Czy Apple Pay wymaga połączenia z Internetem?


16

Czy potrzebuję połączenia internetowego na iPhonie 6, aby móc korzystać z Apple Pay?


Korzysta z technologii NFC, jest więcej kart i urządzeń bez internetu korzystających z NFC.
Rob

@Rob tylko dlatego, że używa NFC, nie oznacza, że ​​działa w trybie offline. HCE używa NFC, aw niektórych konfiguracjach działa tylko ograniczoną liczbę razy w trybie offline. androidauthority.com/…
Steve Moser

Odpowiedzi:


9

Nie, Apple Pay nie wymaga połączenia z Internetem. Apple Pay korzysta z technologii NFC ; nie korzysta z Wi-Fi ani technologii komórkowej.

Według CNet Apple Pay będzie działać, nawet jeśli przełączysz iPhone'a 6 w tryb samolotowy. Tryb samolotowy wyłącza zarówno Wi-Fi, jak i Internet komórkowy.


2
Będzie także działał na sparowanym zegarku Apple Watch bez iPhone'a w pobliżu.
RedEagle2000

To, że używa NFC, nie oznacza, że ​​domyślnie działa bez połączenia, czego dowodem są płatności Android HCE korzystające z NFC, ale zezwala tylko na kilka płatności pomiędzy połączeniami.
Steve Moser

7

Odpowiedź brzmi: tak i nie.

Łączność z Internetem jest wymagana do konfiguracji lub konserwacji kart. Po pomyślnym dodaniu karty do urządzenia można odłączyć telefon w celu dokonania płatności, co jest lokalną interakcją między urządzeniem a terminalem w punkcie sprzedaży.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.