Synchronizuj tylko zaakceptowane wydarzenia na Facebooku w kalendarzu iOS


10

Jeśli aktywuję synchronizację kalendarza Facebook na moim urządzeniu z iOS, wszystkie wydarzenia są wprowadzane do mojego kalendarza. Nawet tych, którym zaprzeczam. Czy istnieje sposób synchronizacji tylko tych, które zaakceptowałem?

Jeśli nie jest to możliwe w zwykłym systemie iOS, czy istnieje sposób na skorzystanie z narzędzi innych firm? (Wiem, że mogliby rejestrować zdarzenia kalendarza)


Tutaj również zadano pytanie, ale nie otrzymano odpowiedzi: apple.stackexchange.com/questions/70608/…
grg

Tak, widziałem to, ale to było dość przestarzałe (iOS6). Mam nadzieję, że coś się zmieniło.
Christian Kolb

Użyj tego eventcal.flown.io
ariel

Dlaczego nowa odpowiedź Hermana została zaakceptowana, gdy to samo rozwiązanie zostało dostarczone przez innego użytkownika w ubiegłym roku ?
grg

Odpowiedzi:
6

Nie jest to obecnie możliwe przy standardowej synchronizacji kalendarza iOS.

Zalogowanie się do Facebooka na urządzeniu z iOS i pokazanie wydarzeń w kalendarzu spowoduje zsynchronizowanie całego kalendarza z serwera na twoim urządzeniu, w tym wydarzeń, na które nie zostałeś zaakceptowany. Kalendarz w systemie iOS lub OS X nie uwzględnia odpowiedzi udzielonej na zaproszenie jako metody decydowania o tym, czy wydarzenie ma zostać wyświetlone w kalendarzu.

Jest to szczegółowo opisane w centrum pomocy Facebooka z możliwym obejściem:

Lepszym rozwiązaniem nie jest korzystanie z integracji kalendarza FB, ale zamiast tego zapisz się na wydarzenia na Facebooku. Możesz to zrobić, przechodząc na stronę wydarzeń w pełnej witrynie Facebook na PC. Kliknij trybik w prawym górnym rogu i wybierz eksport, a następnie wybierz nadchodzące wydarzenia - skopiuj link z tego i wyślij go e-mailem. Otwórz wiadomość e-mail na swoim iPhonie i kliknij link. To zachęci cię do subskrypcji kalendarza wydarzeń FB, co powinieneś zrobić. Wszystkie wydarzenia na Facebooku oprócz wydarzeń odrzuconych będą teraz wyświetlane w kalendarzu iPhone'a.

Ząb wymieniony w odpowiedzi na Facebooku został zastąpiony linkiem w prawym dolnym rogu „Nadchodzące wydarzenia”.
nadchodzące wydarzenia

Tutaj możesz przekazać Apple informacje zwrotne:


Nie mogę znaleźć wyżej wspomnianego trybika. Czy to zniknęło?
Avi Steiner

@AviSteiner Został zastąpiony raczej dyskretnym linkiem! Zobacz zaktualizowaną odpowiedź :)
Emil

1
Link do subskrypcji z koła zębatego obejmuje wszystkie wydarzenia, nie tylko zaakceptowane niestety.
Emil
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.