Dźwięk nie działa podczas uruchamiania systemu OS 10 Yosemite


16

Mój dźwięk nie działa, gdy próbuję zwiększyć głośność, po prostu to pokazuję

Wyciszony głośnik

Próbowałem szukać na forach, ale one nie pomogły.

Dziękujemy za poświęcenie czasu na udzielenie odpowiedzi, jeśli masz jakieś pytania, skomentuj je poniżej


Czy możesz przytrzymać klawisz opcji i kliknąć ikonę głośności na pasku stanu? Jeśli podłączony jest monitor zewnętrzny, może być konieczne wybranie głośników wewnętrznych. Możesz też przejść do Preferencji systemowych> Dźwięk i wybrać tam głośniki.
Lingnik

@Lingnik na moim monitorze zewnętrznym pokazuje nazwę mojego monitora zewnętrznego, a jako typ pokazuje HDMI, klikam go i mówi: Wybrane urządzenie nie ma kontroli wyjścia
alex

Do czego są podłączone twoje głośniki? Czy są podłączone do gniazda słuchawkowego laptopa, czy są podłączone do monitora, czy też są wbudowane w monitor? A może nie masz zewnętrznych głośników - i oczekujesz, że dźwięk wydobędzie się z wbudowanych głośników MacBooka Pro?
Lingnik

Moje słuchawki są podłączone do gniazda słuchawkowego, ale nie wydają żadnego dźwięku. Chcę, aby dźwięk wychodził z głośników komputera Macbook, gdy słuchawki nie są podłączone, i odtwarzać je w słuchawkach, gdy są, ale teraz nie słyszę żadnego dźwięku.
alex

Rozumiem, proszę zobaczyć moją odpowiedź poniżej. Uważam, że musisz przełączyć się z używania „głośników” monitora zewnętrznego na głośniki wewnętrzne.
Lingnik

Odpowiedzi:


16

Domyślnie, bez zewnętrznego monitora i słuchawek podłączonych do MacBooka Pro, dźwięk powinien wychodzić z wbudowanych głośników i powinna być w stanie kontrolować dźwięk za pomocą wbudowanej regulacji głośności klawiatury. Jeśli przytrzymasz ⌥ Optionklawisz podczas klikania ikony audio na pasku stanu, powinieneś zobaczyć:

audio-mbp-yosemite-nomonitor

Jeśli jednak podłączony jest zewnętrzny monitor przez Mini DisplayPort lub HDMI, a monitor obsługuje przekazywanie dźwięku, być może masz problem z tym, że MacBook Pro widzi ten monitor jako główne urządzenie wyjściowe audio.

Jeśli Twoim celem jest odtwarzanie dźwięku przez wbudowane głośniki, po prostu wybierz Głośniki wewnętrzne w menu rozwijanym pokazanym powyżej, a będziesz mógł ponownie kontrolować głośność. Powinno to wyglądać jak ten zrzut ekranu:

monitory audio-Mbp-yosemite

Jeśli Twoim celem jest odtwarzanie dźwięku przez głośniki zewnętrzne, a regulacja głośności nie działa, oznacza to, że głośniki zewnętrzne (lub głośniki monitora) nie obsługują regulacji głośności w komputerze MacBook Pro i będziesz musiał kontrolować dźwięk przez głośniki lub monitor. Głośniki powinny być wyposażone w funkcję sterowania dźwiękiem lub zapewniono Ci pilota do użytku z monitorem / głośnikami.


Nie ma problemu. Na marginesie odkryłem, że kiedy uaktualniłem system Yosemite do Mavericks, OS X nagle zaczął używać moich zewnętrznych monitorów jako domyślnego wyjścia audio. Stało się tak pomimo skonfigurowania do korzystania z wewnętrznych głośników przed aktualizacją.
Lingnik

@Lingnik Podobnie, Yosemite domyślnie teraz zawsze ma dla mnie wartość zewnętrzną.
jrg

Mam inny monitor w pracy (DisplayPort) i w domu (DVI), a ilekroć pojawię się w pracy, zawsze muszę przełączać dźwięk z powrotem na głośniki wewnętrzne, ponieważ próbuje on użyć monitora. To irytujące.
Ben Roberts

@Lingnik Zaktualizowano do ⌥ Klawisz opcji, nie ma kontroli.
Rob

7

Jeśli nadal nie możesz rozwiązać problemu, spróbuj zabić wszystkie aplikacje, które odtwarzają dźwięk, i uruchom je ponownie. W terminalu wykonaj następujące czynności:

sudo killall coreaudiod

Teraz uruchom program audio i powinieneś być w stanie ponownie wyregulować poziom głośności.


Przełączałem się między różnymi wyjściami zewnętrznymi iw pewnym momencie całkowicie straciłem dźwięk. Jedna z aplikacji musiała nieprawidłowo zwolnić zasób. To polecenie rozwiązało mój problem.
plexoos

3

Rozwiązaniem jest podłączenie słuchawek / słuchawki, a następnie odłączenie. Pracował dla mnie.


boom - @Shamim!
J.Wells

To obejście zadziałało również dla mnie, gdy stało się to z moim MacBookiem, mimo że nie miałem żadnych zewnętrznych głośników
Michael Lang

2

Czasami dźwięk nie działa w Yosemite, nawet jeśli masz właściwe ustawienia dźwięku wyjściowego.

W takim przypadku spróbuj zresetować pamięć PRAM, uruchamiając (lub ponownie uruchamiając) mac PODCZAS jednoczesnego naciskania klawiszy alt + cmd + p + r. Przytrzymaj klawisze, aż usłyszysz drugi dźwięk uruchamiania, a następnie zwolnij klawisze i pozwól, aby Mac zakończył uruchamianie. Po wybraniu odpowiedniego urządzenia wyjściowego dźwięk powinien działać.

Zauważyłem, że nie można już po prostu podłączyć i odtworzyć niektórych słuchawek, które wcześniej działały dobrze - czasami trzeba je podłączyć, a następnie wybrać opcję słuchawek w opcjach dźwięku wyjściowego.


2
  • Przejdź do Preferencji systemowych
  • Idź do dźwięku
  • W górnej środkowej części znajduje się zakładka Wyjście , przejdź do tego miejsca
  • Następnie wybierz wyjście

Witamy w Zapytaj inaczej. Twoja odpowiedź jest prawidłowa pod względem technicznym, ale zapoznaj się z przyjętą odpowiedzią, aby zobaczyć przykład, w jaki sposób przedstawić odpowiedź w bardziej informacyjny sposób.
tubedogg

-1

Rozwiązaniem nie jest instalowanie nowych wersji systemu operacyjnego, które nie są gotowe na showtime. Nie posłuchałem własnej rady. Napotkałem ten sam problem.


To nie jest odpowiedź na pytanie. Nie dodawaj komentarzy „Też mam ten problem”, chyba że masz dodatkowe informacje, aby pomóc w udzieleniu odpowiedzi na pytanie.
tubedogg

Absolutnie ... Żadna z tych odpowiedzi nie rozwiązała mojego problemu. Oczywiście mam wybrane głośniki wewnętrzne.
Bryan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.