Czy niebieski kontur przycisku w oknach dialogowych jest usuwany w Yosemite podczas korzystania z Tab (nawigacja za pomocą klawiatury)?


16

Będąc gorliwym użytkownikiem nawigacji za pomocą klawiatury, aktywowałem All controlsw Full Keyboard Access( Preferences > Keyboard > Shortcuts).

W Mac OS X 10.9 Mavericks byłem przyzwyczajony do posiadania niebieskiego obrysu na aktywnym polu przycisku / wejścia i mogłem zobaczyć, jak przesuwa się do następnego po naciśnięciu Tab.

Po zaktualizowaniu mojego systemu operacyjnego do wersji 10.10 Yosemite kontur (teraz szary) zniknął na określonych typach przycisków i przez większą część nie widzę, który przycisk jest już aktywny. Podczas Tabwielokrotnego naciskania w oknie „Zapisz” podświetlają się pola tekstowe i przyciski przełączników, ale nie są rozwijane i zwykłe przyciski, nawet jeśli są aktywne (tzn. Naciśnięcie Spacedziała tak, jakbym kliknął je myszą).

Czy więcej użytkowników doświadcza tego zachowania, czy to tylko ja? Jeśli to tylko ja, czy ktoś wie, jak to naprawić? Jeśli to nie tylko ja, gdzie mam zgłosić ten błąd?

Odpowiedzi:


8

To wydaje się być rzeczywiście błędem; Zgłosiłem to na bugreporter.apple.com, openrdar jest tutaj: http://openradar.appspot.com/radar?id=5297887323881472

Wydaje się, że najnowszy Photoshop CC 2014 działa dobrze


Cześć Leo, dzięki. Jakie masz wrażenia z zgłaszania błędów w OS X na Open Radar? Ponieważ Open Radar nie jest własnością Apple, zastanawiam się, jak aktywnie monitorują i odpowiadają tam na zgłoszenia błędów.
CarbonBase

2
@CarbonBase Apple ma swój własny system błędów o nazwie rdar. Te błędy nie są publicznie dostępne, dlatego jest teraz sposób, aby sprawdzić, czy jakiś błąd został wcześniej zgłoszony itp. OpenRdar jest próbą naprawy tego poprzez zapewnienie ręcznego systemu zgłaszania zgłoszonych błędów (i aktualizowania ich, jeśli ich status zmiany), aby inni mogli zobaczyć błąd.
kurczak

Czy są jakieś znane obejścia lub aplikacje narzędziowe, które rozwiązują ten problem?
ezrock

1
O ile wiem rekompilacja aplikacji przy użyciu bieżącej wersji xCode rozwiązuje problem. Jest to oczywiście tylko rozwiązanie dla aplikacji typu open source
kurczak

Przybyłem tutaj, szukając rozwiązania tego problemu w aplikacji Cornerstone (klient SVN). Sprawdzanie aktualizacji rozwiązało problem; jakoś nie powiadomił mnie wcześniej, niż dostępna była aktualizacja zgodności z Yosemite. Mam nadzieję, że wszystkie inne aplikacje zostaną z czasem naprawione w ten sposób.
SilverSideDown,

-1

Przejdź do Preferencji, Klawiatury, Skrótów - Pełny dostęp do klawiatury.


1
Jakie ulepszenia przynosi ta odpowiedź w stosunku do istniejących?
Jawa,

Cześć Tom, myślę, że przegapiłeś moje pierwsze zdanie: „Będąc gorliwym użytkownikiem nawigacji po klawiaturze, aktywowałem wszystkie elementy sterujące w trybie pełnego dostępu do klawiatury (Preferencje> Klawiatura> Skróty).”
CarbonBase

Dzięki Tom. To całkowicie rozwiązało problemy, które miałem. Nie jestem pewien, dlaczego przegłosowano. Mam nadzieję, że inni przewiną w dół i zobaczą twoje rozwiązanie.
Jeff Poulton,

-2

Wydaje mi się, że aplikacje Apple wydają się obsługiwać tabulatory zgodnie z oczekiwaniami, ale inne aplikacje, na przykład pakiet kreatywny, nie rozumieją.


Witamy, aby zapytać inaczej! To nie daje odpowiedzi na pytanie. Jeśli masz nowe pytanie, zadaj je, klikając przycisk Zadaj pytanie . Dołącz link do tego pytania, jeśli pomaga to w zapewnieniu kontekstu.
grg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.