OS X Mavericks vs Yosemite Performance


14

Korzystam z MacBooka Air 2013 i rozważam aktualizację z wersji 10.9 do 10.10. Czy po uaktualnieniu występuje wzrost wydajności? Czy Yosemite jest szybszy niż Mavericks, powiedzmy, jeśli chodzi o responsywność interfejsu użytkownika?


1
Mój kolega z klasy korzysta z MacBooka Air 2014 (ja też), czekałem, aż zainstaluje system operacyjny na swoim komputerze Mac. Wygląda na to, że po uaktualnieniu w Yosemite występują pewne niewielkie usterki. Niektórzy twierdzą, że wykonanie czystej instalacji rozwiązuje problem. Mimo to myślę, że Mavericks jest nieco szybszy niż Yosemite.
Chetan Bhasin

1
Nie jest jasne, jak można porównać wydanie, które nie przeszło jeszcze żadnej optymalizacji (10.10), do wydania, które ma (10.9).
ks.

1
Żaden system operacyjny nigdy nie jest „szybszy” niż poprzedni. Więcej funkcji, więcej złożoności, więcej czasu na kompy.
Tetsujin

2
Jak mierzysz czas reakcji interfejsu użytkownika?
Daniel

5
@Masi Nie dostaniesz „oficjalnej” odpowiedzi od Apple, szczególnie nie tutaj. Nadal nie jest jasne, o co pytasz. Jeśli chcesz porównać Yosemite z wcześniejszymi wersjami systemu OS X, przeczytaj recenzję Siracusa . Jeśli chcesz fizycznych testów porównawczych, oto wątek . Jednak nic nie powie Ci, jak to się z Tobą poczuje po zainstalowaniu na komputerze .
tubedogg

Odpowiedzi:


4

Szybka odpowiedź: NIE. Yosemite nie jest szybszy niż Mavericks.

Nie twierdzę, że wydajność jest gorsza. Najstarszy jest komputer, najbardziej zauważalna jest różnica. Ale na komputerze z 2013 r. Powinien być taki sam lub prawie taki sam na obu komputerach. W każdym razie można to zrobić, aby to poprawić ( jak poprawić wydajność systemu OS X Yosemite ).

Zauważyłem, że jest to znacznie wydajniejsze na bateriach.


1
Ciekawe informacje na temat baterii. Zauważyłem, że Google Chrome wydaje się zużywać więcej baterii niż Safari. Tak więc pewna dodatkowa optymalizacja prawdopodobnie w Yosemite Safari, która korzysta z wewnętrznych.
Léo Léopold Hertz

3

Niedawno zaktualizowałem MacBook Air 2012 z Mavericks do Yosemite i nie zauważyłem żadnej zmiany w szybkości reakcji ani szybkości. Nie wykonałem żadnych pomiarów, ale różnica wydajności (przynajmniej w moim systemie) jest na tyle mała, że ​​jest dla mnie niezauważalna.


Jak zauważyłem w innej odpowiedzi, nie zauważyłem żadnych problemów z tym uaktualnieniem i mam Mac Pro z początku 2009 roku.
tubedogg

3

Reakcja interfejsu użytkownika jest gorsza lub przynajmniej pogarsza się, gdy mój Macbook działa bez restartu przez dłuższy czas. Zwłaszcza jeśli nie zaznaczysz opcji „Zmniejsz przezroczystość” w ustawieniach dostępności, wydajność będzie zauważalnie gorsza. (na Macbooku Pro 13 „pod koniec 2013 r.)


2
+1 Popieram tę odpowiedź. Widzę zauważalny spadek wydajności w moim Macbooku Air 2013. Mam maksymalną pamięć w systemie. To niewiarygodne, że Apple poszło pogorszyć wydajność swojego systemu. Wyłączam też opcję przezroczystości, ale istnieje również spadek wydajności. Za dużo kodu gumy w ich systemie teraz, kiedy połączyli system iOS z komputerem stacjonarnym.
Léo Léopold Hertz -

@Masi Nie połączyli iOS „z systemem Desktop”. Wzięli niektóre z lepszych pomysłów pochodzących z iOS i przeszczepili je na system operacyjny. Pamiętaj, że iOS pierwotnie powstał z systemu OS X.
tubedogg

Jeśli chodzi o gorsze reagowanie na interfejs użytkownika, korzystam z Mac Pro z początku 2009 roku z 6 GB pamięci RAM i, co było wtedy, niskiej klasy kartą graficzną. W Yosemite nie widzę więcej opieszałości niż w Mavericks, a Twój MacBook Pro prawdopodobnie może krążyć wokół mojej maszyny pod względem surowej wydajności.
tubedogg

Przykład responsywności i użyteczności interfejsu użytkownika. Gorsze wyszukiwanie Spotlight: apple.stackexchange.com/questions/159884/ ... Naprawdę potrzebuję pełnej wysokości, aby przewijać wyniki wyszukiwania. Wkrótce zaczyna obniżać OSX.
Léo Léopold Hertz 준영

2

Z czysto anegdotycznego doświadczenia nie zauważyłem dużej różnicy między Mavericks i Yosemite na moim MacBooku Air 2011 (i5). Jedynym wyjątkiem może być animacja rozszerzania stosów, a fani są nieco mniej płynni, ale to może być ja nadwrażliwość na znajdowanie różnic w wydajności.

Jeśli stwierdzisz, że komputer Mac jest znacznie wolniejszy lub mniej reaguje po aktualizacji, możesz wykonać kopię zapasową i przeprowadzić czystą instalację. Ogólnie miałem dobre wyniki instalacji uaktualnień na moich komputerach Mac, ale czasem mogą one powodować wolniejszy system w porównaniu do czystej instalacji.


2

Mam wiele problemów z responsywnością interfejsu użytkownika w Yosemite, których nie mam w przypadku Mavericks.

Mam 16 GB rMBP w połowie 2012 r. (Pierwsza Retina MBP) i chłopca! jest ospały Yosemite! Ciekawostka: Mavericks wykorzystywane do bycia jako powolny, gdy po raz pierwszy wyszedł na ... Apple nie wzmacniać je.

Mam cały czas otwartych wiele przestrzeni (około 6, nie licząc aplikacji pełnoekranowych), ale przy (prawie) tych samych aplikacjach otwartych w Mavericks i Yosemite, Yosemite jest znacznie wolniejszy. I staje się coraz wolniejszy wraz ze wzrostem czasu pracy.

Moja rada: poczekaj na OS X 10.10.3 lub podobny (co najmniej 10.10.2). Pozwól Apple zoptymalizować swój system operacyjny.


1
Niestety w tym momencie poczekaj do 10.10.4. Problemy z interfejsem wciąż nie są w pełni rozwiązywane, nawet po dużej ilości raportów.
pokaż

To niestety prawda. Biorąc pod uwagę obecną sytuację, nie jestem nawet pewien, czy Yosemite kiedykolwiek będzie płynny. Słyszałem, że iOS 9 będzie polegał na optymalizacji; Mam nadzieję, że 10.11 będzie zbyt ………
Frizlab

1
Zgadzam się. Mam również nadzieję, że wkrótce zobaczę nową wymianę HFS +, ponieważ są tak nieugięci w swojej pozycji przeciwko ZFS. Przyjemnie byłoby zobaczyć wydanie systemu operacyjnego dotyczące stabilności i optymalizacji. Miałem wielką nadzieję, że Yosemite będzie tym wydawnictwem. : '(
pokaż

W końcu robią APFS! \ o /
Frizlab

2

Kiedyś miałem Mavericks zainstalowany na moim komputerze (Macmini 2012 z 2,5 GHz i5, 16 GB RAM), a następnie uaktualniłem do Yosemite. Nie zauważyłem żadnej znaczącej różnicy w wydajności pod względem responsywności interfejsu użytkownika.

Ale wydaje mi się całkiem jasne, że Yosemite używa więcej pamięci RAM do buforowania wielu rzeczy. Wydaje się, że proces uruchamiania trwa również dość długo w Yosemite. Safari jest zauważalnie szybsza na Yosemite niż na poprzednich systemach.

Mój najszybszy system pod względem responsywności to Mountain Lion zainstalowany na osobnej partycji z wyłączoną zamianą. Niestety nie znalazłem też sposobu na wyłączenie wymiany na Yosemite, więc mogę lepiej wykorzystać 16 GB pamięci RAM.

Pod wieloma względami Yosemite czuje się jednak lepszym systemem i nie wrócę do żadnego poprzedniego systemu, mimo że nie ma znaczącej poprawy pod względem funkcjonalności (są to głównie zmiany interfejsu użytkownika).


Jak lepiej wykorzystać pamięć RAM niż system operacyjny?
user151019,

+1 Myślę, że jest to jedna z najlepszych odpowiedzi, ponieważ opisuje użycie pamięci RAM, funkcjonalność i czas reakcji systemu.
Léo Léopold Hertz -

@Mark - Wiem, co masz na myśli, myślisz, że system operacyjny robi wielką rzecz, buforując wiele plików i używając pamięci podręcznej, aby przełączanie aplikacji było tak szybkie, jak to możliwe. Potrzebuję jednak większej ręcznej kontroli nad zainstalowaną pamięcią RAM, aby tworzyć dyski RAM dla niektórych dużych dysków lub innych zadań, które muszę uruchomić.
dolanator

2

Chciałbym dodać, jako zaniepokojony facet wydajnością, że od czasu Mavericks mój MacBook Air 2013 znacznie się wydłużył! Zmierzyłem czas rozruchu 3 razy stoperem i obliczyłem średnią, więc oto wyniki:

  • Lew górski : 11,0 sekund
  • Mavericks : 18,0 sekund
  • Yosemite : 22,0 sekund

Nie podoba mi się pomysł, że za każdym razem, gdy Apple wypuszcza nowy OS X, czas rozruchu wydłuża się. Jednym z powodów, dla których wybrałem Maca było to, że było szybkie! Byłem w stanie nacisnąć przycisk zasilania i zabrać się do pracy w 10 sekund, teraz nie jestem. Nie przepadam za Linuksem, ale moje Ubuntu uruchamia się w 15 sekund i jest to najnowsza wersja Ubuntu. Jeśli muszę zrobić coś tak szybko, jak to możliwe, który według ciebie chciałbym włączyć? Yosemite czy Ubuntu? = /

Tęsknię za Mountain Lion , moim zdaniem to najlepszy OS X. Mam tylko nadzieję, że komputery Mac nie zajmą 1 minuty, aby załadować się jak Windows w następnym systemie operacyjnym.


Dlaczego musisz ponownie uruchomić komputer, po prostu pozwól komputerowi Mac przejść w tryb uśpienia / hibernacji. To znaczy, jeśli czas rozruchu naprawdę ma znaczenie
użytkownik151019,

Nie lubię pozostawać w trybie 24/7. Każdej nocy wyłączam go, a rano włączam ponownie. Ważne rzeczy dzieją się podczas ponownego uruchamiania komputera. Powinieneś to robić częściej, jeśli nie. Ponadto, chyba że pobierasz coś lub przetwarzasz ogromne ilości danych, dlaczego musisz to pozostawić włączone? Po co marnować energię? Wszyscy potrzebują drzemki, w tym komputera Mac.
Thi G.,

Czas uruchamiania ma znaczenie, ponieważ odzwierciedla on ilość przetwarzania, jaką musi wykonać komputer, aby uruchomić system. Im lżejszy jest twój system, tym szybciej się uruchamia. Czas rozruchu wydłużył się, co jest uzasadnione ilością funkcji dodanych do systemu operacyjnego. Jednak czy te funkcje naprawdę potrzebują 22s do załadowania? Poważnie? W dwóch wersjach czas rozruchu wydłużył się o 11 sekund! Czas podwoił się. To nie jest dobry znak.
Thi G.,

Czy tylko ja pamiętam, jak mierzyliśmy czasy rozruchu systemu Windows w minutach ? W każdym razie ... nowoczesne komputery nie korzystają z codziennych ponownych uruchomień do poziomu zbliżonego do ich poprzedników. Używają również bardzo mało energii podczas snu, w przeciwieństwie do po prostu pozostawienia na całą noc, a dodatkową zaletą jest to, że staje się użyteczna w ciągu kilku sekund zamiast tego, jak długo zajmuje uruchomienie.
tubedogg

1
Kiedy przeszedłem z Snow Leopard na Mavericks, mam wiele błędów w interfejsie użytkownika i dziwnych decyzji (takich jak okna Findera, które uciekają przed tobą, gdy próbujesz coś do nich wrzucić) oraz 2 lub 3 razy dłuższy czas uruchamiania. Jedynym powodem, dla którego musiałem dokonać aktualizacji, było to, że niektóre oprogramowanie nie działało już w systemie Snow Leopard.
Aleksiej

1

Mam MacBooka Air w połowie 2013 roku, a Yosemite jest do tej pory w 100% moim ulubionym OS X. Warto go wypróbować tylko ze względu na gigantyczny skok podczas safari. Niedawno zainstalowałem też Yosemite na MacBooku pod koniec 2008 roku z dyskiem HDD i RAM 2GB, po aktualizacji do RAM 4GB mogłem w pełni cieszyć się świeżym OS X nawet na starej maszynie. Zauważyłem jednak, że włączenie czasu zajmuje trochę więcej czasu niż używanie indywidualistów. Zdecydowanie zalecamy przejście na Yosemite, ponieważ większość czasu spędzamy z przeglądarką, chyba że Twoja praca wymaga inaczej. Zdecydowanie warto spróbować.


1

Tak więc używam Macbooka Pro pod koniec 2011 roku z uaktualnieniem do dysku Samsung SSD zamiast zwykłego dysku twardego.

Biorąc to pod uwagę, mogę powiedzieć, że po zmianie postaci z Mavericks na Yosemite, byłem bardzo zadowolony z tego, jak to działa!

Zrobię listę plusów i minusów, abyś mógł łatwo przeczytać.

PRO: 1. Safari jest niesamowicie fajne! 2. Centrum powiadomień jest teraz podobne do centrum powiadomień iOS i uważam, że jest bardzo przydatne! 3. Projekt jest gładki i przyjemny dla oka. Nieco lepszy niż projekt Mavericka. 4. Nieco większa żywotność baterii - wciąż duży plus. Co najmniej 30 minut dłuższa żywotność baterii. 5. Overal cooler user experience.

Wady 1. Laptop uruchamia się nieco szybciej niż przedtem - dostaję 4 sekundy czasu rozruchu do poziomu hasła, ale po napisaniu hasła zajmuje około 10 sekund, aby całkowicie załadować interfejs użytkownika. 2. Miał niewielki problem z aplikacją Mail

Korzystam z Yosemite od kilku dni i ogólne wrażenia były niesamowite!

Całkowicie zalecane!


0

Kiedy porównuję Yosemite z Mavericks, system jest bardzo wolniejszy z Yosemite. Półprzezroczysta grafika wymaga znacznie więcej mocy procesora, a system działa bardzo wolniej. Lepiej wybrać opcję „Zmniejsz przezroczystość” w Preferencjach systemowych -> Dostępność, aby zwiększyć wydajność systemu. W programie istnieje wiele błędów. System lokalizacji geograficznej i powiązane systemy są zawsze miażdżące, a system się przeciąga. Jeśli uruchomisz Monitor aktywności ... Zrozumiesz, że OS X Yosemite jest pełen błędów. Z tych powodów postanowiłem wrócić do mojego starego Mavericks ...

Crush systemu lokalizacji geograficznej


0

Z własnego doświadczenia wynika, że ​​Yosemite nie wydaje się dużo wolniejszy niż Mavericks w wykonywaniu operacji (mam MacBooka Pro w połowie 2010 roku).

O wiele wolniej reaguje jednak interfejs użytkownika, szczególnie w oknach Findera. Moim głównym problemem jest zmiana rozmiaru okna, która reaguje tak szybko, jak pokaz slajdów. W 10.10.0 widok ikon i widok listy były dopuszczalne. Widok kolumny był nie do zniesienia. Od 10.10.2 zauważyłem, że wszystkie trzy poglądy mają ten sam problem.

Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest zmniejszenie przezroczystości (Preferencje systemowe / Dostępność / Wyświetlanie), ale także Zawsze pokazuj paski przewijania (Preferencje systemowe / Ogólne).

Zabawne jest to, że uruchomiłem Parallels Desktop z systemem Windows 7, nadal korzystając z Yosemite, a system Windows 7 był bardziej responsywny, nawet działając jako maszyna wirtualna. To pokazuje, że istnieje prawdziwy problem po stronie oprogramowania od Apple.

W sumie Yosemite to świetna aktualizacja pod względem funkcji. Radzę trzymać się z daleka od tego, jeśli nie możesz znieść tych problemów.


Nadal występują poważne problemy z wydajnością interfejsu użytkownika, nawet w 10.10.2 i .3. Wygląda na to, że istnieją pewne problemy z Menedżerem okien, których nadal nie rozwiązano, ponieważ wczesne podglądy programistów i raporty jeszcze go nie rozwiązały. Niestety nawet z mocną maszyną muszę pracować w trybie wysokiego kontrastu, aby uzyskać szybkość reakcji, jaką otrzymałem dzięki Mavericks.
pokaż

-1

Korzystam z Yosemite, odkąd się pojawił, z aktualizacjami i stwierdzam, że jego czas uruchamiania jest niedopuszczalny. Widzę ponad 30 sekund całkowicie pustego ekranu, a następnie dłużej z logo i paskiem postępu - Domyślam się, że czas uruchamiania przed zalogowaniem wynosi od 1,5 do 2 minut.

Tak - tak, start jest teraz mocno na starym terytorium Windows i jest całkowicie żałosny w porównaniu do mojego Samsunga XE, Surface Pro 3 i dwurdzeniowego standardu Pentium - wszystkie z systemem Win8 / 8.1 i wszystkie uruchamiają się przy logowaniu w ciągu 20 sekund!

Poważnie rozważam utworzenie kopii zapasowej wszystkich moich danych na komputerze iMac (2012) - i powrót do wcześniejszej wersji - być może Mountain Lion - do czasu, aż Apple zacznie działać!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.