Odinstalowywanie rozszerzeń aplikacji macOS z Preferencji systemowych


9

Jestem programistą, ale jest to pytanie bardziej zorientowane na użytkownika.

W jaki sposób można „wyrejestrować” rozszerzenie Finder Sync (lub inne przypuszczalnie) rozszerzenie OS X / macOS, aby zniknęło z Preferencji systemowych> Rozszerzenia?

Usunąłem aplikację, która go hostuje (FinderSyncTest), ale nadal pokazuje się tutaj:

Jak usunąć rozszerzenie aplikacji 10.10

Odpowiedzi:


4

Moje rozszerzenia znalazłem w:

/System/Library/PrivateFrameworks/ShareKit.framework/Versions/A/PlugIns

Usuń FinderSyncTest.appex, uruchom ponownie Findera i powinien zniknąć.


Niestety tak nie jest.
qdot

Spróbuj uruchomić „locate FinderSyncTest” z terminalu. Jest duża szansa, że ​​dowiesz się, gdzie znajdują się rozszerzenia.
dejuknow

Nie zadziałało dla mnie w moim projekcie ... Jakiś inny sposób na znalezienie?
Anoop Vaidya

2

Kolejna odpowiedź oprócz mojej poprzedniej: jeśli twoje rozszerzenie jest w rzeczywistości możliwe do uruchomienia (tj .: nie ulega awarii po uruchomieniu za pomocą Preferencji systemowych -> Rozszerzenia), znajdź rozszerzenie w Monitorze aktywności, kliknij dwukrotnie proces, a następnie przejdź do Karta „Otwórz pliki i porty”. Zobaczysz ścieżkę swojego rozszerzenia na liście.


1

Czy sam stworzyłeś to rozszerzenie?

Odkryłem, że po utworzeniu, zbudowaniu i przetestowaniu rozszerzenia stworzyłem, że istnieją tu pewne dane:

/Users/*username*/Library/Developer/Xcode/DerivedData

że muszę zdmuchnąć, aby uzyskać rozszerzenie „umrzeć”


1
Tak, stworzyłem własne, ale tam nie istnieje, usunąłem wszystkie pliki z DerivedData, ale nadal widzę całą masę rozszerzeń.
Anoop Vaidya

1

Znalazłem swoją lokalizację poprzez "Open Files and Ports"lokalizację w monitorze aktywności wymienioną w drugiej odpowiedzi.

To prowadzi do lokalizacji:

/Users/USER/Library/Developer/Xcode/Archives/2018-10-09/MyApp 10-9-18, 9.35 PM.xcarchive/Products/Applications/MyApp.app/Contents/PlugIns/MyAppFinderSync.appex/Contents/MacOS/MyAppFinderSync

To archiwum miało 10 dni i nie jestem pewien, dlaczego miałoby być uruchomione. Od tej daty usuwam aplikację i uważam, że rozszerzenie zostało usunięte z Preferencji systemowych.

Usunąłem archiwa w tej lokalizacji, a rozszerzenie aplikacji już nie działa (co wcześniej robił). Nadal jednak jest wymieniony w Preferencjach systemowych. Wciąż szukam sposobu na pełne usunięcie.

Edycja: Zacząłem uruchamiać nową wersję aplikacji kontenera od /Applications/. Około 10 minut później wróciłem do Preferencji systemowych i włączyłem / wyłączyłem rozszerzenie i włączyłem ponownie. To uruchomiło nową wersję rozszerzenia i wydaje się, że wszystko działa teraz normalnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.