Wyłącz wyświetlacz MacBooka Pro po podłączeniu do zewnętrznego monitora w Yosemite


25

Jak wyłączyć wyświetlacz MacBooka Pro przy otwartej pokrywie podczas korzystania z zewnętrznego monitora w systemie Mac OS X 10.10 Yosemite?

Wszystkie poprzednie metody - takie jak ta tutaj wymieniona - które działały na Mavericks, nie działają już na Yosemite.

Czy ktoś wie, jak to zrobić w systemie Mac OS X 10.10 Yosemite? Zmniejszenie jasności nie jest tym samym, co wyłączenie wyświetlacza, ponieważ GPU nadal wysyła sygnał do wyświetlacza wewnętrznego i monitora zewnętrznego.

Były to komendy terminalowe, aby to osiągnąć w Mavericks:

Włączyć

sudo nvram boot-args="iog=0x0"

Wyłączyć

sudo nvram -d boot-args

Czy ktoś wie, jak to osiągnąć na Yosemite?


2
Tak, niestety wydaje się to być regresem po wydaniu Yosemite. Można by pomyśleć, że jest to już funkcja. Ugh.
TechTrip

1
Dokładnie podzielam się z Wami sentymentami, można by pomyśleć, że uwzględniono by taką podstawową funkcję. Wciąż mam nadzieję, że ktoś wkrótce znajdzie rozwiązanie tego problemu.
szansa

Cześć, zgadzam się eksperymentować z tym. Mogę sprawić, że zadziała tylko po zamknięciu pokrywy. Dopóki laptop jest podłączony, nie śpi. Dlatego potrzebujesz klawiatury i myszy USB, aby zachowywać się przy tej konfiguracji. Koncesja do czasu pełnego rozwiązania problemu przez Apple.
TechTrip

Racja, cóż, takie jest zamierzone zachowanie poprzez zamknięcie pokrywy, użycie USB kb i myszy. Wolę pozostawić otwartą pokrywę, aby uzyskać dodatkowy przepływ powietrza, ponieważ ciepło wydobywające się z klawiatury nie jest uwięzione pod zamkniętą klapką.
szansa

Odpowiedzi:


11

Odpowiednikiem polecenia dla Yosemite jest:

sudo nvram boot-args=niog=1

Testowałem go tylko na moim 15-calowym MacBooku Pro z końca 2008 roku, ale działa dla mnie. Twój przebieg może się różnić.

Źródło: czytam kod źródłowy IOGraphics , szczególnie IOGraphicsFamilyModuleStart()w IOFramebuffer.cpp .

Szczegóły techniczne: Musimy wyczyścić bit 0 ( kIOGDbgLidOpen) w gIOGDebugFlagszmiennej modułu , aby zmienić sposób, w jaki obsługuje zdarzenia otwarcia pokrywy.

Poprzednie wersje kodu ustawiały tę zmienną na dowolną wartość iogokreśloną w argumentach rozruchowych lub 0x03jeśli iognie została podana.

Kod w Yosemite najpierw ustawia gIOGDebugFlagsna 0x43, a następnie na bitowe OR z wartością określoną przez iog(jeśli istnieje), a na końcu na bitowe AND z bitowym uzupełnieniem wartości określonej przez niog(jeśli istnieje). Innymi słowy, iogmożna teraz ustawić tylko bity gIOGDebugFlags, ale nowy niogmoże wyczyścić bity. Podajemy więc niog=1w argumentach rozruchowych, aby wyczyścić bit 0.


Jak usunąć to polecenie, jeśli nie działa?
szansa

@ przypadek Tak samo jak poprzednio: sudo nvram -d boot-args Lub zresetuj PRAM .
rwg

1
Działa to po uruchomieniu. Ale tylko dopóki komputer nie zasypia. Wznowienie go ponownie włącza wbudowany wyświetlacz.
Fydo

1
1) Po wprowadzeniu polecenia terminalu uruchom ponownie i natychmiast zamknij pokrywę 2) Trzymaj pokrywę zamkniętą podczas rozruchu i po zalogowaniu otwórz pokrywę 3) Ekran MacBooka Pro jest wyłączony
Ryan Heitner

@RyanHeitner 3 kroki działają dobrze! Jeśli potrzebujesz rozwiązania dla trybu uśpienia i budzenia, odwiedź OSXdaily-Post z sekcją „Wyłącz wewnętrzny wyświetlacz laptopa w OS X Yosemite” podpowiedź dotyczącą prawidłowej procedury budzenia. Baw się dobrze!
andreas-supersmart

20

Znaleziono tę wspaniałą bezpłatną aplikację:

https://github.com/Eun/DisableMonitor/

Działa jak marzenie.


2
Ta aplikacja zmniejsza jasność monitora do 0, ale pozostaje włączona! Więc prawdopodobnie zużywa więcej. Czy istnieje sposób na całkowite wyłączenie?
Fred K

Jeśli zdecydujesz się wykonać kopię lustrzaną wyświetlacza zewnętrznego (nie dodawać osobnego pulpitu), powinno to zmniejszyć obciążenie pracą
Nir Golan,

3
@FredK Po wyłączeniu wyświetlacza nie pozwoli mi już przenieść myszy na wyłączony ekran (oczekiwany wynik), okazuje się, że nie tylko zmniejsza jasność do 0. Przynajmniej archiwizowane są oczekiwane wyniki.
Mengdi Gao,

@MengdiGao Tylko jeśli utożsamiasz „nie można przesunąć myszy do” z „wyłącz wyświetlacz”.
Andreas

5

Wreszcie ktoś, kto zrealizował bezpłatną aplikację do wyłączania monitorów: DisableMonitor (na GitHub)


3
Ta aplikacja zmniejsza jasność monitora do 0, ale pozostaje włączona! Więc prawdopodobnie zużywa więcej. Czy istnieje sposób na całkowite wyłączenie?
Fred K

@FredK Po wyłączeniu wyświetlacza nie pozwoli mi już przenieść myszy na wyłączony ekran (oczekiwany wynik), okazuje się, że nie tylko zmniejsza jasność do 0. Przynajmniej archiwizowane są oczekiwane wyniki.
Mengdi Gao,


0

Przejdź do wygaszacza ekranu, a następnie aktywuj „wyświetlanie wyłączone” w gorących narożnikach.


3
W tym przypadku oba monitory są wyłączone.
Shmidt,

0

Zmniejszenie jasności ekranu do 0 za pomocą klawiatury działa dla mnie - ekran Macbooka jest całkowicie ciemny, ale nie ma to wpływu na wyświetlacz zewnętrzny.


Witamy w Pytaj inaczej. Lubimy, aby odpowiedzi były czymś więcej niż tylko jedną linią. Najlepiej, chcesz, aby wyjaśnić, dlaczego odpowiedź jest * prawo „Pomaga również zawierać linki, cytaty i / lub zrzuty ekranu Przejrzyj naszą sekcję pomocy.. Jak odpowiedzieć na pisaniu dobrych odpowiedzi na pytania
Allan

Działa to tak, aby nie powodować żadnych zakłóceń na tym ekranie, ale osx nadal go widzi, w tym sensie, że nadal możesz przesuwać mysz i aplikacje na ten ekran, nawet jeśli go nie widzisz.
Steve Heim,

@ SteveHeim Racja - nie wyłącza ekranu w sensie programowym, widzę, że pierwotne pytanie dotyczyło GPU. To odpowiada mojej potrzebie, na przykład podczas oglądania filmu.
Luke Williams

0

Podobnie jak inne posty tutaj, skończyło się na tym, że zrobiłem to z magnesem na lodówkę. Elastyczne plastikowe nie działały niezawodnie, więc znalazłem jeden z małym okrągłym metalowym magnesem z tyłu. Mam nadzieję, że pasuje to dość dobrze do magnesu w pokrywie i nie spowoduje przeciążenia czujnika efektu Halla, jeśli to możliwe.

Aby wskazać, gdzie umieścić magnes, skorzystałem z tego przewodnika:

https://www.ifixit.com/Answers/View/506016/Putting+to+sleep+with+a+magnet

Dzięki temu czujnik znajduje się blisko lewej krawędzi, w pobliżu gniazda słuchawkowego.

Machnął magnesem nad obszarem i jeśli magnes jest wystarczająco silny, oba wyświetlacze się wyłączą, a zewnętrzny sam się włączy. Gdy podniosę magnes na odległość większą niż 1 cm od obudowy, ekran powraca. Wydaje się to słuszne w porównaniu do rzeczywistej pokrywy.

Mam nadzieję, że to komuś pomoże, opublikuje aktualizację, jeśli coś pójdzie nie tak!


-2

Ta sztuczka działa (ustaw zewnętrzny monitor jako główny i częściowo zamknij pokrywę, aż zgaśnie wyświetlacz)

http://gizmodo.com/5938452/a-trick-to-make-using-an-external-monitor-with-your-macbook-way-better


2
Chociaż ten link może odpowiedzieć na pytanie, lepiej dołączyć tutaj istotne części odpowiedzi i podać link w celach informacyjnych. Odpowiedzi zawierające tylko łącze mogą stać się nieprawidłowe, jeśli połączona strona ulegnie zmianie.
Tetsujin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.