Pokaż aktywne okna w bieżącym miejscu w Mac OSX tylko po naciśnięciu CMD-Tab


16

Jestem nowy na Macu i mam następujące życzenie:

Chciałbym mieć jedną instancję aplikacji (app1) na space1 i inną aplikację (app2) na space2. Kiedy naciskam CMD-Tab, widzę wszystkie otwarte programy w każdej przestrzeni. Na przykład jestem w spacji1 i naciskam CMD-Tab, a następnie mogę przełączać się między app1 a app2. Ale chciałbym widzieć tylko aplikację 1, gdy jestem w przestrzeni 1, i brak aplikacji 2, gdy jestem w przestrzeni 1.

Czy jest jakieś ustawienie, w którym mogę zmienić to zachowanie?

Dzięki za pomoc.

Matthias

Odpowiedzi:


7

Obawiam się, że nie możesz tego zrobić, ponieważ Docka (do którego należy to menu) nie można wyraźnie użyć na każdym polu.

Jednak przydatne może być wyłączenie opcji:

„Podczas przełączania do aplikacji przełącz się na przestrzeń z otwartymi oknami dla aplikacji” w Preferencjach systemowych> Ujawnij i spacje> Spacje.

W ten sposób, nawet jeśli wybierzesz aplikację, która nie jest obecna w bieżącej przestrzeni, nie zostaniesz przeniesiony do tej przestrzeni.

W końcu to tylko kwestia przyzwyczajenia się do tego. Po pewnym czasie nawet ci się spodoba lub w ogóle dezaktywujesz spacje (to mi się przydarzyło).


Dobrze wiedzieć i smutne, że moja opcja życzeń nie jest możliwa.
Matthias Guenther

1

Cóż, w systemie operacyjnym nie ma nic, co by ci pomogło, ale jest to możliwe. Dock Spaces i Hyperspaces to dwa świetne produkty, które rozszerzają Spaces i oferują niektóre z funkcji, których pragniesz.


0

Możesz przypisać aplikację do określonego miejsca (czasami nazywanego pulpitem). Idź do jakiegoś miejsca - być może pustego. W doku kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę aplikacji 1. Zobaczysz wyskakujące okienko z opcjami. Wybierz opcje, a następnie „przypisz do tego miejsca”.

Przenieś się w inne miejsce dzięki Kontroli misji. Powtórz proces dla aplikacji 2 (kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę w doku, wybierz opcje, przypisz do tego miejsca).

Poruszaj się między dwiema aplikacjami, wybierając przydzielone miejsce dla tego, którego chcesz użyć. Zobaczysz jedno, ale nie drugie w odpowiedniej przestrzeni kosmicznej. Możesz skonfigurować sposób poruszania się między spacjami w preferencjach systemowych.


0

Może to już nie być dla Ciebie istotne, ale być może dla innych osób szukających tej samej funkcjonalności.

W każdym razie Command Tab Plus robi dokładnie to, o co prosiłeś, tzn. Izoluje spacje. Niestety nie jest darmowy, ale istnieje darmowa wersja szlaku.


-1

HyperSwitch jest nadal w wersji Beta, ale korzystam z niego i jest stabilny przez większość czasu (czasami muszę ponownie uruchomić komputer Mac, aby znów działał, ale nie jest to powszechne). Szukaj tego.

Naprawdę źle zaprojektowane, złe zachowanie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.