Jak wyłączyć tryb Clamshell w Yosemite?


21

Mam pod koniec 2013 r. Retina MacBook Pro dołączony do zewnętrznego wyświetlacza. Używam obu wyświetlaczy. W nocy, kiedy wychodzę z komputera, chcę zamknąć pokrywę, aby uśpić komputer Mac.

Od czasów Lwa istnieje słynny tryb „Clamshell”, który jest przeznaczony dla wielu osób, ale nie dla mnie. Powoduje to, że OS X przełącza się w tryb pojedynczego wyświetlania, używając tylko zewnętrznego wyświetlacza, jeśli go zamknę.

Aż do Mavericks mógłbym temu zapobiec przez słynny sudo nvram boot-args="iog=0x0"parametr kernel, ale od Yosemite to nie działa. Czy jest jakieś rozwiązanie? Nie chcę odłączać komputera na noc ani przerywać, wybierając polecenie menu. Oba rozwiązania są naprawdę kiepskie.


Co powstrzymuje go przed uśpieniem po zamknięciu pokrywy?
Ruskes

Jeśli laptop jest podłączony do źródła zasilania i ma podłączony monitor zewnętrzny, nie będzie on spał, ale zamiast tego użyję trybu Clamshell, o ile wiem.
gklka

co pokazuje „pmset -g” jako ustawienia?
Ruskes


Nie tylko nie mogę już po prostu zamknąć pokrywy w celu uśpienia komputera Mac… jeśli teraz nacisnę przycisk zasilania, aby uśpić komputer Mac, ale zamknę pokrywę komputera Mac, ponownie rozbudzi system w muszli!
jtheletter

Odpowiedzi:


7

Odłącz lub odłącz zasilacz przed zamknięciem pokrywy. „Tryb zamkniętej klapki” wymaga, aby MacBook był podłączony do gniazdka w celu aktywacji.

Właściwie to odkryłem metodą prób i błędów, ale oto dowód! :)

http://support.apple.com/en-us/HT2018342

Moje „idealne rozwiązanie” do utrzymywania otwartej pokrywy MacBooka, ale wyłączonego wewnętrznego ekranu / tylko przy użyciu dodatkowego ekranu, nawet przy odłączonym zasilaniu (!) Za pomocą dwóch poleceń terminala:

Włącz „wyłączenie ekranu”:

sudo nvram boot-args="niog=1"

Wyłącz klapkę w Yosemite:

sudo nvram boot-args="iog=0x0"

Źródło: OS X Daily - Wyłącz ekran wewnętrzny MacBooka Pro lub Air in OS X Mavericks

Sztuczka: uśpienie Maca i przebudzenie (odłączenie)

  1. (Po odłączeniu) po prostu zamknij pokrywę, aby uśpić Maca.
  2. Aby się obudzić, podłącz zasilanie i obudź się za pomocą klawiatury / myszy (lub dowolnego zewnętrznego urządzenia USB / firewire / bluetooth).
  3. Mac budzi się → otwórz pokrywę (powinna pozostać wyłączona), odłącz zasilanie.
  4. Voilá!

5
co? ... Mam na myśli to, co?
ProblemsOfSumit

2

To jeden irytujący problem ...

Obecnie robię to w pracy, co jest najlepszą rzeczą, jaką mogę wymyślić bez jeszcze bardziej irytującego odłączania czegoś:

  1. Naciśnij ctrl+ shift+, ejectaby uśpić komputer Mac.
  2. zamknij pokrywę
  3. idź do domu
  4. następnego dnia: otwórz pokrywę, aby obudzić Maca

Krok 1 oczywiście jest tylko powerprzyciskiem dla starszych macbooków.


Krok 1 oczywiście jest tylko powerprzyciskiem dla starszych macbooków. Jakiś pomysł, co to jest dla nowszych Macbooków, a mianowicie model z końca 2016 roku? Nie mam przycisku zasilania, po prostu przycisk odcisku palca obok +i nie powoduje on uśpienia komputera.
użytkownik1717828


0

Nie jesteś pewien, czy jest to dokładna odpowiedź na twoje pytanie, ale co powiesz na Hot Corner, aby go uśpić?

Obraz Sleep Hot Corner

... lub dodaj polecenie klucza ...

Kluczowe polecenie


1
Dzięki, ale to nie jest łatwiejsze niż krótkie naciśnięcie przycisku zasilania. Naprawdę chcę zamknąć tylko pokrywę, aby rozpocząć sen. : /
gklka

Bez obaw - mój Mac Pro nie ma pokrywy, więc dla mnie przesuwanie myszką w lewy dolny róg jest zdecydowanie najszybsze.
Tetsujin

0

Z tego, co mogę powiedzieć, jeśli macbook jest podłączony, a zewnętrzny wyświetlacz jest podłączony, nie powinien spać i działać podobnie do metody Mavericks. Nadal stosuję ustawienie nvram i do tej pory tak dobrze; jedyna różnica polega na tym, że muszę trzymać pokrywę zamkniętą i używać USB do obsługi klawiatury i myszy.

Nie idealne, ale blisko!


2
Nie zrozumiałeś mnie. Chcę, żeby spał nawet wtedy, gdy podłączony jest zewnętrzny wyświetlacz.
gklka

Ach, mój zły, myślałem, że chcesz odwrotnie!
TechTrip

0

Nie znalazłem jeszcze odpowiedzi na to pytanie, ale bardzo „praktyczne” obejście.

Mam ustawić Hot Corner na moim Macu „put monitora do spania”. Teraz, zanim zamknę pokrywę, przeciągam wskaźnik w wybrany róg z nonszalanckim przesunięciem po touchpadzie.

Dodatkowy krok, ale działa dla mnie całkiem dobrze. Mam nadzieję, że to pomoże.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.