Wygładzanie czcionek dla plików pdf w OSX Yosemite Safari vs Skim


11

Tworzę dużo plików pdf za pomocą LaTeXa, dlatego też czytam wiele takich plików. Po aktualizacji do OS X 10.10 czcionki nie są już gładkie. Wydaje się jednak, że Safari radzi sobie z tym znacznie lepiej niż Skim (patrz zrzut ekranu dla porównania).

Opcja „Użyj wygładzania czcionek LCD, jeśli jest dostępna” jest włączona; bez tego teksty są prawie nieczytelne. Czy ktoś ma jakiś pomysł, jak poprawić wygląd czcionki?

Zrzut ekranu 1 :

Zrzut ekranu 2 (lewy szybki podgląd [spacja], prawy Skim):

Sprzęt: Używam MacBooka Pro 2011 bez Retina + 27-calowy monitor Fujitsu LCD z podwójnym DVI.


5
Dzieje się tak w przypadku wyświetlaczy innych niż siatkówka (w tym moich). Na liście mailowej użytkowników Skim znajduje się wątek, w którym programista twierdzi, że jest to błąd PDFKit i nie może nic na to poradzić.
dfan

4
Dzięki dfan. Czy mógłbyś - Alex Pigeon - usunąć swoje zmiany, aby ludzie mogli zobaczyć zrzuty ekranu w pełnym rozmiarze?
Piotr

2
Ten problem został potwierdzony jako błąd i jest duplikatem tego i tego postu. Ten błąd jest zgłaszany tutaj i tutaj w Społecznościach wsparcia Apple.
Leo Fang,

1
Piotr, aby kogoś oznaczyć, powinieneś to zrobić: @AlexisPigeon.
Leo Fang,

2
@Piotr Jeszcze lepiej: Dodałem linki do zdjęć pełnoekranowych!
Alexis Pigeon

Odpowiedzi:


1

Ten błąd wydaje się być naprawiony w 10.10.3.

Mogę potwierdzić (z Pixie), że renderowanie jest takie samo w Preview, Skim i QuickLook, przynajmniej przy renderowaniu subpikseli wymuszonym na 2.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.