Zapobiegaj przerysowaniu ikon paska menu Yosemite


64

Podczas przełączania między dwoma ekranami wszystkie ikony na pasku menu wydają się być ponownie rysowane, powodując irytujący efekt roztrzęsienia. To zaczęło się dziać po aktualizacji do Yosemite.

Czy jest dostępna dokumentacja dotycząca tego problemu? Czy inni doświadczają tego samego problemu? Czy jest dostępna poprawka?

Obecnie na pasku menu mam:

 • Świergot
 • Dropbox
 • Grabbox
 • Strumień
 • Kofeina
 • Wehikuł czasu
 • Liczniki menu
 • WiFi
 • Dźwięk
 • Bateria (w tym procent)
 • Czas (cyfrowy)
 • Przełącznik kont
 • Reflektor
 • Centrum powiadomień

Chociaż wątpię, by któryś z nich był przyczyną.


Czy to trwa już od dłuższego czasu? Jeśli nie, spróbuj ponownie uruchomić Findera.
woff

2
To nie jest nowy problem. Zgłoszono to już we wczesnych wersjach dla deweloperów. Bardzo rozczarowujące, gdy zobaczyłem to w ostatecznym wydaniu. : - \
jdm404,

1
@mehmenmike Trwa od miesięcy, zgodnie z tym, co czytam.
Joost

3
Po pierwsze dziękuję! Myślałem, że wariuję. Zauważyłem ten dzień 1 mojej instalacji, ale właśnie znalazłem kogoś innego z tym samym problemem. Dla mnie kliknięcie na inny monitor powoduje ułamek sekundy zawieszenia systemu operacyjnego, a następnie pasek menu przechodzi w skurcze. Próbowałem zabić aplikacje MB lub poddać wszystko barmanowi, ale nadal tak jest. Ten problem jest wyjątkowo frustrujący!
JoshStrange

1
Wygląda na to, że istnieje kilka wątków z lat 2008/2011 ze Snow Leopard i Mavericks, które wydają się powiązane, ale tak, na forach Apple jest wątek na ten temat
Lingnik

Odpowiedzi:


45

Aktualizacja 2015-03-04: Według niektórych zaktualizowanych informacji o wersji z aplikacji Bartender (v1.2.32; moje podkreślenie):

Wygląda na to, że Apple rozwiązało problem migotania przedmiotów dla wielu monitorów w Yosemite w wersji 10.10.3 Beta 2 ; ale w ten sposób Bartender przestał działać poprawnie. Wprowadziliśmy zmiany w barmanie w wersji 10.10.3 Beta 2 i spodziewamy się, że będzie działać sprawnie; jeśli zauważysz jakiekolwiek problemy z barmanem, daj nam znać.

Tak więc może być koniec tego problemu w zasięgu wzroku.


Z przykrością stwierdzam, że zgodnie z moją wymianą e-maili z ich doradcami, oficjalna odpowiedź Apple Engineering brzmi:

Jest to normalne zachowanie spowodowane wyłączaniem i włączaniem przezroczystości w celu rozróżnienia, który ekran jest aktywny.

Istnieje kilka sposobów obejścia tego problemu.

- Dostosuj ustawienia w Preferencjach systemowych -> Dostępność i włącz zmniejsz przezroczystość.

- Wyłącz wyświetlacze mają osobne spacje.

- Włącz opcję Użyj ciemnego paska menu i dokowania w Preferencjach systemowych -> Ogólne.

Kolejne obejście z barmanem

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​uruchamiam również program Bartender, aby ograniczyć liczbę aktywnych ikon paska stanu. Ponieważ mniej ikon wymaga przerysowania, zmniejsza to opóźnienie przerywania przy zmianie monitorów. Nadal przerysowują, i to jest irytujące, ale zwiększona reakcja interfejsu użytkownika pomaga mi to zignorować.

Rozwiązywanie problemów z krokami, które nic nie robią

Wykonałem następujące kroki z Starszym Doradcą Technicznym i Inżynierem Apple podczas sprawy wsparcia dla tego samego problemu. Żadne z nich nie rozwiązało problemu :

 • tworzenie nowego użytkownika (a tym samym pustego profilu użytkownika)
 • przejście w tryb awaryjny (w tym z nowym kontem użytkownika)
 • ponowna instalacja systemu operacyjnego
 • resetowanie SMC i NVRAM
 • przeprowadzanie testu sprzętu Apple
 • działające narzędzia diagnostyczne klucza VGA

Szczegółowy opis problemu

Filmy z tego zachowania są publikowane tutaj: https://flic.kr/s/aHsk5xxSb1

 • Gdy podłączony jest jeden lub dwa monitory zewnętrzne,
  • przez HDMI, MiniDP> DP lub MiniDP> VGA
 • niezależnie od tego, czy pokrywa jest otwarta czy zamknięta,
 • i wyświetlacze mają oddzielne spacje jest włączony,
 • można kliknąć pulpit na dowolnym nieaktywnym pulpicie (pulpit z wyszarzonym lub wyciszonym paskiem menu),
 • i ikony paska menu tego wyświetlacza zaczną przerysowywać,
  • co przejawia się jako drżenie ikon (wyrażone jako przesunięcie w bok i w pionie),
  • przestawienie ikon (w przypadku, gdy ktoś przestawił je ręcznie, przytrzymując klawisz CMD i przeciągając je),
  • oraz krótkie usuwanie antyaliasingu, a następnie ponowne antyaliasing (lub dithering) ikon.
 • Dzieje się tak ze wszystkimi ikonami po prawej stronie paska menu,
  • ale nie te po lewej (jabłko i pozycje menu),
  • a także z wyłączeniem ikony paska bocznego.
 • Objawy nie występują podczas przejścia z jednego monitora zewnętrznego na inny.
 • Przesunięcie ikon powoduje funkcjonalne opóźnienie między zainicjowaniem przejścia a użyciem aplikacji na ekranie docelowym. (W moim przypadku 3-5 sekund.)
  • Czas opóźnienia pojawi się w związku z liczbą posiadanych ikon paska stanu.

Przyczyna główna?

Oczekuję, że jest to problem związany z oprogramowaniem SystemUIServer lub jedną z podstawowych (prywatnych) bibliotek interfejsu użytkownika. Wydaje się, że jest ściśle związany z antyaliasingiem. Chociaż Apple twierdzi, że jest to oczekiwane zachowanie, wielu użytkowników zgodzi się, że jest to błąd wprowadzony w Yosemite.


2
Rozumiem, że wyłączenie Spaces działa; to całkowicie usuwa pasek menu, co byłoby raczej niefortunne. Dzięki za wyraźniejsze zdefiniowanie mojego problemu!
Joost

3
Dla mnie dzieje się tak z zamkniętą pokrywą i przejściem między dwoma monitorami zewnętrznymi. Przerysowywanie odbywa się tylko na dwóch monitorach (jeden aktywujący, a drugi wyciszający), podczas gdy trzeci pasek menu pozostaje niezmieniony. Również lupa Spotlight i ikona Path Findera na wszystkich paskach menu przesuwają się o kilka pikseli w górę podczas aktywacji monitora wewnętrznego i ponownie w dół przy aktywnym monitorze zewnętrznym.
Laas

1
@Laas: Dobry opis. Wpadłem na to między dwoma zewnętrznymi monitorami (a nie wbudowanymi) również wczoraj. Wszystko: zaktualizowałem swoje notatki powyżej i zamieściłem link do tych filmów, jeśli możesz potwierdzić, że to wizualnie pasuje do twoich objawów.
Lingnik

3
Będę musiał wyłączyć opóźnienie „Wyświetlacze mają osobne miejsce”, gdy kliknięcie w inny monitor sprawia, że ​​jestem bliski rzucenia MBP przez pokój ... Naprawdę mam nadzieję, że Apple naprawi to wkrótce lub da nam sposób, aby mieć tylko 1 pasek menu, ale wciąż różne spacje na monitor. Jeśli chodzi o „Apple mówi, że jest to oczekiwane zachowanie”, w jakim świecie jest 1-3 sekundowe opóźnienie po kliknięciu innego monitora „Oczekiwane zachowanie”?
JoshStrange

5
Migotanie jest jeszcze gorsze w przypadku ciemnego paska menu. Ikony przerysowuję z pełnymi białymi prostokątami za każdym razem, gdy przełączam ekran (między wbudowanym a zewnętrznym wyświetlaczem), więc przejście do ciemnego paska menu nie jest rozwiązaniem.
Adam Lindberg,

4

Apple wydaje się teraz być tego świadomym. Złożyłem raport o błędzie na bugreport.apple.com i został on oznaczony jako duplikat:

Duplikat 17643875 (otwarty)

Biorąc pod uwagę, że wciąż jest otwarty, mam nadzieję, że zobaczymy poprawkę w niektórych wersjach Yosemite.

W przeciwnym razie Preferencje systemowe -> Dostępność -> Wyświetlacze mają osobne spacje (wylogowanie / logowanie) same w sobie załatwiają sprawę - ale bez paska menu na drugim ekranie.


Głosuj za pierwszą połowę swojego posta;)
Joost

1
Świetna wiadomość - właśnie widziałem to w aktualizacji barmana: Apple naprawił problem migotania przedmiotów dla wielu monitorów w Yosemite z 10.10.3 Beta 2; ale w ten sposób Bartender przestał działać poprawnie. Wprowadziliśmy zmiany w barmanie w wersji 10.10.3 Beta 2 i spodziewamy się, że będzie działać sprawnie; jeśli zauważysz jakiekolwiek problemy z barmanem, daj nam znać.
James V

To naprawdę dobra wiadomość!
Joost

4

Mój pasek menu przestał migać na serio, moja poprzednia odpowiedź nie zadziałała. Poprawka? Po prostu uruchom ponownie komputer Mac w trybie bezpiecznego rozruchu:

 1. Zrestartuj swój komputer
 2. Naciśnij i przytrzymaj klawisz Shift po odtworzeniu dźwięku ponownego uruchomienia
 3. Zaloguj sie
 4. uruchom ponownie komputer i nie będzie już flashowania.

Tak prosty.


1
Dla mnie zadziałało wyłączenie opcji „Wyświetlacze mają oddzielne przestrzenie”. Teraz mam tylko pasek systemowy na głównym monitorze, co jest dla mnie w porządku.
geekinit

@geekinit Próbowałem zrozumieć, dlaczego pasek menu był widoczny tylko na monitorze, a ty wyjaśniłeś dlaczego.
kiamlaluno

2

Mam ten sam problem. W ustawieniach dostępności włącz „Zmniejsz przezroczystość”. To nieco łagodzi ten problem, jednak wciąż widzę trochę opóźnienia, gdy nowo wybrane okno na drugim monitorze jest w pełni skupione.


2

Usunąłem Menu iStat z paska menu, nie ma aktualizacji, ale zatrzymało to ciągłe roztrzęsienie lub przerysowanie. To oprogramowanie, które lubiłem używać, wydawało się powodować problem. Wydaje się, że przerysowanie lub roztrzęsienie ikon menu powoduje również ciągłe spowolnienie reakcji wyszukiwarki.
Moje ikony menu są teraz stabilne. Próbowałem wprowadzić różne zmiany, takie jak zresetowanie SMC, PRAM, a także usunięcie przezroczystości i przyciemnienie, ale nic nie powstrzymało irytującego zachowania.
Dla mnie rzuciłem Fantastyczne, ale potem zacząłem przeglądać pozycje menu, a menu iStat było następne. Po prostu nie grało się dobrze z Yosemite. Sugeruję usunięcie elementów menu, aby znaleźć ten, który powoduje roztrzęsienie lub przerysowanie ikon paska menu, aby zatrzymać to dziwactwo w Yosemite.
Poszedłem z Lwa do Yosemite.
Nie mam doświadczenia z innymi systemami operacyjnymi pomiędzy nimi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.