Jak wyjść z trybu pełnoekranowego w Yosemite?


85

Właśnie odkryłem nowe zachowanie zielonego przycisku w Yosemite, które powoduje, że okno przechodzi do pełnego ekranu zamiast go maksymalizować. W porządku i mogę żyć z opcją + kliknięcie, aby uzyskać stare zachowanie, ale nie mogę wymyślić, jak wyjść z trybu pełnoekranowego. Robię to w Chrome 38.0.2125.104, jeśli to robi różnicę.

Klawisz Esc z pewnością nie działa i nie ma już niebieskiej podwójnej strzałki po przesunięciu kursora do prawego górnego rogu.

Jak wyjść z trybu pełnoekranowego po wejściu do niego, klikając zielony przycisk okna w lewym górnym rogu okna?


Ponadto option+ shift+ green window buttondla ekranu wypełnienia. Stary skrót: shift+green window button
Sam Berry

Odpowiedzi:


97

Kliknij przycisk minimalizacji / maksymalizacji drugi raz lub naciśnij jednocześnie Control- Command- F. Przycisk może być zielony lub szary w zależności od tego, jak skonfigurowałeś wygląd w panelu Ogólne w Preferencjach systemowych.

Aby zmienić rozmiar okna, wystarczy dwukrotnie kliknąć pasek okna.

Najlepszym sposobem na zrobienie tego, co znalazłem, jest umieszczenie kursora w lewym górnym rogu i poczekanie sekundy. Ponownie pojawia się zielony przycisk (z powrotem pojawia się także górny pasek, jeśli chcesz zrobić coś innego niż zmiana widoku). Możesz go kliknąć, aby wrócić do normalnego widoku.


Więc nie jestem tak głupi, jak myślałem. Wyskakujące okienko utworzone przez „Zaloguj się przez Facebooka” na pricefalls.com spowodowało, że przyciski lewego rogu zniknęły po naciśnięciu (nowego) zielonego przycisku pełnego ekranu. Nie wiedziałem o skrócie klawiaturowym, więc utknąłem. :)
Matthew Adams

2
Jest to tak nieintuicyjne, że pojawia się ten problem, kiedy usuwam inspektora chrome, a następnie go maksymalizuję. Podwójne kliknięcie paska tytułu nic nie robi: - /
frazras

Dwukrotne kliknięcie paska tytułu jest czymś, co Windows zdecydowanie miał prawo przez ostatnie 20 lat. Właściwie uważam, że utrzymywanie czerwonych i zielonych przycisków jest intuicyjne, tak bardzo przyzwyczailiśmy się do podwójnych strzałek w prawym górnym rogu.
NobleUplift,

1
Aha @ frazras, możesz zrobić Option + Kliknij dwukrotnie pasek tytułu, aby uruchomić starą funkcjonalność.
NobleUplift,

1
W moim przypadku przyciski nie istniały (Mavericks). Ale kombinacja klawiszy cmd + ctrl + f działa. Wreszcie! Dzięki.
Scott Biggs,

8

Przesuń kursor myszy w górę górnej części ekranu, a przyciski „sygnalizacji świetlnej” pojawią się ponownie i umożliwią opuszczenie pełnego ekranu. Wiem, całkowicie intuicyjny .... Klawisz Escape również dla mnie działa.


1
Kiedy to robię, górny pasek menu (ma ikonę Apple, menu aplikacji, plik, edycja itp.) Spada. Nie pojawia się pasek okna, więc mogę ponownie kliknąć zielony przycisk.
Jake Wilson

5

Pamiętaj również, że przytrzymanie klawisza „opcja” po naciśnięciu zielonego przycisku „pełny ekran” spowoduje jego „maksymalizację”.

Teraz, gdyby istniał tylko sposób, aby to odwrócić. Prawie nigdy nie chcę iść na „pełny ekran”


0

Aby wyjść z trybu pełnoekranowego dla „narzędzia Microsoft Remote Desktop Connection”:

  1. Najedź na górę ekranu, aby wyświetlić pasek menu
  2. Kliknij Okno -> Pełny ekran

Następnie powróciłby z trybu pełnoekranowego do trybu okienkowego.


-3

kliknij przycisk ESC, najprostszy sposób


6
Pytanie wyraźnie stwierdza, że ​​klucz ESC nie działa.
DW
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.