Zezwalaj na odblokowywanie aplikacji w obszarze Bezpieczeństwo i prywatność - Yosemite


9

Kiedy korzystałem z Mountain Lion, wybrałem „Zezwalaj na aplikacje pobrane z: Anywhere” w obszarze Bezpieczeństwo i prywatność. Zaktualizowałem Yosemite kilka dni temu. Aktualizacja ustawiła z powrotem na: „Mac App Store i zidentyfikowano programistów”. Chcę uruchomić oprogramowanie z innego miejsca. Kiedy wybieram Bezpieczeństwo i prywatność i klikam ikonę kłódki, pojawia się okienko z prośbą o podanie hasła. Ponieważ nie mam hasła, po prostu klikam „Odblokuj”. Kłódka odblokowuje się na kilka milisekund i blokuje się o wiele za szybko, bym mógł zmienić ustawienie. Wiem, że nie potrzebuję hasła, ponieważ ten panel pozwala mi kliknąć opcję Uwierzytelnij podczas instalacji oprogramowania z pliku .dmg

Co mam teraz zrobić, aby zmienić ustawienie Zezwalaj na aplikacje?

Odpowiedzi:


9

Masz kilka opcji:

  • Tymczasowo ustaw hasło, aby zmienić ustawienie.

lub

  • Przytrzymaj klawisz Ctrl, kliknij aplikację, a następnie kliknij Otwórz w wyświetlonym menu. Umożliwi to tymczasowe ominięcie czeków.

Dzięki Stan, ale to wygląda na obejście „funkcji”. Mam nadzieję, że w końcu coś zostanie zrobione, aby to naprawić. Na zdrowie Chris
CptDangerous,

2

Będziesz musiał tymczasowo założyć hasło, a następnie możesz je po prostu zdjąć. Musiałem to zrobić dla Steam i działało idealnie. Myślę, że to może być błąd i mam nadzieję, że to naprawią.


1
Mam ten sam problem. Próbowałem hasła tymczasowego i załatwiło sprawę. Naprawdę było to denerwujące i byłbym zszokowany, gdyby Apple nie naprawił tego wkrótce.

3
Wpadłem dzisiaj na dokładnie ten sam problem. Spróbuję otworzyć aplikację, a wyświetli się niezaufane okno dialogowe. Otwarcie ustawień Bezpieczeństwo i prywatność, a następnie kliknięcie „Otwórz mimo to” nic nie zrobiło. Jeśli zmieniłem ustawienie na „Anywhere”, to po prostu przywracałem oryginalne ustawienie. Nie mogłem tego naprawić za pomocą GUI ... Mogłem to naprawić za pomocą narzędzia wiersza poleceń. Zamknij Preferencje systemowe i otwórz Terminal.app. Aby zobaczyć status Gatekeeper, uruchom spctl --status. Aby wyłączyć Gatekeeper, uruchom sudo spctl --master-disable. Aby włączyć Gatekeeper, uruchom sudo spctl --master-enable.
livingstaccato
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.