Dlaczego na klawiaturach Apple jest linia rowków na klawiszach „F” i „J”?


15

Jeśli spojrzysz na klawiatury Apple w dzisiejszych czasach, zobaczysz, że na klawiszach „F” i „J” pod literą znajduje się mała linia rowka.

Dlaczego to istnieje? Do czego to służy?

wprowadź opis zdjęcia tutaj


22
To edycja limitowana, opatrzona moimi inicjałami. Proszę zwrócić mi cały sprzęt, który je ma.
Jan Fabry

1
@JanFabry Absolutnie uwielbiam to !!
daviesgeek

Odpowiedzi:


35

W rzeczywistości jest to cecha wszystkich klawiatur i trwa tak długo, jak pamiętam. Większość klawiatur używa linii, ale starsze klawiatury Apple używały kropki.

Celem grani jest umożliwienie osobom, które piszą bez patrzenia na klawiaturę, łatwego znalezienia odpowiednich klawiszy, które można umieścić na palcach. Te klucze są określane jako wiersz główny .

Oba Qwerty i Dvorak klawiatury (image) mają te wycięcia w którym miejsce, gdzie palce wskazujące na wiersz domu, co pokazuje, że nacięcia odpowiadają miejscu, a nie konkretnego listu.

Konkluzja: Jeśli nie patrzysz na klawiaturę, są to ważne funkcje, dzięki którym możesz położyć ręce tam, gdzie potrzebujesz. Jeśli spojrzysz na klawiaturę, to ci nie pomogą.


7
Nie wspominając o niewidomych użytkownikach.
deceze

Niektóre starsze klawiatury Apple miały bardziej wyraźną krzywiznę tych klawiszy. Wiele klawiatur komputerowych ma zamiast tego linie na literach D i K (dla środkowych palców zamiast indeksu).
NReilingh

2
@NReilingh Naprawdę? Nigdy nie widziałem tablicy z akcentem D i K. Jako ciekawość chciałbym zobaczyć takie zdjęcie, jeśli można je znaleźć.
Nathan Greenstein,

5
To samo zobaczysz na telefonach. Cyfra „5” będzie miała na sobie coś w rodzaju dotykowej wskazówki. To samo dotyczy również klawiatur bankomatów.
boehj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.