Zmień użytkownika Appstore z MacBooka?


22

Kupiłem używany MacBook Pro i muszę zaktualizować oprogramowanie. Kiedy klikam przycisk „zaktualizuj wszystko”, aby kontynuować, prosi o hasło do App Store starego konta użytkownika:

App Store screenshot

Jak usunąć konto starego użytkownika, aby móc zaktualizować oprogramowanie?

Odpowiedzi:


26

Musisz przejść do Sklepu- & gt; Wyloguj się, a następnie zaloguj się na własne konto.

Następnie usuń oprogramowanie, które prosi o stare hasło do konta, i zainstaluj je ponownie na swoim koncie. Jeśli oprogramowanie nie jest bezpłatne, musisz ponownie kupić oprogramowanie. Niestety nie masz licencji na korzystanie z oprogramowania.

W twoim przypadku jest tylko myśl przewodnia wymagająca aktualizacji, więc wiesz, że keynote miał to konto powiązane.


2
Jak rozpoznać, które oprogramowanie zostało zainstalowane przez stare konto?
Suraj Sonawane

Dzieje się tak dla mnie z całym oprogramowaniem, które zostało preinstalowane na moim komputerze Mac. Czy istnieje również sposób na zmianę konta dla tego typu rzeczy? Większość wstępnie zainstalowanych aplikacji nie pozwoli mi ich odinstalować ... tj. Keynote, Numbers, Pages, iMovie ...
Tim

2

Aby przełączyć użytkownika Appstore, możesz przejść do zakładki „Wyróżnione” - kliknięcie linku o nazwie „Witamy” powoduje otwarcie okna za pomocą przycisku „Wyloguj się”.


@Fralec Moja odpowiedź jest inna. Nie wiem, o czym mówi „Sklep”.
Nakilon

1

Ponieważ nie znasz poprzedniego identyfikatora Apple ID, niestety będziesz musiał zacząć od zera.

Będziesz musiał odbudować system operacyjny komputera i wszystkie aplikacje Apple pod swoim identyfikatorem użytkownika, aby być na bieżąco z aktualizacjami oprogramowania w przyszłości.

Oto szczegółowe instrukcje, jak to zrobić.

Zmiana właściciela używanego komputera Mac

Zdecydowanie polecam procedurę całkowitego wyczyszczenia, aby usunąć wszelkie możliwe pozostałości oprogramowania i modyfikacje od poprzedniego użytkownika, których nie chcesz.

Oprogramowanie operacyjne i wiele aplikacji firmy Apple są DARMOWE.


1

Przejdź do Preferencji systemowych Zaznacz pole obok opcji Zezwalaj użytkownikowi na resetowanie hasła za pomocą Apple ID.

Pozwoli to zmienić zablokowany identyfikator Apple ID


1

Przejdź do Preferencji systemowych & gt; App Store i zmień pierwsze menu rozwijane w ostatniej sekcji okna (Zakupy i zakupy w aplikacji). Powinno to wystarczyć, aby zmusić system do ponownego zażądania danych uwierzytelniających. Jeśli już założyłeś swoje konto gdzie indziej, aka iCloud niż nazwa użytkownika zostanie automatycznie wypełniona.


Pamiętaj, że nie dotyczy to sytuacji, w której aktualizacja jest ustawiana w kolejce dla jakichkolwiek aplikacji zakupionych z innych kont.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.