Jak wyświetlić publiczne kalendarze Exchange z iCal?


8

W mojej firmie ludzie używają wspólnych kalendarzy Exchange do organizowania swojej pracy. Po zalogowaniu widzą wszystkie kalendarze publiczne w Exchange. Niestety na Macu to nie działa: po dodaniu konta Exchange w Preferencjach systemowych widzę tylko mój własny kalendarz Exchange i żaden z udostępnionych. Czytam tutaj o korzystaniu z delegowania, ale nie wiem, jaki adres e-mail tam wpisać, ponieważ inni widzą te kalendarze jako „publiczne”. Jakieś wskazówki?


Zobacz na stronie pomocy Apple: support.apple.com/en-gb/guide/calendar/…
Pierz

Odpowiedzi:


3

Właśnie miałem ten problem na mail.app i po prostu zorientowałem się, korzystając z instrukcji na tej stronie . Instrukcje na połączonej stronie są ical. Nie mam dostępu do ical, więc nie mogę potwierdzić, że działa on ical. Ale działa dobrze na calendar.app. Więc ... Mam nadzieję, że będzie działać tak samo dla ciebie.

Oto kroki:

 1. Zaloguj się do programu Outlook Web Access (interfejs internetowy serwera Exchange).
 2. Kliknij na foldery publiczne (dla mnie to wszystko było w lewym dolnym rogu).
 3. Przejdź do wybranego folderu publicznego (potrzebowałem kalendarza).
 4. Kliknij kalendarz publiczny prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie kopiuj z menu kontekstowego.
 5. Wróć do własnej skrzynki pocztowej (kliknąłem „mail” w lewym dolnym rogu).
 6. Kliknij prawym przyciskiem myszy własny kalendarz i kliknij wklej (dodałem go do nowego folderu).
 7. Wróć do iCal i odśwież (nie wiesz, jak to zrobić w iCal).

Mam nadzieję, że to działa równie dobrze dla ciebie, jak właśnie dla mnie!


Calendar.app to po prostu nowa nazwa dla iCal. Dzięki, twoje rozwiązanie działa świetnie! Konieczność odwiedzania aplikacji za każdym razem naprawdę mnie denerwowała.
mik01aj

Czy to jest kopia statyczna, czy naprawdę link do publicznego (dynamicznego) kalendarza?
Matthias,

4

Powyższe nie „NAPRAWDĘ działa dla ludzi, szczególnie nie w przypadku Outlook 365. Oto sposób, który działał dla mnie:

 1. Po otwarciu iCal przejdź do paska menu u góry ekranu i wybierz iCal, to jest po prawej stronie symbolu Apple w lewym górnym rogu.
 2. Wybierz Preferencje
 3. Gdy pojawi się okno Preferencje, wybierz sekcję Konta, a następnie wybierz konto Exchange, aby wyświetlić jego informacje.
 4. Teraz wybierz kartę Delegowanie.
 5. Pod listą znajduje się znak +. Kliknij, aby dodać kalendarz.
 6. Rozpocznij wpisywanie nazwy użytkownika jak wyżej, a rozpocznie się automatyczne uzupełnianie. Po znalezieniu prawidłowej nazwy użytkownika wybierz ją, aby dodać ją w kolumnie Użytkownicy.
 7. W obszarze Konta, do których mam dostęp: zobaczysz teraz nazwę tego użytkownika. Możesz włączyć lub wyłączyć wyświetlanie kalendarza, zaznaczając lub odznaczając pola pod nagłówkiem Pokaż.

Znalazłem te instrukcje ze strony internetowej USC .


1

Odpowiedź od D.Woods jest dobra, jeśli kalendarz, do którego próbujesz uzyskać dostęp, nie jest aktywnie aktualizowany (na przykład kalendarz świąt biurowych). W przeciwnym razie, jeśli inni użytkownicy będą aktywnie dodawać i usuwać spotkania, rozwiązanie nie zsynchronizuje kalendarzy. Można obejść ten problem, okresowo powtarzając ten proces, ale nie jest to idealne rozwiązanie.

Obecnie nie wydaje się, aby istniało rozwiązanie ogólnego zastosowania dla tego problemu.


1

Żadna z tych poprawek nie działała dla mnie. Wydawało mi się, że znalazłem obejście. Tylko do Twojej wiadomości moja sytuacja dotyczyła dostępu do udostępnionego kalendarza z Office 365 przez iCal na komputerze Mac, El Capitan. Korzystam z systemu Windows 10 na osobnym komputerze, Outlook 2013.

 • Zsynchronizuj aplikację Mail na komputerze Mac z kontem Exchange

 • Otwórz program Outlook na komputerze, kalendarze i kliknij prawym przyciskiem myszy kalendarz, który chcesz udostępnić.

 • Kliknij „Udostępnij” i „Wyślij e-mailem kalendarz”.

 • Wyślij zaproszenie, które tworzy dla siebie w Exchange

 • Otwórz tę wiadomość e-mail w aplikacji Mail na komputerze Mac i kliknij dwukrotnie plik .ics, który powinien on zawierać. Powinien otworzyć się w iCal.

 • Wybierz menu rozwijane w oknie dialogowym „Dodawanie nowego wydarzenia”, wybierz opcję „Nowy kalendarz” i kliknij przycisk OK.

 • Powinieneś teraz zobaczyć go na liście w menu „Na moim Macu”.

 • Ten kalendarz jest również zsynchronizowany, więc po edycji w innym miejscu wystarczy zamknąć / ponownie otworzyć aplikację.


To w końcu dla mnie zadziałało. Świetna odpowiedź
użytkownik2233949,

0

Niecodzienną odpowiedzią jest dodanie osoby do aplikacji kontaktów. Wystarczy nazwa i adres e-mail, a następnie zapełni się na karcie delegatów w iCal i pozwoli ci je dodać. Następnie otrzyma uprawnienia z serwera i pojawi się kalendarz współdzielony.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.