Jak przywrócić gesty wielodotykowe po awarii bez ponownego uruchamiania?


110

Po czystej instalacji Yosemite gesty wielodotykowe przestały działać dwa razy na moim Macbooku Pro 2011. Za każdym razem objawy są takie same:

  • Gesty przestały działać zarówno we wbudowanym gładziku, jak i gładziku bluetooth.

  • BetterTouchTool nadal działa. Ponowne uruchomienie, zatrzymanie BTT nie pomaga.

  • Hej, przynajmniej kliknięcie dwoma palcami -> kliknięcie prawym przyciskiem nadal działa.

Próbowałem następujące:

  • Przełączanie konfiguracji gładzika nie przywraca gestów.

  • Odłączanie, ponowne podłączanie, usuwanie gładzika bluetooth z listy urządzeń bluetooth nie działa.

Ponowne uruchomienie rozwiązuje problem. Jednak ponowne uruchomienie w moim przypadku jest procesem czasochłonnym. Obejmuje to prawidłowe zamykanie aplikacji, odinstalowywanie pamięci sieciowej, rozłączanie VPN itp. - tylko po to, aby przywrócić wszystkie kroki podczas uruchamiania.

Podejrzewam, że proces interpretacji wielodotyku uległ awarii, gdy nastąpiła awaria. Procesor był dość zajęty w obu punktach. Zastanawiam się więc, czy istnieje proces, który mogę wywołać, gdy nastąpi to ponownie, aby uniknąć ponownego uruchomienia komputera.


4
Myślę, że Trey potrzebuje odpowiedzi.
Brian Fegter

Odpowiedzi:


204

Wpisz killall Dockw Terminalu.

W moim przypadku przestały działać tylko gesty kontroli misji (przeciągnięcie trzema palcami w lewo / prawo, aby zamienić spacje, przesunięcie trzema palcami w górę w celu przeglądu, kontrola misji itp.).


Kiedy mi się to przydarza, nie są to gesty kontroli misji, które przestają działać, to kontrola misji - skróty klawiszowe również zawodzą.
samh

5
Uwaga: możesz użyć monitora aktywności, aby zabić dok, jeśli terminal jest zablokowany
micphepick,

20

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​multi-touch ulega awarii w zależności od aplikacji. Mógłbym zamknąć aplikację i uruchomić ją ponownie, a gesty wróciłyby.

Najwyraźniej uśpienie wyświetlacza, a następnie ponowne obudzenie systemu przywróci sparaliżowany gest. Możesz kliknąć przycisk, aby to zrobić, lub po prostu zamknąć pokrywę lub użyć terminala:

pmset displaysleepnow; sleep 5; caffeinate -u -t 1

Po jednej sekundzie czarnego ekranu gesty powracają.

(PS: Odpowiadam na moje pytanie tutaj, więc jeśli to działa dla ciebie, głosuj i oznaczę je jako zaakceptowane )


Od czasu do czasu tracę machnięcia dwoma palcami w Firefoksie. Ta odpowiedź przywraca funkcjonalność.
AGS

Kolejny głos ode mnie. To nadal działa w 2018 roku na OSX High Sierra (10.13). Miałem problemy z magicznym gładzikiem po odłączeniu od niego ładowarki. Położyłem wyświetlacz do snu, zostawiłem go na kilka sekund, a następnie obudziłem i moje gesty znów działają! Dziękuję Ci.
Someguy123,

15

Hit ten sam problem. Znalazłem ten stary wątek , w którym użytkownik frimpradzi nacisnąć przycisk zasilania i pozwolić MBP spać przez chwilę, wystarczy około 5-10 sekund. Potem obudź się - gesty powróciły.
Dalsze wyszukiwanie pokazuje, że ten problem jest dość stary, przynajmniej od połowy 2012 roku .

Chociaż naprawdę chciałbym to naprawić na stałe…


To zadziałało dla mnie. Odpowiedź SomeDude (wyłącz / włącz wszystkie gesty przewijania i powiększania) nie.
Jess Riedel,

5

Znalazłem szybsze rozwiązanie. W ustawieniach → gładzik wyłącz wszystkie gesty przewijania i powiększania, a następnie włącz je ponownie. Gładzik powinien zacząć działać prawie natychmiast (przynajmniej tak się stało, kiedy go wypróbowałem).


5

Sen jest użyteczny, jednak nie zawsze jest dla mnie preferowany, ponieważ mam jakieś zadania do wykonania, słuchanie muzyki lub cokolwiek innego.

Niestety nie udało się zabić stacji dokującej lub aplikacji.

Przekonałem się, Sierraże jestem w stanie odzyskać przeciąganie z siłą wielokrotnie wychodząc z hidd (Human Interface Device Deamon) (restartuje się automatycznie).

Edytować:

Po dowiedzeniu się o tej odpowiedzi AskDifferent udało mi się zawęzić problem do Magnet. Po zakończeniu procesu problem nie powtarzał się przez 2 godziny.


Killed Magnet, mam nadzieję, że to rzeczywiście przyczyna, ten problem jest teraz ogromnym bólem. Dzięki za udostępnienie!
GuiSim

@GuiSim zaleca przejście do Moom. Miałem też powtórzenie tego samego problemu z Better Touch Tool. Oboje są dla mnie niepełnosprawni. Od tamtej pory nie miałem problemu.
arin


1

Mam ten sam problem okresowo tylko od aktualizacji do Yosemite (nie wykonałem czystej instalacji). Dla mnie dotyczy to tylko 4 przesunięć palcem (wszystkie 4 kierunki są całkowicie nierozpoznane) zarówno na wbudowanym gładziku, jak i na magiczny gładzik BT.

Co ciekawe, problem zniknął dla mnie (przynajmniej na chwilę) bez ponownego uruchomienia po tym, jak zabiłem źle funkcjonujący proces. Widziałem błędy w konsoli raz na sekundę z następującym tekstem: assertion failed: 14A389: libxpc.dylib + 40320 Dla mnie te wiadomości są przypisane do aplikacji szprychy (aplikacji pomocniczej Plantronics dla mojego zestawu słuchawkowego), choć widziałem, że zgłoszone przez innych różnych zastosowań w Yosemite, jak również.

To może być anegdota, że ​​gesty zaczęły działać ponownie po tym, jak zabiłem obrażającą aplikację, ale sprawdzę, czy w przyszłości będzie korelacja, ponieważ problem pojawił się i zniknął kilka razy od czasu mojej aktualizacji i nie jest to mój pierwszy czas zabijania tej aplikacji ani mój pierwszy raz z gestami wznawiającymi się bez restartu.


1

Jedna sztuczka, o której dowiedziałem się z podobnego problemu tutaj przy użyciu Steam.

Utwórz kopię „BetterTouchTool.app” i nazwij ją „BetterTouchTool2.app”. Kiedy przestanie działać, po prostu otwórz „BetterTouchTool2.app”. Powinno to umożliwić dalsze korzystanie z niego bez ponownego uruchamiania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.