Apple zastąpiło mój obraz Gmaila


11

Używam Chrome na moim Macbooku, aby wysyłać e-maile przez Gmaila. W Gmailu, w prawym górnym rogu, widzę moje zdjęcie profilowe Google (g +), ale kiedy kliknę przycisk Odpowiedz, aby odpowiedzieć na wiadomość e-mail, zamiast mojego obrazu Google, jest to domyślna ikona dostarczona z moim kontem administracyjnym Macbook (jastrząb) jest używany.

Oto zrzut ekranu problemu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jest to naprawdę denerwujące i wygląda zupełnie nieprofesjonalnie, co sprawia, że ​​zastanawiam się nad produktami Apple. Usunąłem moje konto Gmail z aplikacji Apple Mail, a także wyłączyłem je z aplikacji Wiadomości, ale obraz Apple nadal się utrzymuje.

Jak mogę pozbyć się obrazu Apple'a pojawiającego się w Gmailu? Czy ktoś wie, w jaki sposób łączy się tych dwóch?

UWAGA: Należy zauważyć, że użyłem mojego adresu e-mail Gmaila, aby zarejestrować się w Apple.


Kliknij obraz w prawym górnym rogu i spójrz na menu, które się pojawi. Jakie awatary tam pokazują?
tubedogg

Mam ten sam problem. Wygląda na to, że w kontaktach Gmaila mój profil pokazuje poprawną ikonę, ale mówi, że ikona google + to moja ikona Mac. Jednak kiedy przechodzę do strony Google +, ikona jest poprawna. Może to być głębszy problem z Google.
Karolis

Odpowiedzi:


4

Zdarzyło mi się to, kiedy konfigurowałem Wiadomości na moim koncie Google na nowym komputerze Mac, bez korzystania z Apple Mail ani Kontaktów; nagle Gmail stał się obrazem domyślnym, którego domyślnie używał Mac.

Rozwiązaniem było zalogowanie się do Gmaila za pomocą przeglądarki, przejście do jego ustawień:

„Ustawienia menu Gmaila”

- menu koła zębatego, a nie menu konta Google (które wciąż wyświetlało moje zwykłe zdjęcie profilowe Google), w którym znalazłem obrazę w sekcji Moje zdjęcie i byłem w stanie ją zmienić.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


9

Apple nie zmieniło Twojego zdjęcia profilowego Gmaila. To, co się (prawdopodobnie) faktycznie dzieje, jest następujące:

Po dodaniu konta Gmail do Mail.app możesz zsynchronizować kontakty z Google. (Może to nawet zrobić domyślnie. Nie jestem pewien, ponieważ minęły lata, odkąd go skonfigurowałem.) Jeśli to zrobisz, wszystkie kontakty w Kontaktach (Książka adresowa) na komputerze Mac zostaną wysłane do Google, w tym kontakt, który Cię reprezentuje. Jeśli nie skonfigurowałeś dla siebie konkretnego kontaktu w Kontaktach Mac, Apple to zrobił, a dla tego kontaktu obraz byłby użyty dla twojego konta użytkownika Mac.

Gdy kontakty zostały zsynchronizowane z Google, wysłano wraz z nim Twoje imię i nazwisko, adres e-mail oraz zdjęcie jastrzębia. Google odczytuje twoje kontakty i wyświetla ikonę z twoich kontaktów, a NIE Twojego zdjęcia profilowego Gmail / Google +, obok pola Odpowiedz / Prześlij dalej.

Aby to przetestować, potwierdź, że masz kontakt na koncie Gmail, który zawiera Twój adres e-mail i ma to zdjęcie. Usuń ten kontakt, a zdjęcie obok pola Odpowiedz / Prześlij powinno wrócić do normy. Możesz temu zapobiec, zmieniając obraz wpisu w Kontaktach na komputerze Mac.


1
Dzięki za informację. Nadal nalegam, aby Apple zmieniło moje zdjęcie Gmaila, gdy zdecydowałem się na Synchronizację (to znaczy, mógł łatwo tego nie zrobić, ale postanowił to zrobić). Jak powiedziałeś, „wysłano wraz z nim wiadomość e-mail i zdjęcie jastrzębia”. Ale chodzi o to, że używam tego samego adresu e-mail zarówno na moich kontach Apple, jak i Gmail, więc do mojego konta Gmail nie dodano nic nowego oprócz obrazu jastrzębia. Sprawdziłem swoje kontakty Gmaila i nie ma tam mojego e-maila. Nie podoba mi się też to, że synchronizacja oznacza, że ​​„wybiorę również zdjęcie dla ciebie”. Zwłaszcza jeśli to zdjęcie jest domyślną ikoną Macbooka.
Michael

Nawet jeśli nie ma na nim Twojego adresu e-mail, czy w kontaktach Google nie ma kontaktu z Twoim nazwiskiem?
tubedogg

1

Prawdopodobnie synchronizujesz kontakty Google z aplikacją Kontakty w OS X. W takim przypadku możesz edytować obraz, znajdując swoją kartę kontaktu w aplikacji Kontakty i klikając obraz, aby wybrać nowy. Ta zmiana powinna następnie zostać zsynchronizowana z kontem Google.

Jeśli chcesz wyłączyć synchronizację kontaktów dla swojego konta Google, możesz to zrobić w Preferencjach systemowych> Konta internetowe.


Dzięki za pomoc. W rzeczywistości nie chciałem zmieniać mojego obrazu Apple, więc zmienia się również mój obraz Gmaila. Nie ma dla mnie sensu. Próbowałem wyłączyć Synchronizację, ale to nie przyniosło efektu.
Michael

1

Mam ten sam problem i ostatecznie udało mi się go rozwiązać. Muszę powiedzieć, że jest to wyjątkowo denerwujące.

Ostatecznie naprawiłem to, aktualizując dla siebie kontakt z komputerem Mac. Ponieważ nie mogłem po prostu załadować zdjęcia (więcej szczegółów poniżej), zrobiłem to, kopiując zdjęcie do folderu \ Library \ User pictures \ Fun, a następnie edytując kontakt w aplikacji Kontakty (gdzie moje zdjęcie było teraz dostępne do wyboru w sekcji „Domyślne”).

To jest rozwiązanie, teraz dla mojego rant (i mam nadzieję, że przynajmniej kilka użytecznych informacji w tle):

Po pierwsze, obraz nie pochodzi z kontaktu Gmaila, pochodzi z ustawienia „Moje zdjęcie” Gmaila. Jeśli przejdziesz do ustawień w Gmailu, pojawi się tam również niepoprawny obraz. Może pochodzić od kontaktu na Macu, ale w Gmailu NIE pochodzi od kontaktu, więc aktualizacja kontaktu w Gmailu go nie zmieni.

Po drugie, wyłączenie synchronizacji kontaktów, aby rozwiązać ten problem, tak naprawdę nie jest rozwiązaniem. Jeśli masz setki kontaktów, które chcesz synchronizować, nie ma sensu wyłączać go tylko dlatego, że Apple wprowadziło pewne nieuczciwe zachowanie, które aktualizuje ustawienia Gmaila z jednego kontaktu zamiast synchronizować kontakty tak, jak było powinien.

Po trzecie, kiedy przechodzę do własnego kontaktu w Gmailu, obraz nie jest nieprawidłowy dla Apple, to mój obraz, którego chcę użyć. Wygląda więc na to, że synchronizacja kontaktów zamiast synchronizacji obrazu kontaktu z kontaktem (co miałoby sens) faktycznie tego nie robi i zamiast tego aktualizuje ustawienia obrazu Gmaila. Nie jestem jednak w 100% pewien, że to wina synchronizacji kontaktów. Z różnych postów na forach Google wielu użytkowników zgłosiło podobne zachowanie klientów klienckich (zwłaszcza Pidgin) aktualizujących zdjęcie Gmaila, więc podejrzewam, że Jabber w moim przypadku ponosi winę, a nie synchronizację kontaktów.

Co gorsza, opcje zdjęcia kontaktu Apple są naprawdę ograniczone. Nie mogę po prostu załadować zdjęcia. Musi pochodzić z iCloud, z aparatu fotograficznego lub ze zdjęć. Ponieważ nie używam domyślnej aplikacji do obsługi zdjęć na komputerze Mac i nie przechowuję swoich zdjęć w iCloud, nie mogę przesłać odpowiedniego zdjęcia i musiałem skorzystać z możliwości skopiowania pliku do folderu biblioteki aplikacji zgodnie z powyższym opisem.

Nie jestem pewien, czy jest to problem Apple z synchronizacją kontaktów lub Jabber, czy problem Google (Gmail nie powinien zezwalać tym aplikacjom na zmianę ustawień!), Ale jest to bardzo denerwujące.


0

Naprawdę skończyłem z usuwaniem obrazu jastrzębia z poziomu ustawień Gmaila.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.