałem.
rinogo

0

Wczoraj zdarzyło mi się to podczas regularnego sprawdzania aktualizacji oraz między wielokrotnymi restartami i usuwaniem manifest.plist rzeczy znów zaczęły działać.

rm "$(getconf DARWIN_USER_CACHE_DIR)/com.apple.appstore/manifest.plist"

(Właściwie zmieniłem nazwę, aby odkryć, że to był interesujący plik.


Myślę, że ta odpowiedź dodaje do zaakceptowanej odpowiedzi, że konkretny plik w com.apple.appstore, który jest istotny, to „manifest.plist”.
ToolmakerSteve,

0

Żeby dodać kolejną odpowiedź, w starterze miałem dwie wersje Xcode. Otwarcie jednego wywołało okno dialogowe z pytaniem, czy chciałbym „zainstalować dodatkowe komponenty”, co wydaje się naprawiać.

Oprócz dwóch kopii Xcode. A teraz, gdy Xcode działa, „aktualizacja” jest pobierana. Zobacz co się dzieje....


-1

Działa to doskonale w przypadku kolejnego pobrania App Store, które utknęło w „oczekiwaniu”. Opuściłem App Store, otworzyłem Terminal, wkleiłem kod z posta Sheharyara powyżej, aby wyczyścić pamięć podręczną, i nacisnąłem Enter. Uruchomiłem ponownie App Store i od razu mogłem rozpocząć pobieranie.


2
Witamy, aby zapytać inaczej! Nie wydaje się to samodzielną odpowiedzią i prawdopodobnie byłby lepszy jako komentarz do poprzedniej odpowiedzi. Wiem, że nie masz jeszcze punktów do skomentowania, ale poprosiłem kogoś, aby przyszedł i popatrzył na to. W międzyczasie możesz sprawdzić, czy możesz zdobyć punkty wymagane do skomentowania! Spróbuj przeglądać i sprawdź, czy są jakieś pytania, na które chcesz odpowiedzieć lub zadać.
JMY1000,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.