Jak zmienić zachowanie zoom / „zielony przycisk”


35

Od Yosemite zielony przycisk w lewym górnym rogu każdego okna aktywuje tryb pełnoekranowy. Przytrzymanie altdziała jak poprzednio (Mavericks). Czy jest jakaś możliwość (Terminal?) Przywrócenia tego zachowania do „normalnego”? Na przykład: przytrzymanie altw trybie pełnoekranowym?

Aktualizacja

Możesz zmienić zachowanie z powrotem na „normalne” za pomocą BetterTouchTool.


2
Naprawdę mam nadzieję, że cofnięcie go jest możliwe, nieumyślne przejście do trybu pełnoekranowego jest bardzo denerwujące.
jerwood


1
Zwracając uwagę, że drugie pytanie rzeczywiście wydaje się obejmować tę samą funkcjonalność, ale jest bardziej mętne. Ten dość dokładnie obejmuje moje dokładne pytanie.
funroll

@Slevin Czy rozwiązałeś problem?
StrawHara,

Odpowiedzi:


10

Przytrzymaj klawisz Opcja i kliknij zielony przycisk. Z przycisku Pełny ekran zmieni się z powrotem w przycisk Zoom.

Możesz także kliknąć dwukrotnie pusty obszar w ramce okna (pasek tytułu), jeśli nie masz go tak, aby zminimalizować po dwukrotnym kliknięciu.

Jednak ten program może ci pomóc: https://www.macupdate.com/app/mac/30591/right-zoom

Wsparcie Apple


8
OP wie o Option/Altsposobie. Pyta, jak przywrócić go do „normalnego” (sposób, w jaki działał na Mavericks) - zmaksymalizować bez naciskania dodatkowego klawisza.
Mateusz Szlosek

Myślę, że to jedyne rozwiązanie. Nie możesz zaktualizować do Yosemite i zmienić wszystkiego, ponieważ to nie to samo co Mavericks lub Leopard ... Nie ma sensu.
StrawHara

2
Zgadzam się z @MateuszSzlosek. Poza tym sugerowane przez ciebie oprogramowanie nawet nie rozwiązuje problemu PO. Możesz spojrzeć na dyskusję / opinie na połączonej stronie.
Leo Fang,

+1 za tę wskazówkę „kliknij dwukrotnie pusty obszar w ramce okna (pasek tytułu)”. Wciąż chciałbym znaleźć sposób na odwrócenie działania przycisku zoomu. (Tak więc Option + kliknięcie przechodzi do pełnego ekranu.)
funroll

1
Dwukrotne kliknięcie paska menu w chromie go nie maksymalizuje
Claire,

4

Zgodnie z tym, co mogłem znaleźć, nie można zmienić domyślnego zachowania (podobnie jak większość rzeczy w OSX) ... jednak skończyłem na użyciu skrótu klawiaturowego, aby użyć zoomu. Poniższa odpowiedź pomogła mi to zrobić: https://superuser.com/a/718843/98807

Głównie:

 • Preferencje systemowe -> Klawiatura -> Skróty
 • Dodaj niestandardowy „skrót do aplikacji”
 • nazwa „Zoom”
 • dowolna kombinacja klawiszy, którą chcesz, np. Opt+ Cmd+=

4

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się dwukrotne kliknięcie pustego obszaru w ramce okna (pasek tytułu). W rzeczywistości jest świetny, ponieważ jest to większy obszar niż zielony przycisk ..

Warto zauważyć, że Firefox chce ukryć pasek tytułu - rzuciło mnie to na chwilę. Przejdź do „pasków narzędzi> dostosuj” i kliknij „pasek tytułu”, aby go odzyskać.


Pamiętaj, że zachowanie podwójnego kliknięcia można zmienić w Preferencjach systemowych: cultofmac.com/410346/…
ThomasW


1

Zgodnie z tą stroną możesz to osiągnąć za pomocą BetterTouchTool

 1. Pobierz BetterTouchTool tutaj
 2. Otwórz BetterTouchTool i przyznaj dostęp do „Dostępność” na żądanie (spowoduje to otwarcie Preferencji systemowych> Bezpieczeństwo> Prywatność> Dostępność)
 3. Zezwól na dostęp BetterTouchTool w Preferencjach OS X
 4. Po powrocie do BetterTouchTool kliknij kartę „Inne” w prawym górnym rogu aplikacji
 5. Wybierz „Globalny” z opcji po lewej stronie
 6. U dołu kliknij „Konfiguruj nowy wyzwalacz”
 7. W menu rozwijanym „Wyzwalacz” wybierz „Lewy przycisk zielonego okna”
 8. W menu „Predefiniowane działanie” wybierz „Powiększ okno poniżej kursora”
 9. Odwróć z powrotem do OS X Finder (lub innej otwartej aplikacji) i kliknij zielony przycisk, powinien on po prostu zmaksymalizować okno, zamiast wysyłać go do trybu pełnoekranowego (nawet jeśli ikona zmienia się w tryb pełnoekranowy po najechaniu myszą).
 10. Zamknij panel preferencji BetterTouchTool (czerwony przycisk okna)

Zmiany będą obowiązywać tak długo, jak długo BetterTouchTool będzie działał w tle (jego ikona powinna pojawić się na pasku menu i jest skonfigurowana w ten sposób.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.